Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tboldi

    nagyúr

    Üdv mindenki!

    Autószereléshez keresnék egy használt notit, amit nem kellene sajnálnom a garázsban, mert a 2017-es 15" MacBook Prót nem szívesen fognám be. :D

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Nem sürgős egyáltalán. Igazából csak ajánlatokat szeretnék kérni egyelőre a konkrét típusokat illetően.

    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    Olyan 30-40k Ft-ra gondoltam, indokolt esetben max. 50k.

    (3) Felhasználás?
    Csak autószereléshez szükséges programok (cikkszámadatbázis, szerelési útmutatók, stb.), illetve az alkatrészboltok weboldalainak böngészése. Esetleg ha legalább 720p-ben elbánik néhány YouTube videóval, az sem baj, de ez kevésbé fontos.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Semmi játék nem lesz.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    11-12" alá nem mennék, de amúgy teljesen mindegy.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Max. a garázs falai közt, de szerintem csinálok neki egy dedikált helyet a szerszámoskocsim legfölső fiókjában.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows XP, mert az egyik program csak azon hajlandó elindulni, illetve van egy másik is, aminek meg régebbi Internet Explorer kell.
    Mondjuk a alkatrészboltok oldalai lehet, hogy nem működnek már megfelelően olyan régi verziójú böngészőkben, amik még támogatják az XP-t, ezt nem tudom. :F

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Az SSD nyilván jobb lenne, de ebben az árkategóriában nem várom el, csak ne legyen ~10 perc a boot idő (vagy legfeljebb upgrade-elem majd valami olcsó SATA SSD-vel). RAM sem kell sok, szerintem 2-4 GB elég lehet, már ha belefér a keretbe ennyi. ODD jó ha van, de van külső meghajtóm, nem létszükséglet.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Valami robusztusabb kivitel nem lenne rossz.

    Elsősorban valami ThinkPadre gondoltam, de nem ismerem a konkrét típusokat, illetve más gyártók hasonló kaliberű gépeit sem.
    De egy öregebb MacBook is megfordult már a fejemben, ha éppen abból találnék egy megfelelő állapotút, azokra is lehet Windows-t telepíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • tboldi

    nagyúr

    válasz Tothgera30 #1228 üzenetére

    Köszi! Felvettem őket a listára. :R

    De szívesen fogadok még mást is, ha valakinek van egyéb ötlete. Minél nagyobb a merítés, annál jobb. :)

Új hozzászólás Aktív témák