Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Ájvé #123416 üzenetére

    "Nem a keret miatt (bár abban is előnyösebb az AMOLED), hanem a kivitelezés miatt, LCD-be nem vághatsz úgy bele mint az X tetején van, külön panelt kellene gyártani, szóval ezt nem lett volna egyszerű kivitelezni LCD-vel."
    Hagyd már a kitalációdat. IPS-re is tök könnyű a kivágást megcsinálni, lásd Kínaiak 60 ezres IPS telefonon is megcsinálták a kivágást: [link] ugyanúgy mint Iphone X-en van IPS kijelzőre. Akkor tényleg olyan bonyolult ezt IPS kijlzőre megcsinálni? Kitalálsz hülyeségeket és teleszemeteled a topikot.

    Nekem ez a vita onnan indult, hogy pl. hogy lement az ára az A5 2017-nek 70-75 ezer körülre szerintem jó vétel lehet, akár egy 66 ezres Mi A1-gyel szemben pl.:
    Samsung A5 Előnye:
    - Amoled kijelzője van, amit más gyártó csak a felsőkategóriát telóiba rak be (lásd Iphone X, Huawei, Google Pixel stb.)
    - Samsungra 2 év garancia van, Mi A1-re egy év és a gari szolgáltatás sem az igazi (sokszor van hiány a Wayteq-nél alkatrészből így várni kell a javításra Xioamit használtam és maradt a családban olvasom a fórumot tapasztalatokat, bár lehet ez javul.)
    - Amoled kijelző miatt hosszabb üzemidő, Always on display, aki ezt szereti.
    - Vízálló.

    Xiaomi Mi A1 előnye:
    - stock droid
    - 2 kamera lehet zoomolni az egyikkel,
    - 5,5 colos nagyobb kijelző vs A5 5.2 col.
    - 4 GB ram, 64 GB tárhely vs 3 GB 32 GB
    - fém hátlap szemben az A5 üveg hátlapjával, (nagyon elegáns de csúszik könnyebben sérül.)

    Mindenki döntse el mi a fontosabb neki. De kérem az Amoled vs IPS vitához csak az szóljon hozzá, aki használt huzamosabb ideig Amoled és IPS telefont, így valós tapasztalta van. Az viszont tény hogy szinte az összes gyártó a prémium telefonjaiba amoledet tesz már, lásd Huawei, Google Pixel stb.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Ájvé #123416 üzenetére

    Itt egy tök olcsó Iphone klón kivágott IPS kijelzővel: [link]
    Tényleg baromi bonyolult és drága megcsinálni IPS-re a bevágást: [link]

Új hozzászólás Aktív témák