Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M4T4D0R

    tag

    Sziasztok!

    Szeretnék venni egy használt régi gépet a szüleimnek.
    A keret rá max 75k.

    Érdemes lehet egy HP EliteDesk 800 G1 TWR gépet venni? Vagy ezeket a megoldásokat hanyagoljam? A Komphone.hu ajánlotta az alábbit:

    "HP EliteDesk 800 G1 TWR

    i7 4790 4 magos 8 szálas processzor
    8GB DDR3 memória
    GTX 1050Ti 4GB GDDR5 videokártya
    250GB SATA SSD meghajtó
    320W minőségi gyári HP 80+ Gold tápegységek
    beépített SLIM DVD író, eredeti Windows 10!

    Ezt 6 hónap garanciával 0% áfával 79.900 Ft-ért tudnánk adni."

    Igazából attól félek ha meghal az alaplap vagy valami benne lehet cserélni? :F Mert ilyen brand gépekkel még nincs tapasztalatom.
    Illetve még annyit írtak, hogy ezeket nagyon hosszú időre tervezik. Mennyire lehet igaz ez például az alaplap szempontjából?

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Netezős gép legalább 6 évre.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmi.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Csak maga a gép. Monitor, bill, egér van.
    4. Mennyi a kereted rá?
    Max 75k.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    1080p 60hz HDMI monitor
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Normális szellőzése a háznak. Nem számít a márka, csak a minőség és a megbízhatóság ami érdekel.

    Üdv,
    Dániel

    [ Szerkesztve ]

  • M4T4D0R

    tag

    válasz galandro89 #178699 üzenetére

    Laptop kizárva. Sajnos több okból is vérzik a dolog(egyéni preferenciák).
    Videokártya mindenféleképpen kell. Nekem is van egy laptopom, amiben nincs dedikált VGA és az 1440p YT videók megakasztják. :D Illetve elég lassú egy régi számítógéphez képest is. EliteBook 840 i7 procival.
    Arra gyanakszom, hogy nem kap elég kakaót a proci, mivelhogy laptop és kevés TDP áll rendelkezésre.

  • M4T4D0R

    tag

    Sziasztok!

    Jelenleg gondolkodom új konfig vásárlásban, viszont néhány dologban nem tudom a jó választ mi passzolna a gépemhez.
    Az alkatrészek amiket megneveztem az biztos, hogy azokat szeretném belerakni a gépembe, a kérdőjeles részeket viszont nem tudom mi lenne a jó.
    Tudnátok segíteni eben? :)

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Multiplayer, a legújabb játékokhoz
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Lejjebb említem.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Lejjebb említem.
    4. Mennyi a kereted rá?
    A konfighoz passzoljon, tehát nem fix.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    240Hz Zowie XL2540k
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Mindenből újra lenne szükségem, a gépház sötét legyen, viszonylag letisztult, nem túl csicsás. A márka nem számít csak ne noname legyen, hanem valami híres neves ami szokott normális ár-érték arányban is gyártani.

    Elgondolásom:
    Alaplap: ???
    CPU: Ryzen 9 7900X3D
    CPU hűtő: be quiet! Dark Rock Pro 4/5 ???
    RAM: 2x16GB Kingston/Corsair ??? DDR5 RAM
    GPU: SAPPHIRE RX 7700 XT PULSE GAMING 12G GDDR6
    Táp: Corsair RM650x (2021) 80+ Gold (Ilyen tápom van jelenleg, ezt raknám bele, elbírná a konfigot???)
    SSD: 2x1 TB nvme SSD (Ilyen SSD-m van jelenleg a gépembe, ez kerülne bele)
    Gépház: be quiet! Pure Base 500DX ???

    Sajnos a legnagyobb dilemmában az alaplappal vagyok, mert az a legnehezebb döntés számomra. Például ugye nagyon fontos, hogy a VRM erős legyen egy ilyen procihoz.
    Létezik valamiféle lista mostanában, hogy melyik alaplapnak mik a jellemzői ilyen téren?

    Illetve azért szinte lehetetlen, hogy egy játék CPUt és GPUt is maxon terheljen, emiatt is gondolkodtam el, hogy nem cserélnék tápot.

    Előre is köszönöm a segítséget! :R

    Üdv,
    Dániel

    [ Szerkesztve ]

  • M4T4D0R

    tag

    válasz palfitom #179712 üzenetére

    Sajnos vagy nem sajnos nekem nagyon érzékeny a szemem minden akadásra mert kompetetív beállítottságú vagyok, emiatt a CPU arányaiban erősebb kell legyen nálam.
    Battlefield V ben i7 8700k és GTX 1060 6GB al a CPU szenved és emiatt akadozik a játék nekem. Amit egyébként a legtöbben nem vesznek észre.
    Igen ezt nem írtam oda.

    Fontos számomra a gyors egyszálas teljesítmény és a többszálas teljesítmény is. Minimum a 10 magos proci.
    Viszont azt nem tudtam, hogy ott csak 6 mag kapta meg a 3D Cache-t.
    Akkor lehet bőven elég lenne nekem egy sima 7900X is.

    Ha van jobb alternatíva intel oldalon azt is szívesen fogadom.
    Csak nem tudom melyikkel járnék jobban.
    Ott van például az i7-13700K(lejjebb nem szeretnék menni mert legalább a 8 erősebb magra szükségem lenne). Valamivel olcsóbb de lehet, hogy alaplapból pedig drágább kellene? :F

    Köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

  • M4T4D0R

    tag

    válasz palfitom #179714 üzenetére

    Én abszolút megértem amit mondasz. Biztos, hogy a 7800X3D a legtöbb esetben gyorsabb, mert erre lett tervezve. Elhiszem, hogy az a legjobb gamer proci egy átlagos embernek. Azonban a játékban vannak olyan pillanatok amikor egy 8 mag 16 szálas CPU is framedroppol, hiába a 8 mag. Engem ez nagyon zavar, emiatt van szükségem a több kraftra. És azért szeretnék előre is tervezni, mert ha ma vannak olyan játékok akkor később sem lesz jobb a helyzet.

    Most lehet sokan fel fogtok háborodni de szerintem a tom's hardware csinál kamu teszteket is emiatt én nem bízom benne 100%. A guru3d számomra hihetőbb.
    A kép amit linkeltél is picit furi nekem, hogy 33%-al jobb a 7800X3D a 7900X nél.
    Azért az kicsit sok nem? :)

    [ Szerkesztve ]

  • M4T4D0R

    tag

    válasz palfitom #179718 üzenetére

    "Az általad említett guru3D is a 7800X3D-t hozza ki győztesként, hiába csak 8 mag áll szemben az i9 13900K 24 magjával."
    Tudom, hogy az egyszálas teljesítmény és a többszálas is ugyanúgy fontos. Csak szerettem volna érzékeltetni, hogy mindenképpen olyan CPU-t akarok ami mind a két téren "erős". :)

    "Ettől függetlenül ha te egy 7900Xet vennél mert az "Tízmagos" az a szived joga csak akkor kérlek vedd meg, használd megelégedéssel, egy kiváló procid lesz, de feleslegesen szívjuk itt egymás vérét egy szakmai fórumon :)"
    Természetesen nem kell, hogy ugyanaz legyen a véleményünk, hisz két külön ember vagyunk. Ez így tökéletes. :D

    Engem inkább a többi más dolog érdekelt, mert abban nagyon nem vagyok otthon.

    Tehát amiket javasoltál alaplapok azok mindegyike jó egy 7900X/7900X3D-hez ha jól értem ugye?
    Gigabyte B650 Gaming X / MSI B650 Gaming Plus / Asus TUF Gaming B650-Plus / Asrock B650E Steel Legend / Asus Strix B650E-F Gaming / Asus TUF Gaming X670E-Plus / MSI X670E Tomahawk

    Gondolom minél drágább annál jobban ajánlott.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák