Új hozzászólás Aktív témák

  • bozsozso

    őstag

    Sziasztok,

    Két lemezes NAS-t (pl.: synology 212j) lehet úgy használni, hogy csak egy részét szeretném a 2 vinyóból biztonságban tudni? Tehát mondjuk 2db 1,5 terrás lenne benne de abból elég lenne ha 500gb lenne teljes biztonságban a maradék 2 terra pedig teljesen felhasználható lenne. A mostani winchester árak mellett luxusnak tartom, hogy a 2db 1,5Tb-ból csak 1,5Tb használható fel. Tudom dönteni kell, hogy mennyire fontos az adatok biztonsága, de a saját fotók, videók azok pótolhatatlanok a filmek viszont pótolhatóak. Erre nem csak a fent említett nas-ra vonatkozóan szeretném tudni hanem általánosságban a nas-oknál. Mindenképpen szeretnék valami megoldást amin fényképeim, videóim valamint filmjeim tudom tárolni és távolról is elérhető lenne. Ami még nem mellékes, hogy a fogyasztása is legyen alacsony. 3,5-es vinyók kerülnének bele. 1 médialejátszót kellene kiszolgálnia plusz max. 2-3 gép távolról pedig max.3 gép. Ez lenne a nagyon maximum ami szerintem soha nem lesz. Mit ajánlanátok ilyen felhasználáshoz? A fent említett synology nagyon tetszik, de az ára lehetne olcsóbb. Jó lenne 4 lemezes is a későbbi egyszerűbb bővíthetőség miatt, de azok már horror áron vannak úgyhogy marad a 2 lemezes.

    Válaszokat előre is köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák