Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pumilecs

    kezdő

    Sziasztok

    Otthonra szeretnék monitort játékra, filmezésre. Fontos lenne hogy szép színhű képe legyen. 75hz, válaszidő nem lényeg, IPS, full hd, 27", szerintem a hdmi csatlakozó nekem teljesen jó. sokat játszok de nem akarom túltolni az fps vadászatot, az lenne a cél hogy jó legyen ránézni a drágaszágra és kímélje a szemem.
    konfig: r5 2600x/3600 (még változhat)
    VGA: gtx 1650 super

    keretem max 60k
    én eddig ezeket néztem, szeretném kikérni a véleményeteket, ha esetleg tudtok jobbat ne tartsátok magatokban:
    -Dell SE2719HR
    tetszik hogy magassága is állítható és dönthető.
    -LG 27MP59G-P
    -LG 27MK600M-B

    előre is köszönöm a segítségeteket :R

  • pumilecs

    kezdő

    Sziasztok!

    két monitoros fellálláshoz szeretnék a régi 19"-os TN paneles Samsung SyncMaster 913n helyére egy a mellette lévő Dell U2415-höz passzoló Dell testvérkét.
    Szoktam játszogatni, de sosem érdekelt az FPS onnantól hogy megvan a 60 Hz, sem a miliszekundumok. Elsődlegesen az érdekel, hogy a monitor színhű, szép képpel rendelkezzen.
    A két monitor azért kell mert itthonról is szoktam dolgozni, kell a munkámhoz.
    Mivel TV híján itthon monitorról tévézünk így jó lenne egy 27" vagy nagyobb átmérővel rendelkező monitor, ez a kiinduló pont, illetve szintén Dell-t szeretnék.
    Az állítható magasság is fontos szempont.
    A keret nagyjából 100 ezer magyar forint.

    Jelenleg két lehetőség között hezitálok:
    - mivel 100cm távolságból használom a monitorokat így azon gondolkodtam hogy ez lekerülne másodlagos kijelzőnek, és ebből a távolságból kényelmes lenne egy 27"-os is fő kijelzőnek ami QHD.
    - Marad a jólbevált 24"-os Dell-em az elsődleges kijelző és a 27" os lehet kisebb felbontású elvégre azt kevesebbet nézem, illetve a távolság majd úgy is jóláll neki. (még mikor a 24"- os Dell-t vettem, azért nem vettem full HD-hez 27"-t mert megijedtem hogy a képpont sűrűsége rosszabb mint a 19"-os HD samsungnak így maradtam akkor a 24"-nál szóval első körben maradnék az előbbi lehetőségnél.)

    A 27" QHD-re eddig ezt néztem: link
    Annyi kérdésem lenne, hogy nyilván jelenleg elég látványos különbség van a tizen éves TN paneles Samu és az IPS-es Dell között, lesz-e bármilyen észrevehető eltérés az U és az S szériából kifolyólag? Én erre józan parasztilag azt mondanám hogy ló**szt, de nem vagyok szakértő, ezért fordulok hozzátok. Ha tudtok jobb alternatívát kérlek ne titkoljátok el. Előre is köszönöm a válaszokat és BÚÉK!

Új hozzászólás Aktív témák