Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nabukin

    tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni.

    - Árkategória: 40- 70000 forint
    - Használt vagy új? Alapvetően használtban gondolkodom, de ha belefér a keretbe, lehet új is.
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, Hosszú távra lesz. A mostani 3 éves Lenovo P70-emet váltanám le.
    - Mire használnád? Normál felhasználás lenne, nem túl sok telefonálás, inkább internet, fényképezés, időnként navigálás stb. A szempont a megbízhatóság lenne, ha akarok valamit csinálni, amit egy okostelefonnal lehet, akkor ne hagyjon cserben és tényleg meg tudjam csinálni. És persze az üzemidő, nem szeretnék pár óra használat után töltőt hajkurászni. (Ebben a P70 a 4000-es aksijával elég jó volt, szóval valami hasonló szint jó lenne.)
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Nyílt, nem szeretem, ha be vagyok korlátozva. 😊
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Nem szeretem a péklapátokat, az 5”-al még megbarátkoztam, de annál nagyobb csak akkor kell, ha hasonló méretben tudják a nagyobb kijelzőt belegyömöszölni (viszonyítási alap itt is a P70-em).

    Ezek alapján a kritériumok alapján nézelődtem és sikerült pár telefont összegyűjtenem. Ezek közül szeretném, ha segítenétek a választásban. Mi az, amit ajánlanátok?
    Lenovo ZUK Z2 Pro (SD820, 6/128 Gb, 13, 8 Mp front, 5,2”, 3100 mAh)
    Lenovo ZUK Z2 (SD820, 4/64 Gb, 13, 8 Mp front, 5”, 3500 mAh)
    ZTE Nubia Z17 Lite (SD653, 6/64 Gb, Dual 13 MP, 16 Mp front, 5,5”, 3200 mAh)
    Huawei P10/Plus (HiS960, 4/64 Gb, Dual 12 +20, 8 Mp front, 5,1”, 3200 mAh)
    Honor 8 Premium (HiS950, 4/64 Gb, Dual 12+12, 8 Mp front, 5,2”, 3000 mAh)
    Honor 9 (HiS960, 4/64 Gb, Dual 12+20, 8 Mp front, 5,15”, 3200 mAh)
    OnePlus 3T (SD821, 6/64 Gb, 16, 16 Mp front, 5,5”, 3400 mAh)
    Xiaomi MI5 Pro (SD82, 4/128 Gb, 16, 4 Mp front, 5.15”, 3000 mAh)

    Itt ezek közül igazából a ZUK Z2 Pro és a Nubia Z17 Lite, amik között dilemmázok elsősorban, de a többi se tűnik rossznak. Vélemények? Melyikkel járnék a legjobban hosszútávon?

    Köszönöm szépen! :)

  • Nabukin

    tag

    Sziasztok!
    Egy kis segítséget szeretnék kérni. A téma természetesen a melyik mobilt vegyem klasszikus. :) Nézelődök már egy ideje, de nem találom a megoldást. Az alaphelyzet az, hogy nem tudok megbarátkozni ezekkel az óriás mobilokkal, túl nagyok és nehezek. Ezért kompakt méretű mobilt keresek, ami lehetőleg frissebb hardverrel van megáldva és nagyobb méretű akksi van benne (a 3000 mAh nem az). Ja és, ami még fontos, hogy lehessen rootolni! Megőrülök a reklámoktól, minden telóra azonnal rakom fel az adawayt. Androidos mindenes telót keresek. Játszani nem igazán szoktam, extra dolgot se igazán, inkább az a fontos nekem, hogy ha valamit (bármit) akarok csinálni, akkor azzal ne legyen gond. :) Eddig volt egy Zuk Z2 Pro-m, ami tök kicsi, könnyű, gyors jó kis teló volt. De az akksija nem olyan nagy és már nem mai darab.

    Tehát összefoglalva, amit kellene, hogy tudjon a teló:
    Kompakt méret (majdhogynem egykezes használat, szép álom tudom)
    Nagyobb akku (mondjuk 3600+)
    ROOT-olhatóság!
    Bluetooth 5.0
    A kamerában legyen OIS
    (Erősebb hardver)

    Keresgélek, de nem találtam még meg a tökéleteset. Mi 9T/Pro már túl nagy, nehéz. Nem tudtam megbarátkozni vele. Most egy Huawei P30-at próbálgatok. Súlyra még ok, méretre so-so, de ez is inkább nagy. Itt a legnagyobb probléma a root. :( Alapvetően használtan vásárolnék, és nem szeretnék egy minimálbért telóra költeni. :) Mi az, ami még szóba jöhet ezek alapján?

  • Nabukin

    tag

    válasz Norbi. #152531 üzenetére

    Próbáltam a Mi 9 SE-t is, de az akku az sajnos a root után alap lenne. :/ Reméltem, hogy valami elkerülte a figyelmemet és ezen a kettőn kívül akad még más teló is.

Új hozzászólás Aktív témák