Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemmaradtnév

    tag

    Sziasztok!

    Nagymuternak kéne összetákolni minél olcsóbban egy akár youtube használatra is felkészített gépet. (Igazán nincsenek nagy elvárások a teljesítményben :D)
    Első nekifutásra a ilyesmire gondoltam:

    ASROCK 960GM-GS3 FX - 12300 Ft - Csodálatos HD 3000 elég vebkamerázni ugye?
    Athlon II x2 265 - Ez maradvány alkatrész.
    CSX 2048MB DDR3 1333MHz - 3100 Ft - Legolcsóbb memória iponon... de CSX-szel sose volt gondom eddig.
    Chicony Hipro 350 W Bulk - 5800 Ft - Legolcsóbb elfogadhatónak tűnő táp.
    M-Tech M18 - 3600 Ft - Random ronda, de olcsó ház.

    A fő kérdéskör:
    Ilyen brutál merevlemez áraknál mit szóltok ahhoz az ötlethez, hogy lenne a masinában egy régi, levetett 200GB-os merevlemez (ami rendszer alá már pofátlanság lenne, de képeketnézegetni jó) és a legolcsóbb 200-as vinyók áráért már lehet kapni egy 64-es SSD-t rendszernek.
    KINGMAX 64GB SATA2 2,5" Client Pro SMU25/64GB - 19 Ropiért be mernétek vállalni? Vagy legyen inkább merevlemez? :F

    Köszönöm ha válaszoltok :)

  • nemmaradtnév

    tag

    válasz whabaky #9127 üzenetére

    whabaky: Jogos a felvetés, ez nem jutott eszembe. Napi kettőnél többször nem hinném hogy kapcsolgatná... (Bár ismerünk mindannyian 80 körülieket, néha érdekes elképzeléseik vannak a modern kütyükről :D)
    Amit szánnék bele, az CrystalDiskInfo szerint 2200-szor volt bekapcsolva és 7000 órát futott, PATA-s Samsung és "Jó" állapotúnak tartja a progi...
    Ezt én vállalhatónak érzem, de igazándiból fogalmam sincs a használt vinyókról :D

    fezlergabor : Köszönöm :) Alaplapban teljesen igazad van. Táp: több Chicony táp is van a családban, és még sose volt velük gond... Nem tudom megéri e a plusz pénzt. (Lehet, még elgondolkozom rajta)

    dfsz34: Az ötlet maga kiváló, de mivel évek óta mások levetett gépét használja, direkt szeretne most végre egy újat és én megértem :)

    tikshow és vond: Ez egy teljesen oké felvetés... Én is gondoltam már rá, de ha alapértelmezett letöltési helynek beállítom neki a merevlemezt, meg gyorsítótárnak, ilyesmiknek, akkor talán nem lesz gond.... (Bár a mindent program gondolkodás nélküli telepítésének a problémája így is fennáll :D)

    [ Szerkesztve ]

  • nemmaradtnév

    tag

    válasz vond #9138 üzenetére

    tikshow: nemrég azzal fogadott, hogy összevissza állítgatott mindent a BIOSban, állítólag nem nyomott meg semmit, egyszer csak ilyen "furcsa" lett a képernyő és utána meg próbált kilépni, így nyomkodott mindent összevissza. Tanulság: Soha ne becsüld alá a képességeiket :DD
    vond: erről lemaradtam (az elmúlt 2 évben nem igen követtem az eseményeket), bocs hogy kételkedtem, így FSP lesz. Köszi az észrevételt :)

  • nemmaradtnév

    tag

    Sziasztok

    130 ezer forint környékén milyen gépet tudnátok ajánlani játékra? (Csak maga a gép, monitor/ sallangok nélkül)

    Köszönöm :)

  • nemmaradtnév

    tag

    Sziasztok

    Édesapám venne új céges gépet, azzal a csavarral, hogy mindenképpen külsős számtech bolton keresztül bonyolítja az üzletet. (A miérteket nem tudom pontosan, de nem is lényeges) Kicsit tartok ezektől a bizniszektől, amikor egy bolt épít gépet valakinek fix keretből, szóval jó lenne, ha kicsit meg tudnánk mondani, nagyjából mik az elvárások feléjük és ebben szeretném a segítségeteket kérni. Ebből adódik, hogy nem feltétlenül kellenek most pontos típusok, csak egy kis segítség, hogy mi az ami megfelelne a céloknak

    250 ezer forint a maximum (ezt nyilván nem muszáj elérni)

    Általános irodai felhasználásra kéne, nagyon hangsúlyos lenne a (viszonylag) nagy méretű képek gyors megnyitása/kezelése és abszolút kiesik a játék/tervező program (bármi amihez komoly vga teljesítmény kéne). -> az lenne a cél, hogy ne kelljen várni képek/word megnyitására, tehát lehet hogy elsőre túlzónak tűnik ez az összeg egy ilyen célra szánt pc-re, de több mint 5év használatra szánnánk, szóval a fő kérdések: processzor, RAM mennyisége (érdemes 8+giga?), mekkora ssd-t érdemes? (mellé én 2 TB-nyi merevlemezt gondoltam, amit majd bővítenénk amikor kell)
    Semmilyen alkatrész nincs amire tekintettel kéne lenni. Perifériák vannak.

    Köszönöm :)

    (És bocsánat, ha valami félreérthető, ha hülyeséget írtam, vagy ha pontosítás kéne, próbálom majd javítani, ha felhívjátok a figyelmemet rá)

  • nemmaradtnév

    tag

    válasz membrandj #98175 üzenetére

    Köszönöm szépen (Ribinek is!)

    A jelenlegi SSD árak mellett a képek mindenképpen HDD-n lesznek. (Havi 100+ GB-ra kell gondolni amit nyilván felesleges mind tárolni, de ez ilyen helyi szokás :D )

    Felesleges pénzkidobás lenne egy processzorhűtő és egy halkabb táp? (Nem mint ha bármi is indokolná, csak ha már egyszer belefér a keretbe bőven... Eddig még nem volt olyan stock hűtőm, ami ne lett volna hangos hozzáteszem hasonlóan kis fogyasztású procim sem :D )

  • nemmaradtnév

    tag

    válasz nemmaradtnév #98174 üzenetére

    Sziasztok
    Pár napja kérdeztem a véleményeteket és csak szeretném megmutatni, hogy milyen árajánlatot sikerült kapni a nemírnámlemelyik kft-től:
    "Deepcool Tesseract Bf számítógép 252340 Ft.
    Asus Z97-c alaplap, intel core i5 processzor, 16 GB DDR3 RAM, Samsung DVD író, 240
    GB Kingston SSD winchester, 600W tápegység, billentyűzet, egér."

    Talán nektek is okoz pár vidám percet. Bár engem inkább elkeserít...

  • nemmaradtnév

    tag

    Sziasztok!
    Hosszabb távra terveznénk gépet, vegyes felhasználásra, egyelőre fullHD játékkal. A keret kb 300 ezer, az lenne az ötlet, hogy a vga-n kívüli rész legyen relatíve tartós, fullHD-ra nagyjából elég lenne valami hardveraprós videokártya amit a későbbiekben (monitorváltás!) úgy lehetne cserélni hogy értelme marad a konfignak (értelemszerűen amennyi marad a kártyára ésszerű költekezések után, olyan lesz)
    Hat magban gondolkodtunk 10400f vagy 3500x merült fel (nincs kőbe vésve), nem cél, hogy az alaplap később modernebb/erősebb processzort is fogadni tudjon, nem kell bele tartalék, azzal az egy procival bírjon el.
    512-es SSD, 1 terras HDD, 16 giga RAM, ajánlásotok szerinti ház és táp.
    Köszi szépen!

  • nemmaradtnév

    tag

    Sziasztok!
    Mi is pont most futottunk bele hasonló problémába:
    Asrock B460M Pro4 és ID-Cooling SE-213V2 együttese esetén meglehetősen kellemetlen a szerelés (nem bazmegmentes), sőt fizikailag képtelenség "jó" irányban felszerelni a hűtőt!
    A műanyag keret (a fentebb említett átlátszó műanyag) összefekszik a proci feletti bordával, ha be van pattintva a helyére akkor nem fér el közte a hűtő felfogatója (tényleg nem, nem bénázásból, lehetetlen), az egyetlen lehetőség, ha először felrakjuk a műanyag keretre a hűtőnek azt felét, így pattintjuk be a helyére a műanyagot, de így a ventillátor nem a
    memória foglalatok oldalára kerül, tehát vagy rossz irányba megy a légáram, vagy további gányolást igényel.

    Összességében a dolog kivitelezhető, de egyszerűbb elkerülni.

    [ Szerkesztve ]

  • nemmaradtnév

    tag

    Sziasztok!
    A körülmények: 3 gyerek + asszony, aki ragaszkodik hozzá, hogy pc rossz; a nappaliban lévő 75col tévé funkcionál monitorként és egy kb 70x70x70cm es elég rossz szellőzéssel (4 kb 5x20cm-es rács) rendelkező fakockában lakik szerencsétlen gép. Az elmúlt pár évben nem játszottam, így el is van bent csukott ajtónál is. De szeretnék most újra single player dolgokkal játszogatni.
    Évek óta nem vagyok naprakész a hardverekkel már. A terv az hogy alapvetően a fogyasztás/teljesítmény vonalról indulva fejlesztenék egy kicsit, ezért egy 4070 ti superre gondolok jelenleg, ami talán idleben továbbra is életben marad bezárva is (jelenleg rtx2060 van), és kitárt ajtóval bírja a terhelést is (azért próbálnám célozni a 4k-t).
    Ryzen 3700x a rendszer alapja 16 giga rammal (elégedett vagyok vele) BeQuiet pure power 11 700w.
    1. Érdemes e próbálkozni azzal, hogy csak videokártyát cserélek, vagy szépen álljak neki egy teljesen új konfignak? Keret lenne rá, de single playerezéshez érdemes?

    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák