Új hozzászólás Aktív témák

  • zsoltnyiri

    tag

    Sziasztok!

    Home office upgrade miatt adna a cégem kb. 300 fontot (minimálisan flexibilis, kb 120-130k), hogy vegyek egy új monitort. Ezzel kapcsolatban kérném a segítségeteket. 2 út áll előttem, vagy (jó magyarként) veszek magamnak belőle egy gaming monitort (27", 1440p, 120+ hz, Nvidia kombatibilitás), vagy egy valóban munkára való monitort (programozás) - itt is 27"+ 1440p+ (esetleg 4k?), akár ultra-wide. Nem tudom, 4k-nak van-e ebben a méretben értelme, nyilván állítanék scalinget, de talán még így is jóval jobb lenne a text clarity, meg real estate, mint egy sima 2k panelen. Mindkét esetben csak PWM mentes jöhet szóba.

    Erre a két kategóriára kérnék ajánlást, ha esetleg léteznek ebben az árkategóriában.

    Amit még szintén nem tudok az a panel típusa. Eddig csak IPS monitoraim voltak, amiket nagyon szerettem, de ebben az alacsonyabb árkategóiában főleg VA (abból is samsung) paneleket találtam eddig, amiről érdekesen elég sok helyen olvastam, hogy sokszor felbontástól függetlenül elég rossz a text clarity, valami subpixel elrendezés miatt?

    Gaming:
    Acer Nitro XV272

    Office
    Samsung S34j550
    LG27ul600 esetleg 4k opciónak?

    Bármilyen egyéb ajánlást megköszönök!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák