Új hozzászólás Aktív témák

  • mcmike

    őstag

    válasz ovics #97081 üzenetére

    Szerintem az a kártya megérdemel egy komolyabb monitort. Mondjuk egy 27" / IPS / 144Hz / 1440p / FreeSync-et tudót. Ebben a kategóriában most elég kedvelt típus: Acer XV272U

    Bár ez túl lóg a kereteden (160k), de mégis érdemes lehet rajta elgondolkodni egy pillanatig. Én személy szerint kb. úgy vagyok ezzel a dologgal, mint a HiFi kapcsán az erősítő-hangfal párossal (ott ugye ez az ökölszabály: "a hangfalaid kétszer annyiba kerüljenek mint a hozzá választott erősítő, ha a bolti új árakat nézzük"). Hiába veszel "milliárdokért" erősítőt (itt most a drágább VGA-ra gondolok), ha egy olcsó hangfal szetten hallgatod a hangját (ez lenne a monitor jelen esetben). Nem fogod hallani (látni) a különbséget. Én egy sima GTX1070-el hajtok egy XV272U monitort. Nyilván a monitor kb kétszer annyiba került (újan) mint a kártya (használtan és jó áron). :B
    De a HiFi-nél anno megtanultam: "a végén dől el minden". Magyarul, élményben sokkal többet nyújt egy nagyobb monitor szép képpel alacsonyabb FPS-el, mint egy FullHD felbontás magas FPS-el.

    Bocsi a rossz hasonlatért, de sztem kb. érthető az üzenet... :R

    Hacsak nem versenyszerűen játszol kompetitiív játékokat...abban az esetben a fentiek nem helytállóak. ;)

    A fentiek az én személyes véleményemet tükrözik, kéretik nem megkövezni érte... :R

    (#97080) JSandor: Acer XV272U

    [ Szerkesztve ]

    LIDL Richard featuring Billy Auchan...

Új hozzászólás Aktív témák