Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Doom

    aktív tag

    válasz gabó #2059 üzenetére

    Tedd fel magadnak ezt a 3 kérdést:
    1. mire szeretnéd használni (milyen képek készítésére)?
    2. milyen feature-ök fontosak számodra?
    3. fogásra melyik jó neked?

    Ezek alapján szerintem meglesz a válasz, főleg, ha visszaolvasol. Egyébként mindenki azt fogja első helyre tenni, amit használ.

  • ottkar

    addikt

    válasz gabó #2059 üzenetére

    A Pentax szigetelt masszív fémvázas gép. optikák szempontjából a legkompatibilisebb az összes márka között. Olcsó manuális optikákkal van stabilizálás élességvisszajelzés fénymérés.

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz gabó #2059 üzenetére

    Szia!
    Mindhárom gépben van vázba épített képstabilizátor, szóval erre nem is kell külön kitérnem.
    A három gép közül kettőben, a Sony A300-ban és az Oly E-520-ban van liveview, azaz e kettő gépnél lehet a hátsó LCD-t keresőnek használni. Az E-520-nál kissé körülményesebb a dolog, lassabban fókuszál liveview módban, ezen kívül az A300-nál kihajtható, dönthető az LCD, ami sokat hozzátesz a liveview előnyéhez.
    A kereső a Pentax K200D-nen a legnagyobb, jelentősen nagyobb, mint a másik két gépben. Számszerűleg nem vagyok benne biztos, hogy az A300, vagy az E-520 keresője e a kisebb (ahhoz specifikációkat kéne néznem, de azt ugye bárki megteheti), de szerintem az E-520 érzetre kellemesebb keresőképet nyújt - bár ezt szigorúan csak az én szubjektív véleményemnek vedd.
    Fogásra, ergonómiára teljesen más a három gép: mivel ez nagyban szubjektív dolog és szerintem elég nagy jelentőssége van, menj be egy boltba és fogdosd meg mindhárom gépet.
    Képminőségre... úgy gondolom, hogy magas érzékenységeknél zajban a Pentax a legjobb a három közül. Az Oly ugye kisebb érzékelővel rendelkezik, mint a másik kettő gép, a Sonynál meg valahogy az adatkiolvasás/feldolgozás nem lehet az igazi, mert bár ugyanaz a szenzor van az A300-ban, mint a K200D-ben, mégis gyengébben teljesít. Ugyanúgy, ahogy pl a Sony A700-ban is ugyanaz a szenzor van, mint a Nikon D300-ban, mégis a D300 teljesít jobban, és ugyanez a helyzet a Sony A900 vs Nikon D3X esetében is.
    Hozzátenném: a különbségek csak a magas érzékenységi tartományokban láthatóak, és szerintem az emberek nagy része nagyságrendekkel többet használja az alacsonyabb érzékenységeket - persze itt neked kell tudni, hogy mire fogod használni a gépet és melyik érzékenységi tartomány lesz a preferált.
    JPG feldolgozásban minden bizonnyal az Oly a legjobb - legalábbis nagyon szokták dícsérni a JPG feldolgozását a tulajok.
    Kitobik minéségében azt hiszem, hogy teljes nyugodtsággal felállíthatjuk az Oly - Pentax - Sony sorrendet - az Olympus Zuiko objektívek azért kit kategóriában is igen jók :K

    Azt vedd figyelembe az objektívek nézegetésénél, hogy kisfilm-ekvivalens gyújtótáv értékekre való átszámításkor az Oly-nál kettővel kell szorozni az objektívek gyújtótávolságát, Pentaxnál és Sonynál pedig 1,5-el.

    Ezek alapján szerintem te állíts fel egy sorrendet a gépek között - nyílván igényektől függően mindenkinek más lesz ez a sorrend.

    Doom:
    Köszönjük a bizalmat, jó látni, hogy ennyi objektivitást nézel ki belőlünk :U

Új hozzászólás Aktív témák