Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Burt1793

    veterán

    válasz meroly #49866 üzenetére

    Hogy érted ezt a gagyiságot? Basszus, nem fogom megúszni, meg kell néznem őket egy MM-ban...

  • Jenne

    senior tag

    válasz meroly #49866 üzenetére

    Teljes osztom a véleményedet. Az én C3322-esemhez képest a Nokia 515 olyan mintha egy 3 éves gyereknek készült játéktelefont fognék a kezemben. Legalább is amikor a kezemben tartottam. A fodrásznőmnek volt/van egy ilyen telefonja és azt nézegettem. Egy darabig feketéje volt, aztán most meg fehér színűje van, de az is nagyon bóvlinak tűnik az én samu c3322-esemkez képest. Ránézésre is meg amikor a kezemben tartom.
    Mintha egy olcsó kínai fröccsöntött valami lenne a kezemben.
    -------------------
    Nem ide való a téma, de napokban beszélgettem egy rokonnal aki kínai okosmobilok szervizt vezet. Lesújtó a véleménye a kínai "minőségről". Gyakorlatilag a gyáraikban semmilyen részfolyamat meozás sincsen. Csak a végén ellenőrzik a telefonokat, a kész összerakott telefonokból bekapcsolnak százalékosan valamennyit aztán ennyi. Abban a régióban nincsen olyan értelemben vett szerviz háttér mint erre Európában. Ha gond van a telefonnal a gari idő alatt akkor ott Kínában a boltban kicserélik a készüléket. Meg ha igaz akkor például az akkumulátorokat gyártó egyik amerikai vállalattól azokat veszik meg a saját kínai termékeikbe, amik már csak a harmad vagy a negyed osztályú minőségi szintet érik csak el. Ezeket a nevesebb gyártók meg sem kapják a gyártól, mert bőven kiesnek a tűrésen. De ugyan ez jellemző a mobilokba beépített hardverekről is. Iszonyat nagy a minőségi szórásuk készülék típuson belül is. Vagy akár a kijelzőkre is. Azokból is a másod - harmad osztályút építik be mert csak így lehet olcsóbban adni a konkurrenciánál.
    Szomszédom kapott szülinapjára még két hónapja sincs egy Xiaomi 5"-os mobilt. Büszkén mutogatta, hogy milyen éles képe van a kijelzőjének. (szinte borotválkozni lehetne vele) Pár napja mutatta újra, hogy sokkal halványabb lett, életlenek a kontúrok és van két homályos körömnyi folt is a kijelzőn. Közel 100 ezres telefon egyébként. Tegnap vitték vissza a boltba a garancia miatt, de ott nem sok biztatót mondtak elsőre. Állítólag vissza kell küldeni a gyárba és majd ott javítják garanciálisan vagy majd kap egy csere papírt valamikor és vehet egy másikat... Ez lesz vagy 3 hónap legalább.

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

Új hozzászólás Aktív témák