Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz freelanced #67294 üzenetére

    Ha lineáris esetében az a cél, hogy reszelés nélkül, minél simábban járjon, akkor Gateron X (kenni kell), Gateron CJ (nem kell hozzányúlni), Gateron Pro Yellow (gyári állapotban sem rossz, de van egy kevés rugóhang), NK Silk, Lavender (kenve), Tangerine V2 (kenve-filmezve). Ha az a cél, hogy "szép" hangja legyen, akkor Gateron X (kenve), Cherry MX Hyperglide Black (előbb bejáratva, aztán 1 hónap múlva kenve), Lavender (kenve) vagy progresszív rugóval Marshmallow (kenve-filmezve). Ha az a cél, hogy ár-érték arányban nagyon jó legyen, akkor Gateron Pro Yellow. Ha long pole kapcsoló a cél, ahol a stem hosszabb, mint amit elvileg a házba tennének, ezért a bottom out is hamarabb jön el, és kopogósabb bottom outot kapsz, akkor NK Cream (előbb bejáratva, aztán 1 hónap múlva kenve).

    Ha az a cél, hogy halk legyen, akkor lineárisban Silent Alpaca (sehol sem látok, de ugyanaz, mint a Durock Silent Linear, csak átszínezve), Durock Silent Linear (kenve-filmezve), gyengén taktilisben Aliaz (kenve, MX Brownhoz hasonló taktilitása van). Kicsit erősebb taktilitással Kailh Box Silent Brown, de ez annyira nem győzött meg a halkságot illetően, erősebben taktilisben pedig Boba U4 (nem próbáltam).

    Nem halkított taktilisben majd ajánl valaki más, mert ugyan a Kailh Box Royal erősen taktilisben szerintem egészen jó, de a Panda-vonallal nem igazán van gyakorlati tapasztalatom, a Boba U4T-t pedig nem próbáltam. Nagyon erősen taktilisben NK Blueberry, de ezt most sehol sem látom.

    Én azt javaslom, ha lineáris és nem a némítás a cél, hogy vegyél egy adag Gateron Pro Yellow-t, ez a legolcsóbb és egy kevés rugóhangtól eltekintve gyárilag is majdnem tökéletes, aztán majd 1-2 hónap múlva kitalálod, hogy mi is kell neked.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák