Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kigyi_23

    addikt

    válasz Neck #55556 üzenetére

    Gyakorlatilag mindent amiben látok valamit, ha az utcán látok valamit, vagy valakit akkor éppen azt, ha szabadtéri koncert van akkor arról lövök képet és a közönségről, ha Hungaroringre megyek az éppen akkori versenysorozatról, bár ugye ezt az élvezetet az idén elvették a repertoárból. Ritkán tájképek, de az nem mérvadó. Szoktam virágokról nyáron és tavasszal főleg. De télen a havas bármiről akár utcákról épületekről vagy csak úgy a tájról.

    Mostanában találtam "fotós" barátokat közülük van akivel el-el megyünk ide oda. Terveim között van, hogy tanulgatok portrézni csak úgy szabadtéri, utcaiban nem stúdióban. Tehát teljesen hobbi szinten csinálom, de kellene valami ami segít kicsit ösztönöz, mondjuk egy újabb gép amiben kicsit nagyobb lehetőségek vannak, jobb/tisztább képek jól jönnek azért.

    Képeim 99%-a kézből nem állványról készül és szabadtéren amikor esteledik ugye kicsit zajos már az 550D-vel, mert nincs mese egy darabig lehet fényerősebb üveggel, de aztán utána kell menni érzékenységgel és ott elfogyok gyorsan. Keret az nincs persze nem akarok milliós gépet venni nincs racionális magyarázat arra és gazdag sem vagyok, de 500 körül még belefér, ha nagyon megérné azért hoztam fel példának az R-t, hogy abba még valahogy beleférnék, de nem feltétlenül kell.

    Sokszor az a bajom, hogy pl 5D MKIII-al úgy vagyok, hogy ok jó gép ismerem, de sajnálom már rá a pénzt. Egy jobb állapotú darab drága leharcoltért meg nem adnék ki annyit amennyit kérnek. Miközben ott az RP vele szemben alig drágábban mint ennek a használt ára és jobbnak tűnik, könnyebb és új. Ha találnék használtan akkor talán egálban is lennének. Ugyanez ugye a mark IV vs R bár itt kicsit nagyobb a különbség a használt és új ár között, de arányaiban kb. ugyanannyi.

    https://www.youtube.com/user/kigyi23/

Új hozzászólás Aktív témák