Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz JSandor #97263 üzenetére

    Hát amúgy az XZ321QU egy viszonylag jó monitor, de kicsivel öregebb panelre épül mint pl. az említett AOC, és ez a pixel response time-jain meglátszik azért. Nem nagyon rossz, csak nincs az élmezőnyben... A színeivel én jól el voltam, szerintem az állványa, extrái is jók, a betekintési szögével sem volt gondom (így az ív miatt)... alapvetően nem rossz választás, pláne hogy az egyik legolcsóbb versenyző, de ha az fps-t nem tudod konstans ~50 felett tartani, beleértve loading screen-eket meg mindent, akkor villódzni fog.

    Igazán a mai napig nem tudom hogy ez a monitorok hibája-e, vagy maga az LFC ilyen rossz, de amikor a FreeSync alsó tartományának ill. az LFC aktiválásának határán táncol az fps, az nagyon nem kellemes. Már azt hittem minden monitort érint ez a probléma, de állítólag az LG-t nem...

    Az AG322QC4-t én is nézegettem, van is róla teszt, csak az előbb elvétettem, mert volt neki tavaly egy AG322QCX nevű elődje és azzal összekeveredik sokszor...
    Mint kiderült ebben is ugyan az a Samsung panel van ami a C32HG70-ben és az XG32VQR-ben, de az AOC inkább az Asus-hoz hasonlóan vezérli. Az eredeti Samsung megoldással ellentétben nincs PWM, másrészt viszont van pixel Overdrive (amije a Samsungnak nincs)... viszont ez az Overdrive csak akkor ad kimagasló eredményt, ha 144Hz-en fut a monitor. Ha FreeSync-el leesik mondjuk 60Hz-re, ott már össze-vissza maszatol mindent (lásd linkelt teszt)...

    Mondjuk így a Samsungnál bőven jobban tetszik, csak így az a nagy kérdés, hogy az Asus vajon mit tudott kihozni ugyanebből a panelből, mert az XG32VQR-ről nincs teszt... csak a tavalyi elődjéről, az XG32VQ-ról... ami alapján mondjuk így tippre azt mondanám hogy nem éri meg az Asus a felárat (feltételezvén hogy nem fejlődtek sokat, csak rányomták a HDR400 plecsnit és kész az új termék)...

    A nagy kérdés így még mindig a BenQ EX3203R ami elvileg nem arra a Samsung LSM315DP01 panelre épít mint a többiek, hanem talán az AUO M315DVR01 valamilyen variánsára, de hogy ez jobb vagy rosszabb lehet-e azt max. a jó ég tudja... Minden esetre ez az AUO panel van az LG32GK850 szériákban is, csak ott nem ültek rá hogy meggörbüljön... :)) Az LG tesztje alapján 'pixel response time'-ban nagyságrendileg azonos a többiekkel...
    ...csak itt ugye felmerül a kérdés, hogy mit tudhat ez a panel a BenQ-ban, meg hogy az állítólagos LFC-villódzás-mentesség a panel érdeme lehet-e, vagy az LG-nek van valami fasza vezérlője monitor oldalon, ami ezt kiküszöböli...

    Szóval most ott tartok épp hogy AG322QC4 vagy EX3203R, de ha agyonlőnek se tudnék dönteni...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák