Új hozzászólás Aktív témák

  • Yeffy

    veterán

    Sziasztok!

    Ahogy sokan mások, én is monitorvásárlás előtt állok, karácsonyra esélyes, h meglepem magam a kis spórolásomból. Jelenleg egy 19-es samu CRT-t használok, szóval már ideje. :D

    Az alábbi kritériumaim lennének:

    - 23" vagy több
    - IPS (ugye a "mérce" a CRT miatt adott, TN-es f.sok nem érdekelnek, főleg, ha már ennyi lóvét kiadok érte)
    - fHd vagy nagyobb.

    Felhasználási terület: böngészés, cikkek olvasása, filmezés/sorozatok, meg időnként játék. Szóval fontos a minél "közelebb levőség" színhűségben a CRT-hez, bár tudom, hogy ez nem fog 100%-os lenni.

    Először a Dell U2312HM-et néztem ki, mindenki dicséri, ár-értékben tényleg kiváló, de aztán a film "igény" miatt eszembe jutott, hogy mi lenne, ha esetleg nagyobb képátlót vennék, és összespórolnék egy P2714H-ra vagy S2740-re. Mi a különbség közöttük? Úgy látom, mindkettő 27-es és IPS-es. Jó választás lenne ezek közül valamelyik? Van olyan jó "képe", mint a 2312HM-nek? Illetve 27"-ra már nem "kicsi" a fHD felbontás? Nem kellene nagyobb képpontsűrűség? Gondolom, HDMI-vel, vagy Display Port-tal kéne használni, nem?

    Bocsi a sok kérdésért, de nem követtem a CRT utáni technológiákat, nem tudom, mit lenne érdemes választani.

    Köszönöm a válaszaitokat előre is! :R

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Új hozzászólás Aktív témák