Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rembutgood

    csendes tag

    Helló!

    Most a közeljövőben készülök egy új konfigurációt vásárolni. A régi gépem egy 1,2-es celeron, amióta ez a típus újnak számított azóta rendesen áthangolódott a piaci kínálat és én nehezen zökkenek vissza. Átolvastam néhány cikket itt a prohardvare-en, és beleolvasgattam a fórumokba is, de még mindig nem tudom, hogy hogyan kellene egy rendesen (egymással szinkronban) működő, árban nem túl drága konfigot kihozni.
    A gép leginkább játékra kellene. A processzor már megvan; az egy AMD 5200+ X2- es. A problémám az, hogy fogalmam sincs, hogyan válasszak alá alaplapot. Amit a cikkekből és fórumokból leszűrtem az az, hogy, ha túl olcsó vagy ''rossz'' minőségű (nem túl márkás) alaplapot választok akkor megsül a processzorom, vagy nem hozza az eredeti teljesítményt, de túl drágát sem akarok (40 ezer fölött szerintem már drága!?).
    További kérdésem még, hogy milyen videókártya mehetne az AMD 5200-e mellé, hogy a két alkatrész jól használja ki egymást, és hogy esetleg Nvidia videókártyák közül mi lenne kompatibilis az AMD alapú rendszeremmel (ez a STALKER végett fontos!). Bármilyen segítség jó lenne.

    A válaszotokat előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák