Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gurabli

    senior tag

    Sziasztok!
    Segítségeteket kérném, elég idő szűkében vagyok és kellene viszonylag gyorsan egy masina a bátyámnak. Semmi game, a fő szempontok a következők:
    - megbízható, stabil működés
    - főleg internet, Word, és filmezés, abból sem feltétlenül full HD, de azért boldoguljon gond nélkül az 1080 mkv-val
    - képek nézegetése és alapszinten Photoshop (rengeteg fotó kezelése, mert sok képpel dolgozik a tesóm, amatőr fotós)
    - olcsó legyen, lehet használt is és nem baj, ha nem mai megoldást nézünk
    - gyakorlatilag egy munkára szánt masina, ahol az alap dolgok valóban nagyon gyorsan és akadás mentesen mennek, mint pl a Win7, Word, internetezés, filmezés és zenélés, képnézegetés, minimális Photoshop munka

    Ami adott: egy Chieftec ház táppal (nem tudom, hogy milyen, de jobb minőségű), egy 22" fullHD monitor, két IDE PATA HDD (amiből az egyiket meg kellene tartani adattárolásra), nem gond, ha az elején ezzel kell futnia, később vagy egy 7200-as rendszer HDD vagy SSD, de az most nem fér bele a keretbe.

    Én egy jó ideje használok HTPC-nek egy Asus M4A785D-M PRO (HD4200-as integrált) lapot egy X2 240-el, 2GB RAM-al, ami minden videót tökéletesen visz, és úgy tűnt, hogy erre a fent említett célokra ez a gép tökéletesen megfelelő lenne. A kérdés, hogy azóta már vannak új integrált lapok jobb VGA-val, de nem tudom, hogy melyik lenne az. Min DVI legyen rajta, de a HDMI sem lenne hátrány.

    Vagyis, ami most kellene:

    - Alaplap (integrált HD VGA)
    - CPU
    - CPU hűtő (de akár maradhat a gyári is)
    - RAM (DDR2 vagy DDR3), 2 vagy 4 GB, valószínűbb a 4GB a mostani árak mellett

    Később:
    - HDD vagy SSD rendszernek

    Mint írtam, hibátlan állapotú használt is lehet, akár régebbi AM3 vagy AM2+

    Segítségeteket előre is köszönöm!

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz vond #7951 üzenetére

    Köszönöm részletes válaszod!
    Ezek szerint nem éri meg használtan egy AM2/3+ lapot és egy X2 240-es procit venni?

    Keretet azért nem írtam, mert annyit adunk érte, amennyit kell, de attól egy kicsivel sem többet:) Mivel ez valóban munkára kell és az a lényeg, hogy maximálisan stabil, megbízható, és az adott dolgokra időtállóan gyors legyen, ezért nem egy bizonyos összegből akarjuk megvenni, hanem erre a célra a legjobb ár/érték választást. Azért gondoltam, hogy maradok a használt AM2/3+ megoldásnál, mert úgy tűnt, hogy bőven elég a teljesítménye és 15 körül rá lehet már futni lap+CPU-ra.

    Ami így elsőre szimpatikus és úgy tűnik, hogy belefér a keretben:

    ASRock H61M/U3S3 (D-SUB, DVI, HDMI kimenet) ~16k (bár, a HDMI nem igazán fontos, a DVI lehet, hogy elég akkor viszont marad az ASRock H61M-GS (D-SUB, DVI kimenet). Ezek stabil, megbízható, jó lapok?

    CPU: Intel Pentium G620 ~15k Ez bőven elég lenne az említett dolgokra? Pl sokkal izmosabb az X2 240250-nél? Ez jobb, mint az AMD Athlon vagy Phenom procik?

    RAM: Kingston, Patriot, Corsair DDR3 1333MHz 4GB (egy modulos) ~6k

    Használt vinyót nem szívesen vennék, vagy egy 1-1,5-2TB 7200-as új vagy egy SSD és adatoknak a régi. Bár ezeken a lapokon már nincs IDE csatlakozó, így valószínű, hogy első körben egy olcsó, de új SATA HDD rendszernek, ami egyben tárolásra is szolgál, az IDE vinyó pedig külsőleg csatlakoztatva USB-n. Ezen még agyalok egy kicsit:)

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    Köszönöm mindenkinek a segítséget!

    Érdekes, hogy ennyire nem érdemes AMD-t venni, ezek szerint nagyon úgy néz ki, hogy vége az AMD-nek? Mondjuk mindig is Intel párti voltam, az első Pentium 1 166Mhz MX proci óta:)
    Azóta egyszer váltottam AMD-re, egy Athlon XP 1900+ madj egy 3200 volt, azt cseréltem újra Intelre (C2D 8400), azóta is azt használom.
    A HTPC ugyan AMD alapokon van, X2 240e+ATI4200HD, de az valóban tökéletes erre a célra.
    VGA-ban mindig is ATI párti voltam, ha egyszer lecserélem a 4850-est, akkor is ATI lesz (szerintem). Bár amennyit mostanában játszok, szerintem ez volt az utolsó ilyen kártyám:(

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz Jim-Y #8016 üzenetére

    Jah, nem úgy értettem, hogy végleg meszeltek az AMD-nek, csak érdekes, hogy eddig mindig úgy láttam, hogy teljesítmény/ár arányban verte az Intelt (ettől függetlenül mindig Intelt vettem szívesebben), de most meg ua a teljesítményt drágábban nyújtja, mint az Intel.
    Nekünk az tesz jót, ha mind a két gyártó nagyon kiélezett harcot folytat, mert akkor sok jó dolgot kapunk alacsonyabb áron:)

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    Most lehet, hogy hülyeséget írok, de nézegettem az ASRock H61M-GS lapot és a leírásnál az szerepel, hogy:

    - 24 pin ATX power connector
    - 8 pin 12V power connector

    Mivel a meglévő gépben egy régebbi, de jó minőségű Chieftech táp van (nem tudom a pontos modellt), lehet, hogy az a táp nem rendelkezik a 8 tűs csatlakozóval?
    Ha jól emlékszem, nem olyan régen még egy 4 tűs P4-es kellett a 24-es mellett?

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    Jah, és még egy kérdés: ha Pentium CPU lesz, akkor abban Intel HD2000-es VGA lesz nagy valószínűséggel. Ez a VGA támogatja a hardveres gyorsítást, mint a DXVA2 ATI-nél vagy egy egész más megoldással?
    Pl ffdshow + 1080p mkv esetén leveszi a terhelést a CPU-ról?
    Köszönöm!

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    Sziasztok!
    Milyen gépet ajánlanátok egy egyszerű, de maximálisan megbízható, irodai jellegű gépnek? Semmi játék, ezért VGA külön nem kell, de kellene DVI és HDMI.
    Kb ezek az elvárások: win7 + office + chrome, acdsee tökéletes futása, alap-közép szintű Photoshop, semmi komoly, csak a saját képekkel való szórakozás, fullHD lejátszás. Megbízható működés! A bátyámnak kell, aki újságíró, de egy száz éves Athlon XP-je van, azon tetű lassú a Win, a netezés sem egy élmény, Photoshop és AcdSee szintén nem túl izmos, HD filmeket nem viszi.

    Eddig pl Intel GXXX-ben gondolkodtam, de talán jobb lenne egy olcsó AMD megoldás?
    Alaplapnál nincs különösebb kikötés, talán nem árt, ha van rajta USB3, más komolyabb újítás nem igazán várható ebben a szegmensben, ha nem tévedek.

    SSD kell, ebből gondolom az OCZ Vertex 3 60GB a jó választás.

    HDD-nek egy 1TB WD Green vagy Hita.

    RAM 4 vagy 8GB

    Ház és táp van (mindkettő Chieftech, pontosan nem tudom, hogy milyen, de 3-4 éves lehet)

    Esetleg érdemes aprón pl egy Athlon II x2-őt keresni, egy hozzá illő AM2/AM2+ lappal? Bár, nem tűnik sokkal olcsóbbnak, de szerintem egy SSD-vel meg 4-8GB RAM-al az is tökéletesen elegendő lenne.

    Előre is köszönet!

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz Jim-Y #12848 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ! Nem írtam keretet, mert igazából mindegy, feleslegesen nem akarunk érte több pénzt adni, de spórolni sem akarunk rajta.
    Kicsit soknak tűnik viszont a lap+CPU, ebből szerintem lehetne olcsóbban is, nem, ami szintén bőven elegendő lenne. Mondjuk úgy 25-30e-ből ha kijönne a kettő, az nem lenne rossz:)
    Az előlapi USB3 nem kimondottan fontos, főleg, ha nagyot dob az áron.

    SSD-ből az ár miatt lehet, hogy 60 GB lesz.

    A táp nem bírná el ezt az egyszerű konfigot? Mert egy minőségi, jó Cieftech tápról van szó.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz Jim-Y #12851 üzenetére

    Sajnos nem tudom a táp típusát, mert nem vagyok a gépnél. De akkor szerzünk hozzá majd egy új tápot is.

    A H61M/U3S3 jó választásnak tűnik, mert van rajta HDMI is, ami azért kellhet (bár nem valószínű, eddig sem hiányzott nekik). A B75M-GL sokkal jobb lap lenne (mert ezen nincs HDMI)?

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz vond #12849 üzenetére

    Köszönöm, ez így jónak tűnik, az alaplap kérdés a HDMI miatt, meg a Celeron helyett inkább a G620-as, azért gondolom az izmosabb egy kicsit.
    Ez a konfig hosszú évekig elég lehet egy megbízható és jó 'írógépnek", amin alap office dolgok simán futnak.

    Abból kell kiindulnunk, hogy évek óta egy Athlon XP-t használ, 1 GB RAM körül, egy GeForce2 kártyával, száz éves HDD-vel. No, ehhez képest határozott előrelépés lesz, főleg az SSD-vel:) De igazából a régi gép is tökéletes office-hoz és még netre és Photoshopra is, csak macerás, lassú, kínlódós az képekre.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz vond #12858 üzenetére

    Hát, a linkelt oldal szerint a G540-es Celeron gyakorlatilag ugyanazt tudja, mint a G540-620 Pentium, de olcsóbb. Ez alapján szerintem a maradok a G540 Celeron mellett, hiszen ennek mindenre tökéletesnek kell lennie, amire használják.
    Ez a G540 elméletileg erre a felhasználásra igen csak sokáig időtállónak kellene lennie, mert most vesznek egy gépet, akkor egy jó ideig nem költenek erre. Office és a WEB nem nagyon változik szerintem az elkövetkező 5-6 évben annyit, hogy ezzel ne lehessen normálisan használni...

    Lapnál igazad van a HDMI-t illetően, nem valószínű, hogy kellene. Nem irodába megy a gép, hanem otthonra a munkaszobába:), de ez igazából ua, mivel eddig sem kellett semmi másra.
    Sokat fotóznak is hobbi szinten, de nagyon jók benne, azokkal dolgoznak még Photoshopban, meg ACDSee.

    De ahogy mondod, a régi roncshoz képest ez olyan szintű változás lesz, mintha Zsiguliból átülne egy mai Passátba:)

    Lapnál pedig marad szerintem a B75M-GL, mert nem hiszem, hogy hiányozna majd a HDMI.

    A gyerekek lassan felnőnek, ők akarnak majd játszani, az tuti (2 éves még), de szerintem jobban járnak majd egy Xboxal vagy PS2/3-al.

    Köszönet!

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz Jim-Y #12870 üzenetére

    Az SSD az naaaagoyn király, szerintem az egyik legjobb dolog, ami az elmúlt pár évben történt a számítástechnikában. Egyszerűen élvezet a gépet használni, ha SSD-t használsz, mellég egy 1-2 TB Green HDD adattárolásra és tökélestes a rendszer.

    Aki most vesz gépet, az NE az SSD-n spóroljon, mert ha nincs elfekvőben egy viszonylag új és gyors HDD, akkor úgy is kell egyet venni, akkor meg inkább SSD és a régi HDD adatnak, akár az IDE-s is USB-n keresztül, átmeneti megoldásnak és addig gyűjtögetni egy nagyobb Green HDD-re.

    A legtöbb esetben felesleges 7200-as HDD-t venni adatnak, de a rendszer meg nem a legjobb Greenen, aztán ha megveszed később az SSD-t, akkor meg ott a 7200-as HDD adatnak, kisebb kapacitás, több fogyasztás, hőtermelés és talán kevesebb ideig is bírják, ez utóbbi nem biztos.

    Vagy most megvenni a green hdd-t, ideiglenesen erről használni az OP-ot, lassú lesz, de ha megvan a zseton az SSD-re, akkor átváltozik rakétává:)

    De majd kijavítanak, akik jobban képben vannak, én csak az SSD-s tapasztalataimat írtam le.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    Köszönöm mindenkinek a segítséget! Most már elegendő infóm van, ha összeállt a végleges vas, akkor megírom itt, aztán lehet még korrigálunk rajta egy kicsit.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    Sziasztok!

    Segítségeteket kérném, tesómnak kell egy részben új gépet összerakni. Napi szinten használja, munkaeszköz, mivel újságíró, de sokat foglalkozik fotózással is, ezért elég sok képet is kezel. Főleg Office, ACDSee és alap szintű Photoshop, és persze rengeteg netezés. Játék semmi, ha nagyobbak lesznek a gyerekek, úgyis konzol lesz, ezért egy megbízható, fullHD-ra teljes mértékben alkalmas VGA bőven elegendő. Egy 21" LCD-t használ, a DVI kimenet elég, ha van HDMI, az ok, de a HDMI egyáltalán nem követelmény (szerintem nem is lesz használva). USB3-ra még nincs szüksége, de mivel egy időtálló gépet szeretnénk, ezért gondolom már nem érdemes USB2-est venni.
    A lényeg, hogy megbízható legyen. Kb fél éve beszéltünk erről, de akkor nem lett megvéve.

    LAP: egy olcsó, megbízható lap kellene, amelynek biztos nincs gondja az SSD-k kezelésével
    CPU: INTEL Celeron G540 2.50GHz 1155 BOX (szerintem bőven elegendő lesz, hiszen szinte irodai gépről van szó, az i3 most nem fér bele, de nem is kell, a Pentium meg szinte semmivel sem jobb)
    RAM: KINGSTON vagy KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz
    SSD: OCZ Agility 3 60GB (vagy Agility 4 vagy Vertex?) + beépítő keret is kell?
    HDD: van két régi IDE HDD, azok külső rackba kerülnek és adattárolásra jó lesz USB2-n keresztül. Mivel a Win7 és az alap programok (Office, Photoshop) az SSD-ről mennének, ezért nem tudom, hogy HDD-nek egy 7200-as legyen vagy egy 5400-as? Sok kép lesz lementve a HDD-re (egy részük külső HDD-n van), de talán az 5400-as is elég gyors lehet? Pl.: 500 GB HITACHI 7100 RPM SATA II 16MB vagy WD 1TB 5400rpm
    ODD: van egy régi LG, de lehet még ATA, de nagyon nem is kell
    HÁZ: van - CHIEFTEC meglévő ház, jó szellőzéssel, de kap majd még egy vagy két ventit
    TÁP: van, CHIEFTEC meglévő táp, pontos modellt nem tudok, pár éves, de jó kellene, hogy legyen

    Kb erre lenne keret, erősebb CPU nem fér bele, sajna nagyobb SSD sem, bár a 60GB elég kellene, hogy legyen.

    Előre is köszönet :R

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz vond #17937 üzenetére

    Köszönöm válaszod!

    CPU: ahogy elnéztem a teszteket és tapasztalatokat, minimálisa a különbség a Celeron G540 és a Pentium G850 között, amire használják, egyszerűen nem éri meg a felárat. Eddig egy Athlon XP 2200+ robogott a gépben, ahhoz képest kicsit más lesz a feeling a Celeronnal is:)
    A beépített VGA elegendő a G540-ben? Ha jól tudom, akkor HD2000 van benne? Ez minden HD tartalommal gond nélkül megbirkózik, gond nélkül működik a hardveres gyorsítás is?

    LAP: jó vételnek tűnik az ajánlott ASUS P8B75-M LX. Talán 13 körül kaphatnék kicsit régebbi ASRock lapot (már USB3, de gondolom régebbi chipset), de nem hiszem, hogy megéri 3k-n spórolni. Ahogy elnézem, ez a lap mindent tud, még egy jóval komolyabb CPU-hoz és rendszerhez is megfelelő lenne.Ami érdekes és jó, még egy PCI is helyett kapott rajta, ami jól jön majd a meglévő PCI WiFi kártyához, bár én próbálom rábeszélni a LAN-ra.

    RAM: tudtommal 4GB-vel is kikapcsolható a lapozó SSD-nél, bár gondolom ez nagyban függ a használattól. Ha belefér a keretben, akkor 8GB lesz, de első körben marad a 4GB. Egy db 4 GB legyen vagy 2X2GB? Gondolom jobb a egy modulos 4GB, mert azt könnyebb bővíteni 8GB-re később. Ma már nem kell a 2 modul, elegendő az egy is?

    SSD: itt sajnos a keret nem enged nagyobbat, mint 60GB, ez ugye formázva kb 54GB lesz. Win7+Office+pár alap szoftverre ez bőven elegendő kellene, hogy legyen, nagyon kevés dolgot telepítenek rá utólag. Elegendő lesz az 54GB valós tárhely vagy nagyon szűkös lesz? Az Agility3 nagyon jó választásnak tűnik, a keretet majd valahogy megoldjuk.

    HDD: akkor egy 1TB 7200rpm lesz, csak gyorsabb, mint az 5400rpm. De lehet, hogy Hitachi D lesz, nem WD, majd kiderül.

    Kíváncsi leszek majd a tesóm arcára, ha ezt a konfigot kipróbálja az évek óta meglévő XP 2200+, 1GB DDR RAM, IDE HDD, Nvidia MX VGA után, ami eleve olyan, mint egy daráló:) Igaz, Office-ra tökéletes, SD filmekre is, csak kicsit macerás a képszerkesztés/nézegetés, meg a netezés is bizonyos oldalakon.

    Köszönet!

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz vond #17945 üzenetére

    Köszönet újra a válaszokért!
    Gyakorlatilag minden kérdésre megvan a válasz, nagyon jó kis gép lesz ez:)

    Majd az anyagiak alapján mérlegelem, hogy mi fér bele, mert kb 60e a keret, ebből kellene mindezt kihozni. Pár ezer forinton biztos nem múlik majd, így a 8GB RAM-ot mindenképpen megpróbálom, ha nem is az első körben, de később hozzáadunk még 4GB-t.

    A cerka remélem jó lesz, annyira alapvető dolgokra használják, hogy nem látom értelmét a drágábbnak. Igazából még a mostani géppel is boldogultak, pedig el tudjátok képzelni milyen élmény lehet a PS azon a régi gépen.

    Az SSD szerintem szintén elegendő lesz. Majd telepítés előtt utána olvasok a megfelelő topicban, hogy mire kell odafigyelni, valamint, hogy mi a legjobb beállítás. Normál használat mellett milyen élettartam várható ez az SSD esetén?

    HDD: akkor inkább a WD legyen? Csak attól tartottam, hogy nehogy szűk keresztmetszet legyen, amikor pl. a sok képet katalogizálja az ACDSee. Bár a mai HDD-k már igazán gyorsak.

    Rakok fel RAMDisk-et, köszi a tippet. Mást is érdemes vagy csak a böngésző-cache-t? Úgy állítod be, hogy leálláskor mentse le a tartalmat, induláskor pedig olvassa vissza be? A mentés az SSD-re történjen?

    Köszönet!

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz ambushka #17951 üzenetére

    Szia!
    Pár hozzászólással feljebb raktunk össze egy nagyon jó kis gépet, ami egy alap irodai gépnél több mindenre is lesz használva. Elég bőven kitárgyaltuk külön-külön az alkatrészeket.
    Pl szerintem felesleges ilyen irodai gépbe az i3, de lehet csak én vagyok ezzel így. Ha belefér, akkor OK, de a G540 sokkal olcsóbb és szerintem elegendő.

    Ezen tudnál spórolni. SSD szerintem ennyire irodai géphez felesleges, de egy nagyobb HDD nem árthat, akár 500GB. Vagy 2db 250-500GB RAID-ben, biztonsági másolat miatt. Elvégre itt az adatok biztonsága mindennél fontosabb. Én biztos erre figyelnék oda legjobban...

    De a többiek majd mondanak okosabbat!

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    Sziasztok!

    Nagyrészt a Ti tanácsaitok alapján ma leadtam a rendelést erre a konfigra:

    ASUS P8B75-M LX s1155 3ÉV
    INTEL CELERON G540 2,5GHz/1MB s1155 BOX 3ÉV
    RAM DDR III 8 GB 1333 KIT 2x4Gb KINGMAX 3ÉV
    SSD 64 GB OCZ AGILITY 4 SATA III 2,5" 3ÉV
    HDD 2 TB WD 5.4 SATA III 64MB WD20EARX 2ÉV

    Egy megbízható, otthon használt "irodai" gépet akartam a tesómnak, ami bőven elég lesz minden általa használt feladathoz, és meglehetősen időtálló is lesz. Főleg Office, net, képek kezelése, mivel sok fotóval dolgoznak, minimális Photoshop. Elég a Celeron is, a PS miatt nem lett volna érdemes i3-ra költeni, akkor más nem fért volna bele a keretbe.
    Kap egy RAMDisket a böngésző cache-hez, amihez a 8GB RAM bőven elég lesz. A 2TB is elég lesz sokáig, az eddigi gépében összesen 500 GB volt, két IDE HDD-vel:) Nem győzte mentegetni a dolgokat.

    Az alaplap nagyon jónak tűnik, talán kicsit hiányolom a HDMI-t és a FireWire portot, de egyik sem kell neki, igaz, én szeretem, ha rajta van:)

    Talán kicsit úgy is érzem, hogy túl erős gép lett neki összerakva, bár max az alaplapon és a RAM-on tudtam volna spórolni 7k körül és ha az Agility 3-at választom, akkor még 1,5k-t, így a 8,5k nem tűnik akkora összegnek, hogy lemondjon a natív USB3 és SATA3 portról, valamint a 8GB RAM-ról.

    Így összefoglalva, remélem, hogy másoknak is segít dönteni.

    Köszönet még egyszer mindenkinek!
    Üdv!

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    Sziasztok!
    Tudom, hogy nem ide kellene írnom, de nagyon gyorsan kellene a segítség és teljesen tanácstalan vagyok. Most raktam össze az itt nemrégen ajánlott gépet a tesómnak, mindent szépen összeszereltem, de nem működik a masina, nincs kép a monitoron, egyszerűen "no signal" felirat és ennyi. A Dsub-ot használom, mert nincs kéznél DVI, de gondolom nem ez a gond, a monitor biztos OK (ki is próbáltuk).
    A lap Asus P8B75 M LX, a CPU Intel G540-es a gyári hűtővel, 8 GB Kingmax RAM, OCZ SSD és 2TB WD HD.
    Egyedül a tápegység, ami a régebbi, az egy Chieftec GPS-350EB-101 A, ami ugyan nem mai darab, de elméletileg el kellene, hogy bírja ezt a konfigot, vagy tévedek?
    Nem sípol semmit a gép induláskor, a CPU hűtő szépen pörög, HDD is felpörög. Már mindent kikötöttem (SSD, HDD), nem segít. Ha kiszedem a két RAM-ot, akkor sípol a gép, ha csak egyet rakok vissza, ugyanaz, nincs kép.
    Mit tudok megpróbálni, mi lehet a baj szerintetek? A 12V táp is rá van dugva.
    Már arra is gondoltam, hogy a CPU-t nem jól raktam be, de hát annyira egyszerű. Esetleg valami startból rossz. Mit tanácsoltok, mit próbáljak meg? A keddi nap folyamán kellene megoldanom.

    Köszönet és elnézést, hogy itt kérdezem!

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz tikshow #20302 üzenetére

    Monitort néztem, hogy honnan kapja a jelet, az rendben van.
    CMOS reset volt, de tiszta új gép, most lett először összerakva.

    A táp lehet, hogy nem elég erős, ez okozhat ilyen hibát, ha az lenne vagy kizárt?

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    Sziasztok!

    Segítsetek, kérlek, jó ideje nem követtem a témát. Bátyámnak kellene egy mindenes asztali masina. Tehát netezés, Spotify, irodai dolgok (Office), YT. Kb tényleg ennyire alap. A monitor adott, egy minőségi jó nagy Dell (HDMI).
    A szempontok:
    - megbízható és legyen benne kraft, de ne legyen overkill (pl. i7).
    - legyen minél halkabb! Ez egy fontos szempont! Maradhat a gyári hűtő (régebben jó tapasztalataim voltak velük), de lehet egy jó hűtő külön.

    Intel vonalon jobban érzem magam. Látom, hogy az AMD nagyon korrekt, de úgy tudom ilyen alap office dolgokra valójában lényegtelen.

    VGA elég az integrált. A táp legyen minőségi, de minimális W, ami elég. A ház minél kisebb, kompaktabb (akár mitx is lehet). Én i5-ben gondolkodtam, 16 GB RAM és egy 256 vagy 500GB alap SSD (nem kell annál gyorsabb). Windows 10 Pro fut majd rajta.

    Köszönöm, ha írtok erre megfelelő konfigot.
    Különben azon agyalok, hogy egy NUC is tökéletes lenne (vagy Brix, Beebox). Mit gondoltok?

    Köszönöm!

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz palfitom #156416 üzenetére

    Szia!
    Szándékosan nem írtam keretet, mert nem az a fő szempont. Ésszerű legyen. Tehát nem spórolunk, de nem költünk feleslegesen.

    i5: akkor erre teljesen felesleges? Mindenben elegendő az i3? Nekem jó az i3, meg valahogy úgy tűnik, hogy nem is lenne szűk keresztmetszet. Jól gondolom? Mert akkor pl egy NUC vagy Brix i3-al.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz palfitom #156419 üzenetére

    Tényleg nem az árát nézzük. Az kell, hogy megbízható, halk és stabil legyen. És elegendő az adott célra.

    Van két i3 NUC, pl. i3-7100U, 2,4GHz, 3MB dual-core VAGY Core i3 Mobile Processor 8109U
    Mindkettő jó lehet?

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz palfitom #156422 üzenetére

    Értem!
    Amúgy van használtan tényleg korrekt áron Brix.
    Ez
    Megfelelő lenne a leírtakra? Kapna 8GB dual RAM-ot. Vagy érdemes 16GB?
    Esetleg kap egy új m2 ssd-t, mert ebbem van már rendesen.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz demerion #156426 üzenetére

    Jogos szempont a garancia. Valószínű, hogy új lesz.
    Köszönöm!

    RAM: szerintetek elég a 2x4GB? Feleslegesnek érzem a 2x8GB-t.
    SSD: m2-re gondoltam, Crucial MX500 500GB. Vagy inkább 2.5"?

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    Ha mégsem i3 NUC/Brix lenne, akkor a következőre gondoltam:

    CPU: Core i3-7100T Dual-Core 3.4GHz LGA1151
    Lap: ASRock H310CM-ITX/ac
    RAM: Kingston HyperX Impact 8GB (2x4GB) DDR4 2400MHz HX424S14IBK2/8
    SSD: Crucial MX500 500GB M.2 SATA3 CT500MX500SSD4
    Ház és táp: CHIEFTEC Compact IX-01B-85W
    + CHIEFTEC VESA WMK-04 VESA tartó, amivel fel lehet rakni a monitorra

    A házba, amikor az alaplap felett be van szerelve a 2.5" tartó, akkor 30mm-es CPU hűtő fér el. Tehát kellene egy 30-40mm körüli hűtő. Nem tudom, hogy ha nincs bent a 2.5" tartó, akkor mennyi helyet nyerni, nem szerepel a leírásban. De 10mm biztos, így akár 40mm körül lehet a hűtő. És akkor kellene egy jó, minél halkabb CPU hűtő.

    Mit gondoltok?

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz rasotamas #156432 üzenetére

    Ez új lenne. Kb. 110e-ből jönne ki.

    A deskmini érdekes lehet, megnézem. Ryzen 3200g kellene bele? Egyáltalán nem vagyok otthon AMD-ben.
    Kizárólag office (böngészés, office, YT, stb). A lényeg, hogy kis helyet foglaljon, minél halkabb legyen.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz rasotamas #156434 üzenetére

    De nem jobb a T-s? Alacsonyabb fogyasztás, hő, zaj?
    Vagy nyugodtan lehet normál i3 is?

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz rasotamas #156434 üzenetére

    Egy Athlon 200G elég lenne a feladatra? I3-8100-hoz képest?
    Milyen a hozzá adott gyári venti, mennyire hangos? A cél, hogy szinte hangtalan legyen. Kell esetleg másik hűtő?
    Melyik RAM kit-et szereti (2x4GB)?
    SSD m2 vagy 2.5? Crucial MX500 250GB vagy 500GB lenne.
    Köszönöm!

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz palfitom #156442 üzenetére

    Rendben, köszönöm!

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    Mindent összevetve, a NUC8i3BEH lesz a befutó. Kipróbáljuk, aztán meglátjuk.

    Kérdés: RAM 2x4 GB lesz, ha jól tudom DDR4-2400 1.2V SO-DIMM

    SSD: 250GB bőven elég. Jobb választás az m.2 2280 vagy a hagyományos 2.5"? És vajon ez a NUC támogat PCIe G3 1x4 / NVMe M.2 2280 SSD-t?

    Köszönöm a sok segítséget! :R

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

Új hozzászólás Aktív témák