Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 1 among many

    tag

    válasz Isual #40446 üzenetére

    Nem pongyola, csak két különböző hatásról van szó. A retina valóban már az idegrendszer része, közelebb áll az agyhoz, mint sokan gondolják, ez igaz. És bár a képfeldolgozás részben már a retinán is elkezdődik, azért elkülöníthetünk 2 fő hatóterületet. Magukat a fényérzékelő receptorokat, csapokat és pálcikákat, és az ezeket közvetlenül károsító behatásokat, illetve az innen a központi idegrendszerbe befutó, és ott összetett hatásokat kiváltó ingerületeket.
    Ezek egymástól függetlenül is létrejöhetnek, szerintem pedig a led pwm minkét területre negatívan hat. Epilepsziára hajlamos embereknek nem szokták javasolni, hogy villogó dolgokat nézzenek, talán már hallottál erről, és nem a retinájukat féltik tőle. De nem kell ennyire rossz helyzeten legyen valaki, hogy negatívan hasson rá a dolog. Nem tud róla, de ha nem nézne naponta sok árát ilyen villogó felületet, lehet fele annyira nem merülne ki agyilag, kevésbé lenne ingerült, jobban tudna összpontosítani stb.

    Ami az egyiknek nagyon árt, az másiknak lehet, kevésbé, de senkinek nem lesz egészséges.

    Ami pedig a 27" / 1080p felbontás kérdését illeti: az továbbra is teljesen relatív, a véleményedtől függetlenül. Önös elfogultsággal vádoltad az imént fórumtársunkat a VA panelekkel kapcsolatban (ehhez nem tudok hozzászólni), nekem pedig ugyanezt kell jeleznem irányodba a 27" / 1080p felbontást illetően.

    Neked kevés, nekem meg pl. a nagyobb lenne sok. Már leírtam, nem csak magát a nagyobb felbontású kijelzőt kell megfizetni, hanem a vasat is, ami bizonyos igények esetén produkálja azt a felbontást.

    Ha valakinek a pénz nem számít, nem nehéz rájönni, hogy mit vegyen, de létezik egy olyan dolog is, amit ár / teljesítmény mutatónak hívnak, és ennek a tükrében, illetve a lényegesen eltérő igények okán NINCS egyértelmű válasz erre a kérdésre. 4K monitor meg még jobb lenne. Mint már írtam, ajándékba szerintem mindenki elfogadja tőled a FHD feletti felbontású kijelzőket, köszönjük!

Új hozzászólás Aktív témák