Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Novver

    senior tag

    Szervusztok!

    Jött az ötlet, hogy illene lecserélnem a remekül szolgáló Samsung S27B750V monitoromat.
    Amit el is adnék itt egy füst alatt, esetlegesen ha tudnátok egy racionális árat hogy mennyiért rakjam ide fel, azt is megköszönném, persze beáraztatom a megfelelő topicban ha úgy adódik.

    Számítástechnika terén eléggé jártas vagyok, viszont monitorok terén nem vagyok túl nagy spíler.

    Hosszas nézelődés és pénztárcaméregetés után úgy döntöttem hogy a 4k még nem nekem való, elég az 1080p is.

    150.000 JMF környékén szeretném megejteni a vásárlást, és rettenet márkahű vagyok, így maradnék Samsungéknál.

    Mindenképpen szeretnék egy nagyobbat, így szűkülhetett le a kör végül a VA paneles Samsung S32E590C szériára, de a találatok közül nem igazán értem hogy melyiket is lenne célszerű választanom ezek közül [IPON S32E590C - 3 Találat] Itt van S32E590C és S32E590CS verzió is. Írtam hát Samsung Supportnak, akik azt reagálták, hogy "a két készülék megnevezése esetén az S betű régiókódot jelöl, a két készülék specifikációiban nem tér el egymástól, csak nem minden bolt tünteti fel a teljes típusmegjelölést, illetve modellkódot a készülékek esetén." Őszintén, nem tudom ez mennyire igaz :) Mert ha megnézitek a linkelt honlapon, a kontrasztarány pl eltér a két terméknél, bár ez persze lehet elírás is, de sajnos tudatlan vagyok e téren :)

    Viszont kétségeim támadtak utánaolvasva, nem specifikus kétségek, inkább félek hogy rosszul döntök.

    Input lag elméletileg nincs, vagy nagyon minimális, ghosting elméletileg nem látható, mivel kicsit lejjebb ülök mint a monitor, így fontos hogy mint a TN paneleknél, ne torzuljon a szín egyáltalán, ez elméletileg ennél egyáltalán nem probléma, de kíváncsi vagyok hátha meg tudjátok cáfolni.

    Csodát nem várok persze ennyi pénzért. Csak szeretném tudni hogy egy ekkora, Curved monitoron, az 1080p nem-e lesz pixeles, rossz képminőségű.

    Használni én használnám, mindennapi netezéshez, rengeteg játékhoz (RTS,FPS, etc, kb mindenféléhez) sorozat/filmnézéshez (ezt szigorúan a monitort elforgatva az ágy felé, fekve, kicsit alacsonyabban, olyan 3-4 méternyi távra, nem tudom egy Curved monitornál ez mennyire lenne hátrány hogy, ennyire távol vagyok, bár 32"-nál talán nem gáz)

    Jelenlegi monitoromnál igazság szerint ami idegesít hogy mivel lejjebb ülök, kicsit torz a fekete részeknél a TN panel miatt, ezt szeretném megszüntetni elsősorban, illetve szeretnék egy fokkal nagyobb kijelzőt magam elé.

    Fontos lenne hogy a fekete/sötét részeknél kivehetőek legyenek az alakzatok a filmeknél, ne csak egy kb fekete pacát lássak és próbáljak közelebbről nézelődni hogy mit is láthatok a képen (ez sajnos megtörtént régebbi monitorokkal) illetve hogy ne, vagy legalábbis minimális legyen a lightbleed.

    A hajlított képernyő nem létszükséglet, de ekkora monitornál nem nagyon találok laposat Samsung terén.

    Nagyon-nagyon köszönöm hogy elolvastátok ezt a meglehetősen laikusnak imponáló litániát, és ezer hála előre is majd a segítségért!

    Maximális Tiszteletem Nektek! :R

    Life is a game... The game is my life!

  • Novver

    senior tag

    válasz Novver #66778 üzenetére

    Lemaradt lényeges infó, csak sajnos munka közben nem tudtam időben szerkeszteni. Mea culpa :U

    A lényeg hogy 32" méretű, lehetőleg Samsung, nem TN paneles, ha utánajárásomnak hihetek, akkor a középút VA paneles, nem input lagos, nem ghostoló, univerzális-ka monitort keresek, netezéshez, játékra, sorozatra/filmre, 1080p, de lehet nagyobb, de ilyet jó áron és jó tulajdonságokkal nem találtam (lehet én voltam a balf.sz persze) 16:9 képarányú monitort keresnék.

    :R

    Life is a game... The game is my life!

  • Novver

    senior tag

    válasz skyli #66815 üzenetére

    Hmm. Meglestem az MM oldalát hogy megnézzem a Samu akciót, az én kiszemeltemet nem írják akcióban

    [S32E590C]

    viszont azt nézem hogy a tiéd sincs akcióban

    [C27F390FHU]

    Létezik akkor hogy az enyémre is lenne akkor akció? Mert úgy azért tetszetős lenne.
    Gondolom érdeklődjek a helyszínen.

    Más, Ezekre esetleg valaki valami insight? [link]

    Köszi :R

    Life is a game... The game is my life!

  • Novver

    senior tag

    válasz skyli #66817 üzenetére

    :C Ügyes

    Lehet holnap elnézek aztán meglesem élőben a kiszemeltemet. Hátha :) Alkudni ér még náluk is. Gerinctelenül szoktam, és mocskos pofátlan kedvezményeket szoktak adni :)

    [ Szerkesztve ]

    Life is a game... The game is my life!

  • Novver

    senior tag

    válasz Teaway #66841 üzenetére

    Namost tekintve hogy még a Samsung is monitorként reklámozza, némileg furcsállom, de legyen, mondjuk TV-nek, még akkor is ha nem alkalmas TV-ként funkcionálni.

    Ti ajánlanátok ezt? Vagy esetleg tapasztalat valaki?

    Life is a game... The game is my life!

  • Novver

    senior tag

    Sziasztok újra!

    Dilemma előtt állok. Pár napja írtam hogy lecserélném a 27" Samsung S27B750V Monitoromat (amit fel is raktam ide az apróra *wink wink*) egy nagyobbra.

    Ki is néztem magamnak a Samsung S32E590C-t, viszont most az Extreme Digital honlapján ahogy rendeltem volna, az arcomba tolta egy másik lehetőséget, egy S32D850T moncsicsit, méghozzá olcsóbban.

    [S32E590C]
    [S32D850T]

    Ti melyiket választanátok?

    Láttam élőben a media marktban az íveltet, nem rossz, és pofás, de a picit nagyobb felbontás szimpatikusabb a hajlított kijelzőnél.
    Viszont a D850T meg régebbi széria. Viszont kap dícséretet eleget. De az 5ms kérdés mennyire gázos. Nem akarok szellemképes játékokat.

    Játékra, filmre/sorozatra, általános használatra kéne. Semmi grafikai munka.

    Egyedül 32" col fullhd pixelsűrűsége zavarna, hogy ha nagyon szembetűnő lenne, az a halálba kergetne.

    Van valakinek tapasztalata bármelyikkel?

    Előre is nagyon köszi a tippeket! :R

    Life is a game... The game is my life!

  • Novver

    senior tag

    Szervusztok!

    Most hogy a gépem a legtöbb játékban bőven megüti a 60 FPS-t és radeon vonalon vagyok, így a jelenlegi Samsung S32D850T lecserélném egy nem 60hz-es, freesynces megoldásra.
    Ár a 200.000 max szegmens, és ebbe az ultrawide már nem igazán fér bele, és a 32" bőven megfelel még mindig.

    Pcpartpickeren szépen szűkítgettem a kört a szűrőkkel, és maradt egy maroknyi megoldás, amikből az Samsung Samsung C32HG70ra esett a választás.

    Azt olvasom kb mindenhol hogy out of the box is nagyon szépek a színek kalibráció nélkül is. Érdemes ezek után kalibráltatni (btw kalibráció alatt mi történik? beállítják a színeket 0-100 között vagy komolyabb dolog?) vagy felesleges? Játékra és általános használatra kell, nem professzionális munkához.

    Egyrészt érdekelnek személyes tapasztalatok, mennyire ajánlanátok a monitort a többi hasonló paraméterekkel rendelkező testvérei mellett, másrészt eddig mindig ott vásároltam monitort ahol épp a legolcsóbb volt és relatíve nagy bolt volt. Most viszont az Oázison akadt meg a szemem.

    Mivel eddig irdatlan szerencsém volt a monitorokkal, nem volt sosem egyik sem pixelhibás, így nem szeretném feszíteni a húrt, szeretnék ráugrani a pixelgaranciájukra, és backlight bleed szűrésre, esetleges kalibrációra.

    Utána rákerestem hogy van-e itt oázisos referencia, és akkor láttam nagy örömömre hogy pl Brekk kolléga ott dolgozik ha minden igaz, így kicsit felé is szólna a kérdés.

    Van-e lehetőség megtapogatni az oázisban élőben esetleg mert mondjuk pont ki van állítva, és akár ott helyben megvásárolni egyet, kibontani, ellenőrizni a pixeleket, bevilágítást, és kalibráltatni is egy füst alatt, amit megvárva hazavihetnék?
    Ezt az utolsó bekezdést kicsit normálisabban megfogalmazva természetesen máris elküldöm nekik emailben is megkérdezve :)

    Segítségeteket először is köszönöm. :R
    Első vizitem ebben a topicban, egyrészt csak kíméletesen, másrészt ne habozzatok megszórni jóságporral, és tanácsokkal, észrevételekkel.
    o7, és szép napot mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

    Life is a game... The game is my life!

Új hozzászólás Aktív témák