Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    Moderátori felszólításra áttettem ide a kér(d)ésemet :R

    Üdv!

    Egyik ismerősöm felhívott a minap, hogy Vodánál a W910 telót B kategóriában ingyen az emberhez vágják. Kicsit meglepődtem ezen, de a Voda honlap szerint is a november 1-től indult új akcióban valóban ingyen dobják az emberhez (igaz, mint kiderült mostanában a hangszórókat kispórolják a csomagból).

    Na ekkor elgondolkodtam, hogy ideje lenne lecserélni a lassan 3 éve kitűnően szolgáló K750-et. Nézegettem pár összehasonlítást a K750 és W910 között, de mondhatni nem győzött meg a W910 készülék. Persze vannak olyan dolgok, amik túlmutatnak a K750-en. Amik eltántorítanak: nincs auto fókusz, mobilfény nuku, infra szintúgy (bár ez a legkisebb probléma). Meg amúgy is ingyen készüléknek ne nézd a fogát. De hát ugye az ember nem két hétre vesz telefont (tisztelet a kivételnek), így nézegettem milyen más teló lenne a Voda kínálatában még elfogadható áron. Itt megjegyzem, hogy a K750 tökéletesen kielégíti a jelenlegi igényeimet, és nem kívánok "mindenáron" váltani.

    A K750 előtt Nokia 3210, 3310 illetve Alcatel 715 telók fordultak meg nálam. A K750 viszont új dimenziót nyitott nálam mind technikailag, mind kezelhetőség szempontjából, amit nemigazán szeretnék alábbadni (a kényelmet ugye nagyon könnyű megszokni :B ), így elsősorban SE telók között néztem szét. Kicsit szortírozva a kínálatot, a rostán két teló akadt fenn. Bár itt hozzá kell tennem, hogy nem vagyok járatos a mobiliparban, tehát a hozzáértőbbek biztos tudnának még 1-2 készüléket melléjük tenni.

    A két készülék pedig a C702 és a C902.
    Sajnos a C902-nek számomra két nagyobb problémája van:
    1. az ára 2. nincs benne fotófény, mivel vakus.
    Sajnos a második elég nagy érvágás, mivel az jópár alkalommal segített a mindennapokban. Az 5MP kamerája se az igazi, de nekem a látott felhasználói képek alapján elegendő volna.

    A C702-ben viszont megtalálható a fotófény, így fellelkesülve kezdtem el olvasni a tesztet, ami a kamerás résznél kicsit lehervasztott. A fórumban kerpok linkelt képeket W810 és C702 telóval készítve #398 és #399 A nem macros képeknél mintha minimálisan is, de a C702 Zoom-oltabb lenne, mint a W810. Bár lehet csak a körülmények miatt vélem ezt így felfedezni. A bepe79 által készített kép #432 viszont mintha rendben lenne, de ugye saját tapasztalat híján a sok negatív reagálás a kamerára (még ha ezek erősen szubjektívek is) picit elbizonytalanítanak. (tudom, hogy fényképezésre fényképezőgép való, GPS-hez meg PDA vagy PNA, de ugye az ember nem szaladgál mindig ezekkel a zsebében, hogy hátha szükség lesz rá véletlenül, míg a mobilt általában magánál tartja az ember)

    A GPS annyira nem izgat. Eddig is megvoltam nélküle, valószínű, hogy ezután is meglennék. Ami még eléggé érzékeny része egy telefonnak számomra az az üzemideje. A K750 kb. egy hetet bír folyamatos üzemelés mellett heti 5-7óra rádiózással és 1,5-2 óra telózással így 3 évesen is. Sajnálom, hogy Play gomb nincs a C702-n, így ez picit csökkenti a komfortosságát.

    Kicsit tanácstalan vagyok, mert nemnagyon van jelen pillanatban olyan készülék, amire azt tudnám mondani, hogy hmmmm... na ez igen, ez minden tekintetben kitudja váltani a K750-em. Igaz csak SE telókat nézegettem.

    Jelen pillanatban úgy vagyok, hogy W910 lesz, mivel egy fityingembe se kerülne a teló, ha meg mégsem válna be elajándékozom és marad a K750 továbbra is.

    Egy pici segítséget kérnék a döntésben, bár tudom, hogy a végső szó végülis az enyém, de biztos van olyan terület amit esetleg figyelmen kívül hagytam ill. olyan teló ami elkerülte a figyelmem.

    Ami előnyt jelent, ha van a telóban:
    - fotófény, amit lámpának is lehet használni
    - FM rádió
    - Play gomb (bár ez nem döntő jelentőségű)
    - K750 szintű kamera
    - 2-3 napnál tovább bírja az akku a fentebbi használattal kalkulálva

    Előre is köszönöm a segítséget

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz [balu] #10103 üzenetére

    A képeket megköszönném, ha lehet akkor belső és külső térben is csinálj párat. :R

    okos67
    A W910-hez nem kérnek kauciót, mivel ismerősöm tegnap hozott el egy olyan telót. Még egy feltöltőkártyás SIM-et is adtak mellé. Persze reklámozni kell az új RobinHood-os csomagokat.

    A C702 meg feltöltőkártyásan 40k szal kauciót ide sem igazán tudok elképzelni.
    A C902 meg más tészta, de asszem nem ez a teló lesz a kiválasztott..

    Ricardo
    Nekem bejött az SE mobilok kezelése, így ha módomban áll maradok SE teló mellett. Eléggé hozzászoktam ahhoz, hogy lámpaként használom a telót, így bizonyára hiányozna nekem ez a funkció. Jelen pillanatban W910 vagy C702 a felállás.

    Egyik barátom említette, hogy nézzem meg a Nokia 6500-as telót, mert szerinte az is eléggé rendben van. Hát nem tudom. Valahogy a Nokia-ra nem visz rá a lélek, bár nem vagyok elvakul ellendrukker sem.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz amol #10112 üzenetére

    Én vodkás vagyok egy ideje, szerencsére negatív élményem nem volt még velük, bár olyan nagyon pozitív se (így részemről semleges állásponton vagyok velük szemben).

    Főnökömnek és a fiának W910-van (bár a főnöknek inkább a C702 lett volna jó, mert nála aztán amortizálódik rendesen a teló. A srác neten rendelt hozzá átlátszó tokot, így zsebben is hordható.

    Én a rádiót hétköznap mindig használom, szóval az alap felszereltség mostmár nálam. Fényképezni sűrűn nem szoktam, de ugye néha jól jön, ha egy dokumentumot le kell kattintani vagy hasonló. Persze kiállítási képeket nem kívánok vele lőni, de ha már ellövök pár képet akkor az legyen megfelelő minőségű. esato-n láttam az új C702 szofttal készült képeket, amik nekem bőven megfelelnek

    Viszont időközben kialakult egy újabb variáció. Tesómnak K800i van, de nem tetszik neki, mert brumszli méretű. Mondtam neki cserélje el velem W910-re. Megnézte a telefont és meg is tetszett neki. Tehát 99%, hogy elhozok egy W910-et és elcserélem tesóm K800-asára. Aztán, ha nem bejövős a K800 (fotófény ugye nuku, bár elvileg a keresőfényt lehet hasonlóan használni programmal veszek egy C702-t használtan.

    K800 vs C702 lencseméret

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Atlantis #10116 üzenetére

    Megmondom őszintén, hogy K850-nel kapcsolatban ezt a ph! tesztet olvastam csak, amiben egy kumma szó nem esett a segédfényről csak xenon vaku-t említettek benne, így nem is kutakodtam tovább.

    Most, hogy említetted a segédfényt elolvastam a K850 ismertető cikket, amiben valóban említést tesznek érintőlegesen a menü bemutatásánál a segédfényről.

    Nem értem miért nem lehet egy sokak által nem elhanyagolható "extra"-t kiemelni a mobil "külső - ház" taglalásánál. Ráadásul a műszaki adatoknál sincs megemlítve. Ezt nagy hiányosságnak tartom, de ez szigorúan saját vélemény.

    Ha nem említed meg itt a segédfényt lehet lemaradok arról a telóról ami kézenfekvően a legmegfelelőbb lenne számomra. Ezúton is köszönöm :R

    Kicsit bonyolódott azóta a helyzet, mert egy K800 tulajnak mondhatom magam:
    Tesóm vasárnap délelőtt felhívott, hogy az előző napon általam említett cserébe (W910 <> K800) annyira beleélte magát, hogy éjszaka telefonvásárlásról álmodott :DDD Vasárnap reggel felkelve pedig végigtelefonálta az összes Vodafone üzletet, hogy hol van ilyen készülék. Miután talált vasárnap is nyitva tartót és telefon is volt, akkor felhívott az előbbi sztorit tálalva. Nem volt mese, mentem és elhoztam egy W910-est (meglepően gyorsan ment. Nem voltam 10percet az üzletben. Legtovább az akku kiszedése a telóból tartott (gemkapocs segítségével sikerült csak) ).

    Most meg olvasom a hsz-od, hogy van K850-ben segédfény is a Xenon mellett. Mondjuk Vodánál nincs kínálatban K850, így vagy másodkézből vagy boltból nézek egyet. ha már itt tartunk valaki nem tud normális helyet mobilvásárlásra? Esetleg ha K850 is lenne nem lenne rossz :B Miskolc magasságú bolt pedig igencsak kiváló lenne :) Bár online vásárlástól sem riadok vissza csak azt kapjam amit hirdetnek.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Atlantis #10182 üzenetére

    Tesztről csak szubjektív véleményt nyilvánítottam. Másoknak biztosan más borzolta az idegeit.

    Megbízhatót jobban csipázom, inkább fizetek kicsit többet csak nyugodtan tudjak aludni. Megnézem ezt a Speedshop-ot magamnak. K800 el lesz passzolva, ha megveszem a K850-et. K750-et mindenképp megtartom, sose lehet tudni mikor lesz szükség egy jó telóra.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Mr.Grincs #10242 üzenetére

    Most én is egy K800-ast nyúzok. Több, mint fél éves de a joynak semmi baja. Szépen finoman lehet vele navigálni. A K750-m 3 éves és szintén semmi gond a joy-jal, bár ez nem ide tartozik.

    Meglepően jól teljesít a K800, igaz a K750 sem rossz. Kicsit még az "újdonság ereje" hatás alatt vagyok. Rádió szépen finomhangolható, sok csatornát lehet tárolni. Kamera nagyon gyors, a zoomolás is pikk-pakk megy. A segédfény bekapcsolása ahogy észrevettem fényérzékenyen történik. Xenon vaku rendben van, lámpafénynél kézileg beállítva nem lesz sárgás a kép. Számítógépre még nem raktam fel képeket (, hogy megnézzem nagyobb kijelzőn is a képek minőségét, így ezügyben nincs még tapasztalatom), előbb letesztelem mit bír egy töltéssel a teló (bár a K750 heti egyszeri töltését nemhinném, hogy át tudná ugrani).

    A K750 után picit szoknom kell a fel- és letevő gombokat. Néha véletlenül rányomok a lerakóra a fölötte lévő menügomb megnyomásakor és ilyenkor kilép teljesen menüből. T9 szótára elég sok szót ismer, bár eddig sosem használtam T9-et, inkább gépeltem magamtól, de most egy kicsit gyakorlok vele hátha bejön hosszabb távon is :)

    Kihangosítója hangosabb és szebben szól, mint a K750-é. A készülék oldalán lévő gombokat viszont szokni kell még.

    Mod: ja igen. Karc sincs a készüléken, igaz a kijelző le van fóliázva

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Mr.Grincs #10249 üzenetére

    A K750 a második joy-os telóm. Előtte egy Alcatel 715 volt, de annál is jól működött a joy még másfél éves korában is. Akkor váltottam K750-re, az Alcatel meg fateromhoz került

    Biztos nem vagyok egy joygyilkos mobil júzer :)

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Sziasztok!

    Egy Nokia 6030 cseréjére kellene egy ajánlott telefon. Semmi extrát nem kell tudnia: telefonálni, sms-ezni lehessen vele. Elég a karakteres kijelző, ha picit nagyobbak a betűk az nem gond. 20-25k a felső határ, használt nem jöhet szóba csak bolti, számlával, garanciával.

    Ezt a kettőt néztem a 6030-ashoz hasonlatosnak:
    - Nokia Asha 206 [link]
    - Nokia C2-01 [link]

    T-nél elég érdekes árakat találtam erre a két készülékre (dominóval 23990 és 25990). No persze ez alapján legfeljebb nem tőlük lesz beszerezve :B

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz meroly #45808 üzenetére

    Köszi az infót :R

    Csak gyorsban rákerestem edigitalnál és ezeket szúrtam ki. Náluk pont ez a samu nincs kínálatban emiatt nem is került szemem elé.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz meroly #45962 üzenetére

    Miért ütközik alapelvekbe?

    Megfelelő feltételek esetén bármelyik szolgáltató elvégzi a készülék függetlenítését, tehát amit leírt nem ütközik szvsz alaplevekkel. Mit csinálhatok a telefonommal?

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák