Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz Lacy6 #53443 üzenetére

    Szerintem, úgy értette, hogy ha van állványod és statikus a téma, akkor a magas ISO-t tudod kompenzálni hosszú záridővel, így mindegy lesz az, hogy a fényes optika miatt milyen alacsony ISO-ra lehet lemenni a jobb kompaktokkal.
    Ez persze nem minden esetben igaz, mert van olyan érzékelő (pl. korai 4/3-os Olympus gépekben), ami a hosszú záridőt pont úgy reagálta le zajjal, mint a nagyobb ISO-t, így ott csak fényerős lencsékkel lehetett kezdeni valamit.
    Ki tudja, hogy a többinél ez hogy van, sajnos a teszteklben nem nézik a hosszú záridő zajra gyakorolt hatását. :(

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Vyndree

    őstag

    válasz Lacy6 #53443 üzenetére

    Igazad van köszönöm a helyesbítést, rosszul fogalmaztam. Helyesen így lett volna "Éjszakai képet ISO100-on állványról mindegy milyen kompakttal csinálsz, ugyanolyan lesz." bár ez sem teljesen igaz, mert azért itt van különbség, nem is kevés, de többet ki lehet hozni belőle így mint ISO3200-on. Ott már a színek sem olyanok, zajos, életlen lesz a kép, zajszűrő pedig már nem tudja úgy visszahozni.
    Szóval arra céloztam, hogy a fényerős obi előnye nem jön ki a hosszú záridős éjszakai képeket készítsekor állványról, mivel a záridő ott nem számít, így elveszíti FÉ előnyét. Az LX7 és az RX100 fényerős lencséje akkor előnyös, ha van fény de kevés. Ilyenkor a záridő egy alap gépnél mondjuk 1/20 ezekkel pedig ugyanannyi ISO-n 1/100 lesz, ezáltal a csoportkép élesebb lesz és nem lesz homályos, bemozdult.

Új hozzászólás Aktív témák