Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doxit.hu

    csendes tag

    válasz fairi #114793 üzenetére

    Igen, az feltűnt, mostmár, hogy utána szagoltam és te is írtad, hogy ezen a téren nem történt jelentős előre lépés ebben a haladó/félprofi vonalban. Vagy legalábbis 'nem jöttek lejebb' a grafikai szempontból lényegesebb technológiák.
    Az tök jó, hogy például az IPS már nem a felsőkategória sajátja, csak hogy amik meg leszivárogtak az alsóbb kategóriákba, azoknak nem tudom mennyi értelme van, a marketingen kívül. Oké a VA panelnél jobb a betekintés, meg valamivel a szín, de összességében normális munkához meg kuka. Tehát a kezdő/amatőr vonalon ez előrelépés, de a középvonal/félprofi szegmens akkor meg lyukra futott.
    Mert vagy megveszi ezeknek a paneleknek az egyikét és megköti az egyébként elég jelentős kompromisszumokat vagy vesz egy pro kijelzőt bőven 300+-ért, ami meg már nem annyira a haladó szint.
    Köztes megoldás meg ezekszerint nem létezik vagy nem éri meg vele foglalkozni. (mondjuk ez a BenQ azért elgondolkodtatott, de ez is már 300 közeli, alatta meg úgy látom tényleg csak elég gagyi cuccok vannak)
    Mert, azért az kiábrándító, hogy például az egyik bestbuynak tartott Dell UP2716D is olyan szín eltéréseket produkál a kijelző különböző pontjain, ami ebben a kb. középszegmensben szerintem gyalázatos. :(
    A legfontosabb nekem az uniformitás, egyenletes megvilágítás, meg a színskála lenne (meg nagyjából szerintem mindenkinek, aki grafikával, videókkal foglalkozik), ennek ellenére a parasztvakítás megy a HDR-el, ilyen-olyan kontraszt arányokkal, meg a grafikus monitorokba is beleeröltetett alacsony laggal, free meg gsyncel, amikre aztán tényleg semmi szükség ezen a téren.
    Persze azt nyílván megértem, hogy nem elvárható ugyan az a minőség 200-ért, mint 300+ért, de azért az alap dolgokat legalább jó lenne, ha teljesítenék és a felesleges csatlakozó arzenál meg értelmetlen szolgáltatás cunamik helyett inkább ez lenne az irány.

Új hozzászólás Aktív témák