Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jUUh

    addikt

    Sziasztok!

    Remélem jó helyen járok, ha nem, akkor elnézést. :B Abban szeretnék segítséget kérni, hogy milyen alkatrészt kéne cserélni / újítani a jelenlegi gépemben. Őszintén szólva, nem igazán értek a gépekhez...

    1. Mire fogod használni a gépet? Általános felhasználás, böngészés, YouTube, filmnézés, pár játék. (Overwatch, LoL, TF2, CSGO, ilyesmik)

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

    Jelenlegi gépem:

    Processzor: Intel(R) Core(TM) i5-3470 CPU LGA1155 @ 3.20GHz

    Videokártya: AMD Radeon (TM) R7 360 Series 2 GB

    Alaplap: ASUS P8H61-MX USB 3

    RAM: Kingston DDR-III/1333 8GB

    HDD: Hutachi 500GB -SATA

    Táp: HKC 550 W USP-5550

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

    Ez a nagy kérdés... :DDD

    4. Mennyi a kereted rá?

    Hát ez nyilván attól függ, hogy mennyi cuccot kéne cserélni, de nem szeretnék 70-80K fölé menni.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?

    Ilyen monitorom van, 1920 x 1080-as felbontás, ha jól látom DVI-in és VGA csatlakozók vannak rajta.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    Nincs.

    Igazság szerint az a problémám a géppel, hogy elég ráérősen dolgozik mostanában. Most volt újratelepítve, de így is nagyon lassan tér magához bekapcsolásnál is, meg ha több program fut is hajlamos lassulgatni. Játékokat nekem bőven jól viszi, igazából az lenne a cél, hogy minél olcsóbban kicsit """"legyen jobb a gép""".

    Előre is köszönöm a segítséget, és elnézést, ha a megfogalmazás hagy kívánni valót maga után... :DDD

    Samsung Galaxy S23+

  • jUUh

    addikt

    Sziasztok!

    Egy ősrégi, I7-3770, 1050Ti, 8GB RAM kombót szeretnék nyugdíjazni lassan, mert na...megérett már a cserére, főleg, hogy nem is olyan rég még egy I5 3470 zörgött benne :DDD

    Így előszónak: sajnos nem értek a gépekhez sokat, egyáltalán nem követem a mostani trendeket, híreket, mi miért jó, hol tart most a technika... :DDD

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Elsősorban, mivel a mostani géppel esélytelen volt bármi, régebbi játékokat heti pár órát, multi elsősorban. BF1 van, amit óriási boldogság lenne, ha nem low-on küzdenék a 60 FPS-ért például, ezen kívül nagyon "casual" gaming szokott leni LOL, CS2, Overwatch 2 néha, ha bírná a gép talán régebbi címek jönnének, GTA 5, Detroit Became Human, Cities Skyline, de semmi durván tripla A játék szerintem.

    Ezen kívül adatbázisok, statisztikai programok, "sokablakos" böngészés, de ezekkel kis túlzással a mostani confignak sincs baja.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Azt gondolom nem éri meg semmit megtartani, egybe elpasszolom majd.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Egér, billentyűzet, fejhallgató van, minden más kéne :D (Monitor egy K222HQL, szóval gondolhatjátok, hogy ez is kell másik :DDD).
    4. Mennyi a kereted rá?
    Őszintén, fogalmam sincs. "Minél olcsóbban" szeretném megúszni, viszont a lehető legtöbb ideig szeretném is, hogy az előzőhez hasonlóan kiszolgálja a szerény igényeimet. Így első blikkre 300 (+/- 10-20k, ha valami nagyon ezen múlik, mert tényleg nem 2 év múlva akarom cserélni) ill. ~40-50 monitorra... Nem tudom reális elképzelés-e.

    Amin gondolkoztam, hogy HA-n csomó eladótól látok "felbontott", alig használt, vagy konkrétan új, több évig jó helyekre szóló garanciás cuccokat, sőt, van aki konkrétan rak össze gépeket. Én ezektől nem zárkóznék el, sőt, lehet, hogy vadonatúj arukereso.hu-n vadászás helyett célszerű lenne valakit megkeresnem külön, vagy összevadászni HA-ról az alkatrészeket, és megkérni valakit, hogy legózza össze. Nem tudom.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    Ahogy írtam, ezt a legolcsóbb TN monitort is kukáznám... Viszont: annyira alacsonyan vannak az igényeim, hogy nem vágyok 2-4-8k 144hz dolgokra... ha FHD-ba elmenne minden 60 FPS-en, nekem ez már bőven oké. Vagy...72hz monitorok vannak, és az 1080p-n? megint csak mea culpa, nem tudom.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?

    Nem, csak menjen, lehetőleg hiba nélkül, sokáig. Speciális igény nincs, minél minimalistább (akár fehér) annál jobb, nincsenek nagy igényeim, az RGB diszkógömb-buildek távol állnak tőlem, de ha pont olyan van, az se érdekel.

    Használt - új kérdésre kitértem már :)

    Előre is köszönöm szépen a segítségeket, és kellemes ünnepeket kívánok nektek! :R

    Samsung Galaxy S23+

  • jUUh

    addikt

    válasz palfitom #178314 üzenetére

    Köszi, baromi gyors volt a válasz! Nézelődök, sakkozok vele, írok, ha előrébb lettem. Köszönöm szépen még egyszer! :R

    Samsung Galaxy S23+

  • jUUh

    addikt

    válasz palfitom #178314 üzenetére

    Szia(sztok)!

    Nekifutottam megint (basszus de durva, hogy mikor írtam, és már március van...), sztem hónap vége felé érik, hogy végleg elszánom magam a vételre. A fentebb említett boltokat megnézve mindenhogyan az Aqua jön ki legjobb árra. Úgy döntöttem, hogy nem vadászok le egyesével HA!-s alkatrészeket, legyen új garis minden.

    Motherboard:
    Gigabyte B550M AORUS ELITE alaplap
    Cooler:
    ID-Cooling SE-224-XTS
    CPU:
    AMD Ryzen 5 5600
    GPU:
    ASUS GeForce RTX 4060 8GB Dual OC Edition videokártya (DUAL-RTX4060-O8G)
    RAM:
    16GB 3600MHz DDR4 RAM G.Skill Ripjaws V CL18 (2x8GB) (F4-3600C18D-16GVK)
    PSU:
    Be Quiet! System Power 10 550W (BN327)
    Case:
    Deepcool MATREXX 40 3FSMicro-ATX (DP-MATX-MATREXX40-3FS)
    SSD:
    1TB WD Blue SN570

    Ez így okésnak tűnik? :R

    Samsung Galaxy S23+

  • jUUh

    addikt

    válasz palfitom #179704 üzenetére

    Köszönöm szépen! Még ismerősök, fórumok, visszaolvasás megy, de majd írok, hogy mi lesz a vége, és nélküled biztos nem sikerülne! :R Hálaköszönet!

    Samsung Galaxy S23+

  • jUUh

    addikt

    válasz palfitom #179704 üzenetére

    Oh, illetve most jut eszembe: ha jól láttam, valakinek írtad/ írtátok, hogy WD Blue SN570 jó lehet. Az SN580 konkrétan olcsóbb és jobb, esetleg ezt érdemes lehet figyelembe venni :)

    Samsung Galaxy S23+

Új hozzászólás Aktív témák