Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Beniii06

    őstag

    válasz Winner_hun #98167 üzenetére

    win 10 jobb klikk asztalon -> nvidia vezérlőpult -> felbontás módosítása -> frissítési gyakoriság esetleg itt is 30 :F

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz mrzed #98194 üzenetére

    Van benne árnyék "javító" az OSD-ben? ( a sötétebb részeket kiemeli és a világosabbakat meghagyja?)
    Ezzel is működik(Acer Display Widget), hogy automatikusan lehet profilokat hozzárendelni alkalmazásokhoz?

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz mrzed #98199 üzenetére

    Köszi, igazából azért is érdekelt, mert erről túl sok infó nincs. Még a YT videókban is felsorolják, hogy mik a specek(méret, felbontás, stb.) meg hogy van OSD, de hogy abban mi van/mit tud, azt már nem mutatják részletesen. Az XV272UP-n láttam talán ilyen menüpontot videóban, de már nem vagyok biztos, azt tudom, hogy a hasonló asus/gigabyte monitorokban van ilyen.

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz mrzed #98207 üzenetére

    :R
    Érdekes, hogy erről nem ír a gyártói weboldal(+webshop), sem review-ban nem említették, bár gondoltam, ha ugyanaz a panel van benne, mint a 272up-ban, akkor a szoftver(OSD) is hasonló lehet.

    Te nem tapasztaltál flickering-et? Mert viszonlyag nagy arányban panaszkodnak a panelra(USA), hogy játékban nem is, de az asztalon dolgozva(file kezelő, böngészők, a lényeg, hogy világos képnél) fél óránként/óránként jön elő, valakinek a félképernyőn, másnak az egész képernyőn. Úgy látszik hajlamos a green pixelre a panel, mert sok gyári hibás volt és ha ki is cserélték ugyanolyan volt.Forrás: vélemények Nyílván a picelhiba elkerülhető, ha kér az ember kalibrálást/tesztet, de a flickering-et nem hinném, hogy észreveszik.

    Arra lennék kíváncsi, hogy ezek a "selejtes" darabok, csak amerikában jellemzőek vagy ide európába is jutott belőlük?

    Más: Még erre a kérdésre keresem a választ: Hivatalosan a DP1.2a támogatja az adaptív sync-et, azonban sok monitornál, csak 1.2 látom írva és mégis működik vele a free sync? Ez hogyan lehetséges? Oké, hogy weboldalanként elírhatják, de sok monitornál a gyártói oldalon is 1.2 van csak megadva, a gyakorlatban működik vele a sync.

    Más2:Láttam egy-két helyen, hogy a monitor mellé adnak Black Ops 4-et. Na most utánanézve, ezt félrevezetőnek találom mert a hivatalos weboldal szerint:

    A beváltás utolsó napja az ASUS promóciós oldalán: 2019. március 10.
    A Call of Duty: Black Ops 4 aktivációs játékkódok beváltásának utolsó napja 2019. április 12.

    Forrás

    Így figyeljen mindenki oda, hogy ne a hozzáadott játék miatt válasszon monitort(több esélyes esetén), mert lehet be sem fogja tudni váltani! Így jártak páran a trust-os dion füles mellé adott FC5-el is.

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz totesz09 #98226 üzenetére

    mrzed topiktárs részletesen írt róla pár napja, lehet érdemes lenne visszaolvasnod.(#98194-)

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz mrzed #98259 üzenetére

    Én csak redditen olvastam, hogy a 271up és a 272up-ban is innolux van, ezt a monitorok bejelentésekor is "dícsérték"(már nem tudom melyik oldal, talán displayninja :F ) hogy végre az AUO-s blacklight bleeding eltűnik és színek is jobbak lesznek innolux-al.

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz 0Hagyma0 #98326 üzenetére

    Esetleg ez AW2518HF?

    Személyes tapasztalat nincs vele(még).
    Azt nem írtad min játszol, de ez CSGO,Overwatch,Fortnite-hoz biztosan jó, Pubg szokott droppolgatni pont közelharcban, így ahhoz a 1060 kevés(jobb kártyával 160-180 fps lehet), esetleg még LoL/Dota-ban jöhet jól az extra hz. Valaki alig veszi észre a 144-240Hz különbséget, de sokan leírták/elmondták, hogy összerakás után percekig csak az egeret húzták az asztalon, annyira "vajsima". :DD Tehát van gyakorlati előnye is az extra Hz-nek, nemcsak az asztalon, hanem a játékokban is.

    Az kiderült, hogy a freesync működik vele(DP 1.2 kábellel), "gamer" monitor léttére nincs crosshair benne(de van black stabilizer) és a hf-ben nincs világítás a hátulján, a többi szempontodnak megfelel(méret 24.5", ár).
    Ebben 'jobb' TN panel van(a többihez képest, talán viewsonicba van még ilyen), így a színek is már hasonlítanak az IPS-hez( 96%-os sRGB-ről hallottam), TN-ek között jobb a feketéje, input lagra valahol 2.7ms-t mondanak(ha hihető, akkor gyors) és ghosting nélkül. Ennyit sikerült róla kideríteni netről, persze személyesen kellene látni, mert egyedileg változik, ki hogy látja. Netről rendelve van 14 nap elállni a vásárlástól.

    Negatívumot nem nagyon olvastam róla, maximum az eredeti ára volt ~500$(akciósan ajánlják) és esetenként a black stabilizer bugos(árnyékot, kontúrt rak az asztali parancsikonokra, pár pixelnyit), de gondolom ez profilhoz rendelhető, így elég az alkalmazáshoz rendelni a profilt(benne a black stabilizerrel) és a probléma megoldva, alapból lehet kikapcsolva. A képernyőt több kisebb ablakra is fel lehet osztani a Dell alkalmazással win alatt.

    Azt neked kell eldönteni, hogy 10 évre jó-e még(lesz-e gépfejlesztés vagy sem), az biztos ár/érték arányban jó( ha nem akarsz még legalább 20%-ot hozzátenni IPS/144Hz-ért),volt pár napja 99990-ért is emagon aw2518hf.

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Vágottszemű #98375 üzenetére

    Ez így nagyon kisarkítva lesz, amit írok, ha azt nézed, hogy az ellenfelednek 14-szer több ideje van cselekedni elméletben, akkor igen. A valóság persze más, mert mindenki másképp érzékel, reflexek, a monitorok is eltérnek ms-ben, perifériák stb. Aki 60 Hz-ről váltott 144/240Hz-re, nem is biztos lát/vesz észre különbséget ilyen téren, egyéni dolog nagyon, de a lehetőség adott elméletben az biztos.

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Albigator #98412 üzenetére

    Amúgy a 60 Hz és 144 Hz között lévő különbséget tényleg egyből lehet tapasztalni már az egér mozgatásánál is az asztalon... :DD

    Valami okos ember leírta redditen, hogy ha 60-nál mozgatod az egeret az asztalon, akkor pár darabot kell látnod, 144-nél 8-10 db-ot, 240-nél "folytonos" egér mozgás 20+ darabbal.

    Akkor belegondolva 60Hz után a 240Hz még "vajsimább" lesz. Nézegettem, volt olyan teszt YT-on, hogy ugyanazt a monitort váltogatták 60/144/240Hz módokban, különböző tesztalanyokkal, hogy kiderüljön észre lehet-e venni a különbséget és van-e értelme. Az eredmények azt mutatták, hogy a 60 Hz-et és a 144/240-et könyebben megtudták különböztetni egymástól, de a 144-et/240-et már keverték, ugyanakkor 60-al is volt keverve, mert játékban nem veszed észre(annyira, de órák múlva már biztosan). A végén vegyes eredmény jött ki, aminek a lényege mindenki másképp érzékel, így a 240 Hz-nek is van előnye(megfelelő fps számmal) a 144-hez képest. Mivel itt pár ms-ről van szó, más kérdés, hogy az ember tudja-e kihasználni kompetetív játékokban. Személyesen kell kipróbálni, az a biztos.

    Szemből nézve semmi bajom vele, sőt valamikor jobban tetszett a TN panelen lévő tartalom.
    Előfordulhat, ha főleg valami régebbi IPS-ről váltasz(max 250cd/m2 és azt is 100-150 között használtad, mint én). Neked is csak alulról nézve torzulnak nagyon a színek? Dellnél láttam olyan panelt, ami oldalról betekintve tartotta a színt(~150°+ és felülről is lehetett nézni vagy 30-40°-ban), de ha már a monitor talpától lejjebb nézted, az már tényleg rossz volt. Tn-hrz képest, amit 'csak' szemből lehet nézni, nem rossz.

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz RpPRO #98502 üzenetére

    Ha 24" 1080p és TN jó, gyorsaság számít, akkor személy szerint ezt tudom ajánlani, ja és ez nem 144Hz, hanem 240 Hz :K
    Korábban volt ~100000 körül, akkor jobban bestbuy volt. Annyi hátránya lehet a többi monitorhoz képest, hogy nincs benne crosshair és "hagyományos gombos", nem joystick-es az OSD, amúgy jó és g-sync is működik vele.

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Hephaisztosz #98758 üzenetére

    Ha szereted a hangover, elmosódás effektet akkor igen. :DDD
    PC-n játékra semmiféleképpen nem vennék VA-t, kizárólag, ha single playert nyomod. Konzolra elhiszem, hogy jó, kontrollerrel játszani single playerben sokkal jobb, de már akkor inkább 40"+ tv-n és nem monitoron.

    Az ár/érték arányon ne vitatkozzunk, mindegyik monitornál van komprumisszum, én betudom arra, hogy igaz a panelem csak 6 bit+frc-t tud, mégis szebb a fekete rajta mint a 8 bites ips-en, mi az a flickering, ips glow, csíkozódás, 50-60 fps-nél megakadás freesync-el egyébként :F ;]

    HDR konzol és PC-és játékokhoz különösen ajánljuk
    Jobb rajta a fekete, de minden más lényeges tényezőben rosszabb: ghtosting, input lag stb.

    Azért azt tegyük hozzá, hogy bármennyire is magas polcra van téve itt egy-két bolt, kereskedők ők is, így ez reklám szöveg, én nem dőlnék be az ilyesminek. Samsungból CHG73-t láttam személyesen és előbb vettem ips szerű tn-t, mint va-t, persze másak voltak szempontok.

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz h_benjamin #98802 üzenetére

    Igen, ezt abból tudod megállapítani, hogy a tálca nem csak a monitorba égett bele, hanem a retinádba is. (mikor becsukod a szemeid, akkor is ott lesznek az ikonok, legalább az időt mindig tudni fogod pontosan 24 óránként egyszer) ;]

    Viccet félretéve eddig 1 oledes monitorról tudok, de annak sem látom mi értelme van, hamár a tv is hajlamos beégni, főleg ha valaki ezen szerkeszt képeket, vág videót naphosszakat.

    (#98807) galaktikus

    Nem ismerem ezt a benq-t, de szerintem nem tud többet egy AW2815HF-től, a maradék összeget, pedig jobb gpu-ra költeném. Egyedül beépített crosshair nincs benne(dell), így awm no scope-hoz nem túl jó, egyébként azért az összegért egész komoly kis panelt kap az ember. Szerintem sok laikus ember ips-nek nézné.
    Ha csak go-hoz kell, nagyon lebutítva egy 1060-nak is képesnek kellene 200+fps-el elvinni(r5 2600 min), viszont ha biztosra akarsz menni, akkor 1070+ t keress és egy jó cpu-t, inkább az kell hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz 0Hagyma0 #98941 üzenetére

    Ugye milyen rossz/gagyi mert TN? ;] (vicc természetesen)

    Amíg akció volt én is beszereztem egyet és beüzemelés után, összehasonlítva a korábbi ips monitorommal, szinte mindenben lekörözte, így újra ezt venném a sokat hypolt 144 Hz ips-ekkel szemben.( A "szinte" arra vonatkozik, hogy nem fekve nézem a monitort - mint ahogy az emberek 99+%-a -, így betekintési szögek szerint is jók/nincs jelentősebb színtorzulás, 0-hoz közelít a változás mértéke nagyon világos háttérnél sem tűnik fel)

    Tény, hogy grafikai munkára nem jó, ezzel nem is vitatkozom, de gamingre ettől jobb szerintem nincs és mivel nem hajlított, irodai programokra is tökéletes(excel, word), böngészéskor is élesek a betűk szemben a 27" FHD-val. Ár/értek arányban is sokkal jobb, mint egy másik 240Hz-es gyengébb panellal szerelt konkurenciától. Arról nem is beszélve, ha gariztatni kell(ilyen minőségi összeszerelésnél/anyagminőségnél kétlem, hogy lesz ilyen) kb. minden nagyobb városban van szervíz pont és nem kell csehországba vagy messzebre küldözgetni.

    Átvételkor, már a doboz is tekintélyt parancsolt és árulkodott arról, hogy minőségi cuccről van szó. :))
    A doboz kinyitása elég ötletesen van megoldva, bármilyen kés vagy szerszám nélkül kibontható és összeszerelhető a monitor + a doboz visszazárható(nekem ez azért plusz, mert később is biztonságosan szállítható a monitor), míg acernél voltak olyan kedvesek megtervezni a monitort, hogy a talp leszedhető a monitorról, de a nyaka már nem, egyszer rápíttintottad és kész, lehetetlen szétszedni törés nélkül, így az eredeti csomagolásában sem tudnám visszaküldeni, ha akarnám se(gari már lejárt róla).

    Emlékeim szerint rendelt más is ilyet a topikban, kíváncsi leszek az ő véleményére is, de mint korábban írtam, sok ips monitor elbújhat e mellett, anyagminőségben sokmindent elárul, hogy ennek a talpa nehezebb, mint a korábbi acer ips monitorom talppal, mindennel együtt. :K

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz maglew #99057 üzenetére

    Valami ilyesmit keress a neten(ebay, aliexpressen jóval olcsóbb természetesen).

    "Got any other secret weapons?"

Új hozzászólás Aktív témák