Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Sn00k #17411 üzenetére

    "ha jól tudom a DSRL gépek viszont nem nagyon brillíroznak videó felvételben"

    Ez nincs így. A Canon DSLR-ek még mindig nagyon potens videós gépek, de az utóbbi idők Nikon vázai is jók. Ha meg az SLT is belefér a szórásba, akkor a Sony sem elhanyagolható tényező. Ha komolyan gondolod a videózást, akkor a MILC piacon csak Panasonic és Sony jöhet szóba és mindkettő csak drágán adja a mikrofon bemenetet. Úgy spórolnak rajta, mintha az életük múlna rajta, miközben a DSLR gyártók már a fapados modellekbe is rendszerint beleteszik.

    "Azt nem tudom, hogy a DSLR vagy MILC-et érdemesebb venni."

    Számít a kompakt méret és tömeg? Ennyire egyszerű a kérdés. :) Azért azt érdemes figyelembe venni, hogy most egy MILC rendszert kiépíteni eredendően drágább, mint a sokkal régebb óta piacon lévő DSLR rendszerekből valamit összehozni. A MILC piacon még jóval kisebb számban vannak jelen az igazán olcsó, de árukhoz képes jó teljesítményű objektívek.

  • schawo

    titán

    válasz Sn00k #17411 üzenetére

    Professzionális (üzleti célú) videofelvételre gondolsz, vagy családi összejövetelek megörökítésére? Mert a második esetre szinte bármi megteszi, ha nem zavar, hogy sokat mászik az autofókusz, vagy képes vagy kézzel jól élességet állítani. Ha a kettő közül egyik sem illik rád, akkor a fényképezőgépes videózás nem a te asztalod.
    Ha így is megfelel, akkor mint említettem, bármi jó lehet videózásra. Ha mégis a legjobbat keresed, akkor GH2, GH3, vagy esetleg Canon valamelyik három szemjegyű gépe és az M lehet a nyerő.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

Új hozzászólás Aktív témák