Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kimiszandy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Már elgondolkodtam jelenlegi telefonom cseréjén, de véletlen baleset folytán sajnos kicsit sürgőssé vált a dolog. Tegnap sikeresen rátapostam a sötétben, éppen hogy csak alig értem hozzá, de a képernyője egy picit berepedt, alig észrevehető, viszont úgy a képernyő felső harmada érzéketlenné vált. Garanciája augusztusban lejárt, javítani nem viszem, mert az árából kettő újat tudnék venni minimum. Viszont se időm, se energiám, és őszintén szólva se kedvem nincs utánanézni, milyen telefonra cseréljem.

    Jelenleg egy igazi kis belépő, alsókategóriás "okosom" van, egy Allview A4 You. Nekem nem volt vele bajom a hibái ellenére, mivel nincsenek nagy igényeim.

    Amilyen elvárásaim vannak az új telefonnal kapcsolatban:
    - dual SIM (előny, ha normal SIM foglalatos)
    - bővíthetőség (ne a dual SIM hátrányára...sajnos manapság azt vettem észre, hogy ami dual SIM-es telefon, ott az egyik foglalat egyben memóriabővítésre van) - végső soron nagy belső memória (min. 32GB)
    - kis méretű (jelenlegi ugye 3,6"-os, szóval olyan 4"-osig lenne kényelmes, de a legvégső határ a 4,5")
    - Androidos (verzió mind1, legyen alapból stabil vele a készülék, úgy sem frissítem - nekem a Jelly Bean tökéletes volt az Allview-on, míg a KitKat egy rakás ...., ezért sem frissítettem)
    - alap dolgokra használnám, tehát hívás, SMS, néha fotózás (előlapi kamera lényegtelen), esetleg zenehallgatás, kis memóriát igénylő appok használata (menetrend, offline térkép), messenger
    - országon belül, esetleg még eMAG-tól, ha van itthoni szervize az adott márkának (pl. az Allview-nak van a Tanfield Technika, és hozzájuk bármikor vihettem az A4 You-t)

    Mindezen "igények" alapján az árkategóriát az alsó- és középkategória átmenetéhez lőném be, ez nem tudom, hogy kinek mit jelent, én pusztán a telefon kompetenciájához mérten mondtam. Pénztárcát nézve 50e Ft-nál nem nagyon akarok többet költeni. (Az ideális 35e körül lenne.)

    Mit ajánlanátok?

  • kimiszandy

    csendes tag

    válasz BenHans #107078 üzenetére

    "Szia! Ha találsz Redmi 2 Pro-t, az jó lehetne, de 4.7"-os."

    Köszönöm a választ!

    Igen, a Xiaomival már szemeztem korábban, de az a fránya nagy méret...tesómnak is egy 4,7"-os készüléke van, de az nekem már nagyon nagy. Nem is értem, miért mennek rá a nagyobbnál nagyobb képernyőre, közben meg két kártyafoglalatot alakítanak ki, ami ráadásul már a SIM kártyák esetében is micro vagy nano. :/

    Esetleg más ötleted van?

    Vagy másnak?

  • kimiszandy

    csendes tag

    válasz BenHans #107196 üzenetére

    Óóó...nekem az A4 You is használható volt, míg más egy kalap >annak< titulálta. :D Tényleg nincs szükségem "csodaokostelefonra". Márka sem számít, egy noname is tökéletes, csak ne keljen 1 év múlva lecserélni. Ezt az Allview-ot is 2 éve nyüstölöm. Nem lépek rá, továbbra is kielégítené az elvárásaimat.

    Nézelődtem egyébként, és pl. a Blackview szimpatikusnak tűnik, csak épp 5"-os telefonokkal vannak főként a piacon. Van pár 4,5"-os, de most néztem utána, amit munkában használok (kénytelen vagyok használni), az is 4,5"-os, és már az nagy nekem. :(

    De akkor nézzük úgy, hogy elengedem a méretet, vagyis inkább max. 5"-osban határozom meg. :D

    Árat meg egyelőre ne vegyük figyelembe, de ismétlem, a telefon "tudását" tekintve egy tök egyszerű darabra lenne szükségem, mert nem a telefonon élem az életem.

    Minden ötletet szívesen veszek, még ami saját véleményetek szerint nem túl jó telefon, mert az nekem simán jó lehet még, mert minden egyes tippet megnézek. :)

    Köszönöm eddig is és továbbra is!

  • kimiszandy

    csendes tag

    válasz BenHans #107227 üzenetére

    Redmi 2 Pro még jó is lenne (ha a méretét nem nézem), mert dual SIM-es + microSD van (másik kettőnél már nem), de sehol sem elérhető már. :(

Új hozzászólás Aktív témák