Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biga

    senior tag

    válasz Kerio #132 üzenetére

    A Samsung meg a Xerox együtt gyárt. Egy csomó tipusuk ugyan az, de a Xeroxnál nem ritka a ''védett'' toner. Bár ez leggyakrabban csak egy biztosíték. (Nagyobb Samsungoknál is benne van a bizti, amit tonertöltésnél cserélni kell)

    Samsungra: rengeteget ad(t)unk el, olcsó, megbízható alapnyomtatók, jól lehet őket tölteni. A starter tonere nagyon sovány (az 1000 oldal tényleg csak kb 5%-os lefedettségre vonatkozik), de azt is lehet tölteni (a 1510-esben (ilyenem nekem is van), a 1710-esben, és még talán a 1520-asban is a starter meg a későbbi toner ugyan olyan, csak kevesebb benne a por. A 1610-ben már azt hiszem, a 1620-ban meg biztosan kisebb a portartály is a starterban, macerásabb is tölteni, meg nem is megy bele egy teljes adag por) Az utántöltője 4-5e körül van, 6e-ért általában meg is töltik. (Érdemes figyelni arra, hogy a 1620-ban pl starterbe jóval kevesebb por fér, ést ezt akik töltik gyakran ''elfelejtik'' közölni, és teljes áron töltik). ezekben a kisebb starterekben (meg az olcsóbb tonerekben) gyakran nincs keverő, e miatt nem mindegy, hogy milyen por megy bele, lényegében gravitáció üzemelteti őket. (ha nem jó por van bennük, az első pár oldal után nem nyomtat többet). a 1610/1620-ashoz az utána vett toner 2000-es, nem 3000-es! Igaz, cserébe vagy 12k az ára (a gyárinak). Érdemes a starter mellé rögtön venni egyet (már csak a jobb tölthetőség miatt is). Ja, és a Samsungokra 2 év gar van! És manapság a 1620-ast akár 20e körül meg lehet venni. Hirtelen ennyi jutott eszembe róluk....

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz Kerio #136 üzenetére

    Fényképet nem nyomtattam vele (némi mazochizmus kellene tőlem ahhoz, hogy egy mono (600dpi-s) lézernyomtatóval nyomtassak fotót, mikor ott van mellette egy Canon ip4200-es :) ). Szerintem ezt a kategóriát mindenki szöveghez használja, a legtöbb, amit nyomtatnak vele, az mondjuk egy embléma, vagy egy diagram ilyesmi.

    A starter meg tényleg nem sokáig bírja, az ára meg nem hiszem, hogy jelentősen lemenne addig a tonernek, míg azt kifogyasztod (nekem 1510-esem van, az kb 2 éves tipusa, de a tonere lényegében ugyan annyi még mindig)

    Csaba....: szerintem mindnek más egy kicsit a tonerje. Ez manapság divat az összes nyomtatógyártónál. (régen még jellemzőbb volt a keresztbekompatibilitás. De ugyebár az nem akkora üzlet). Pl a Samsung 4100-asé (ha jól emlékszem) ugyan az a toner (fizikailag), mint a 1610-esé, csak egy biztosítékban (mondjuk 20Ft) különbözik. Mégis többe kerül :Y (Persze ezt a biztit lehet pótolni ;) )

    [Szerkesztve]

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

Új hozzászólás Aktív témák