Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz shouryuken #45252 üzenetére

    A két linkelt kép nekem nem jön be. Viszont egy ilyen monitor tulajaként azt kell mondanom, nekem megfelelő a feketéje. Nem az a gyönyörű plazmás fekete, de fekte, jó vele filmezni szerintem, pláne, hogy viszi nekem az 50 és 72hz-et is. :DDD Ami a blacklight bleedinget illeti, képen sokkal rosszabbnak tűnik, mint élőben. :K Ráadásul változik, ha felülről nézzük a monitort, sokkal durvább képen, egyenesen rémisztő, élőben mégis csak annyit létni, hogy picivel fényesebb lett a fekete. Ami miatt abszolút nem zavaró ez a jelenség számomra, hogy nagyon szépen el van oszlatva, nincsenek "hirtelen" világosabb részek, tehát nem az a nagyon zavaró jelenség, amire eredetileg kitalálták, mint a régebbi gagyibb CCFL TN-ek, hogy mintha alulról kicsit kilátszott volna a neon. :DDD Ez már inkább a megvilágítás egyenetlensége szerintem, mintsem backlight bleeding.
    Kép szemből:

    Felülről:

    Egyébként pedig azt sem szabad elfelejteni, hogy többféle revízió volt ebből a monitorból, nem mindig azonos képminőségel a beszámolók szerint. Az enyém még régebbi, PWM-es A01.
    A képek kalibrált beállításon készültek, 120-as fényerőre állítva, ekkor 0,15 volt a feketepont, és 799:1-hez kontrasztot mért a kalibrátor.

    Mégegyszer leírom, korom sötét képről készült a kép, és a telefon jól felhúzta az érzékenységét, a valóságban korántsem ilyen világos a kép, de ha olyanra állítottam volna, nem látszana semmi kb. a power gomb világításán kívül. ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák