Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz *Ropi* #45041 üzenetére

    Szerintem a legnagyobb baj, hogy a TN-es monitorok csak úgy élnek a köztudatban, hogy TN-es monitor. :U Nekem volt egy Samsung paneles Samsung 2233BW monitorom, ami TN-es, és nyugodtan oda lehetett állítani a kalibrált Dell U2312HM (IPS, ugye) monitorom mellé, bőven hozta a színvisszaadását. Ami viszont hatalmas baj volt vele, hogy mondjuk fotófeldolgozásnál megcsináltam az utómunkákat, kimentem inni egy teát, és mire viszamentem, kezdhettem elölről, mert úgysem sikerült pont ugyanoda ülnöm, és másnak látszottak máris a színek. Sőt, más volt a szín picit már a kép sarkán is, ha nem pont 90 fokos szögből szemből néztem a kép szélét, hanem középről, ahogy az ember általában szokta. :C Szóval teljesen felejtős volt ilyesmire.

    Másfelől pedig volt szerencsém látni kevésbé jó TN-es moncsikat, főleg olcsóbb típusokban, amiknek olyan volt a képük, hogy a legjobb szó rá a borzalmas. Mosott színek, max 3 szürkeárnyalat a koromfekete és a világosszürke között, meg hasonló jóságok. Egyszóval használhatatlan, igénytelen. Szerintem fontos lenne ezeket az "apró" dolgokat megkülönböztetni, mikor TN-es monitorról beszélünk. Az egyik típus ugyanis rengeteg mindenre tökéletes (pl. játék, film, fotónézegetés), míg a másik szövegszerkesztésen kívül kevés örömöt fog okozni. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák