Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz AxBattler #95885 üzenetére

    Lehetséges.
    Most végignézve a listám, csak az ívelt Philips van 100k alatt.
    Viszont amit ajánlottál az 4K, sajnos az nem játszik mert 1-2 munka progi keresztbe húzta a számításom skálázás ügyben. :( (Előtte néztem a Philips kistesóját, 328P6AUBREB: WQHD HDR400 + Type-C-vel tud többet ennél kicsit olcsóbban. A még kisebb tesó meg IPS de 100 alatt.)

    VX3211-2K IPS
    328B6QJEB/00 IPS
    328E9FJAB/00 VA
    Q3279VWFD8 IPS
    VX3276-2K IPS
    XB3270QS-B1 IPS
    BDM3270QP2 VA
    VX3217-2KC VA
    Q3277PQU VA
    328P6AUBREB IPS

    Igazából egyelőre fordítva néztem: van-e jó VA (kéne lennie, mert a TV-men is nulla az utánhúzás és VA).
    Aztán belőném megéri-e nekem az árát. (Ha fullos akkor azt mondom megéri, pl. type-c-vel adják: akkor nyilván 100k felett is jó még dokkoló helyett.
    Más esetben győzködnöm kell magam mert 100k felett 32" WQHD vs 2x24" FHD arányában nem látom, hogy annyival többet kapnék. Ezeken segít ha van usb, freesync, állvány, 60Hz felett megy esetleg, stb... nyalánkságok)

    Vagy fordítsuk meg. A fenti listából van ami "gázos"? VA panelgyorsaságra, input lagra (30ms vagy felette) vagy bármire.

    [ Szerkesztve ]

  • Bluerainbow

    Közösségépítő

    válasz AxBattler #95885 üzenetére

    Megjött a monitor. Szerintem szebbek a színei a réginél , bár az sem volt rossz. Picit melegnek találom a színvilágát , a photo mód meg mintha túl hideg lenne. valahogy meg kell majd oldjam a kalibrálását. Ami viszont egy picit zavar , hogy a fenti szélénél sötétebb a kép mint máshol. Ezt úgy lehet észrevenni , ha pl egy világosabb tartalmú képet állítsz be háttérképnek (pl valamit ami sárga , világos kék , világos zöld vagy fehér) akkor teljes hosszában kb 5-7 mm fényereje gyengébb mint lejjebb. Technikailag nem gond , mert ott ugye nem igazán dolgozom , csak úgy észrevettem. Rákerestem a dologra , páran írják,hogy ez előfordul ívelt képernyőnél.

    Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

Új hozzászólás Aktív témák