Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91422 üzenetére

    "az más, mint amikor pár rádiuszon tekerek 2 perc alatt néhány százalékot. Ezen alapon durva printing árak lennének"

    Szezon és fazon, mert egy folyamatosan használt beviteli céleszközt hasonlítasz az általad elvégzett munka mértékéhez. Az ergonómia egy tekintélyes része teljesen szubjektív (az egereknél meg a szélsőséges esetektől eltekintve szinte az egész) és megesik, hogy csupán 2-3 mm-es eltérés még full azonos forma esetén is feltűnően más felhasználói élményhez vezethet, nem még ha "itt elnyújtom, ott széthúzom, amott meg extrudálom egy kicsit"; forgolódtam annyit e topik környékén az elmúlt ~15 évben, hogy ezt bizonyított tényként könyveljem el. Ezért sem célszerű félvállról kezelnie az ajánlást adó személynek az ilyen "kis" különbségeket, főleg ha a másik félnek határozott preferenciája/ideálja van (de egyébként megkaptad ajánlásba is a szóban forgó modellt, bár csak a szabadonfutó görgő miatt, ami valljuk be, eléggé leszűkíti a potenciális jelöltek halmazát).

    "Lesz@rom a marketinget, úgy léptem át a frekiket, felbontásokat, random egyéb bullshittelést, hogy el sem hiszed."

    Simán elhiszem. A lényeg, amiről szó volt, az az, hogy csak más van a dobozára írva, ergo a "bullshitelést" (a felbontások és frekik amúgy pont nem azok, és ha wirelessnél számít az akku üzemideje, akkor az utóbbi hatványozottan nem az, noha az előbbinél sem poénos, ha a túl magas érték miatt jitterel/smoothingol, esetleg a túl alacsony miatt ötször kell átsöprögetni vele az íróasztalodat, mire a képernyő egyik sarkából a másikba ér a pointer, plusz még a szenzorlagod is több) átlépve megérkeztél a gaymer szegmensbe, hiszen a cucc gyakorlatilag csak névlegesen tér el attól, amit látványosan elutasítasz. :))

    "Huszahatezredjére írom, de nem megy át: rohadtul sokadlagos, milyen szenzor van benne."

    Átjött elsőre is. A tisztán látás végett: szakmai szemmel nézve ettől még nem lesz jó ár/érték arányú a cucc, függetlenül attól, hogy mennyire tartod kényelmesnek (van az, hogy valami objektíven nem egy hú de nagy szám vagy különböző mértékben túlárazott, de szubjektíven a császárok császára, ami delikvensünk számára a súlyát éri aranyban), holott te magad írtad, hogy "ami nem valami gémer botrány gyémánt áron" ----> ezt mondtad a nevében, esetleg a görgőjében ("esetleg", mert láttunk már szabadonfutót a maximálisan játékosokat célzó típusok közt) "business", de minden másban simán gaming grade egérre (ha a szoftverben van is valami diffi, azt ugye átugrod, tehát jelen esetben lényegtelen szempont), ami a nyers specifikációk fényében még csak köszönőviszonyban sincs az olcsó/kevésbé drága fogalmakkal ---> "for creators" szlogennel azért rendesen megfizettetik veled az árkategóriához kissé méltatlan gaming grade szenzort és nem valami high-end kapcsolókat.

    Nem azt akartam forszírozni, hogy kizárólag abszolút csúcsot vegyél irodázni, meg netezni, hanem a témában való komolyabb elmélyedés hiányából fakadó ellentmondásra próbáltam rávilágítani, és szerettem volna, ha pontosan tudod, hogy valójában mit veszel/vettél. Ennyi, nem több.

    "Attól, mert adott eszközöket telenyomsz atomdurva hardverrel, még nem leszel előrébb a felhasználás során feltétlen. Sőt."

    Igen, én meg erre írtam azt a példád mezsgyéjén megmaradva, hogy ha már pontosan tudod, hogy mit és miért csinálsz, netán a feladat komplexitása eseti jelleggel meghaladhatja az általad általánosként/átlagosként prognosztizált szintet, akkor már jó esélyed van rá, hogy igen. A céleszköz mindig céleszköz marad, pozitív és negatív vonzataival együtt.

    "Akkor azért nyugtass meg, hogy egy tízszeres árért már csak sikerül megugrani ezeket a brutális követelményeket legalább"

    Ez már a madárjóslás kategória. :DDD Egyrészt túl új ahhoz, hogy sok évre szóló tapasztalatok legyenek vele, másrészt manapság már nem divat semmit annyira tartósra/elnyűhetetlenre tervezni, mint akár csak 10-20 évvel ezelőtt volt. Azért vannak kivételek, de az eddigi tapasztalatok alapján sajna az egerek nem igazán tartoznak közéjük, holott a régebbiekhez képest szinte minden másban galaxisnyi előnyük van a utóbbi 3-4 évben (a Logitech G PRO Wireless és az első lukacsos Fiinalmouse debütálása óta) megjelent jóféle típusoknak.

    Tőmondatosítva a dolgot: vagy szerencséd lesz vele, vagy nem. Az esélyeidet számottevően növelheted, ha tudatosan kíméled. The floor here is made out of floor.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

Új hozzászólás Aktív témák