Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blattida

    nagyúr

    válasz AtHoS #38778 üzenetére

    A spysheltert aktívabban fejlesztik, de ők nem túl régi motorosok, a privacyware meg 16 éve csiszolgatja a privatefireawallt, ami azért tűzfalként mindenképp jobb, hiszen a spyshelter csak nemrég kapott tűzfal modult, azaz a hálózati ellenőrző képessége még koránt sem bugmentes, ráadásul nem is ingyenes.
    A jól bevált, örökös tanács: ki kell próbálni. ;]

    Mi a helyzet a heimdallal? Végül bevált?

    GoodSpeed
    Azért az agnitumnál nem járt volna le öt év után a lifetime, mint a románoknál.
    Azért a kaspersky jobb, mint az agnitum, ez kétségtelen, ráadásul valahogy az utóbbi cég valahogy sosem tudott igazán megerősödni és stabilizálni az anyagi hátterét, ez persze nagyrészt annak köszönhető, hogy nagyon tűzfalra alapoztak és koncentráltak, kevesen voltak és nem tudtak kellő sebességgel fejleszteni, ez leginkább a virusbustertől megvett motoron látszott meg, hiszen finomítgatták, de jelentősen nem tudtak rajta javítani és nem volt meg a kellő tőkéjük ahhoz, hogy saját hatékony av motort fejlesszenek.

    Az mbam esetében nem fog megszűnni a régi lifetime licenc, nincs belőle annyi és amúgy is több lábon állnak, növekszenek.
    Nekem majd tíz éve van meg az mbam licencem és még legalább ennyi ideig meg is fog maradni. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • motacilo

    aktív tag

    válasz AtHoS #38778 üzenetére

    Matousec: 2015-ös védelmi programokat hasonlítanak 2012-es vagy már rég nem fejlesztett szoftverekkel. Ez így korrekt?

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #38778 üzenetére

    1-2 infó a privatefirewall-ról (OSS után):

    2013-as az utolsó verzió belőle és Win10-en előfordulhatnak problémák, így a hivatalos weboldal win8 kompatibilitási módot javasol hozzá.

    A program felülete tükrözi a 2 éve hozzá nem nyúlást, de ugye nem a külső a szempont
    A program működésének finomhangolása jóval egyszerűbb, mivel - hasraütve - huszad annyi hangolási lehetőséget kínál, mint az OSS. Persze pár modul ebben nincs is alapból, de ami van, annak áttekinthetőek a beállítási lehetőségei egyszerű azokhoz hozzáférni (jobb klikk az adott sorokon).

    A Main Menu részen lehet a külső és a belső hálózat szabályait módosítani. Van lehetőség saját szabályok kialakítására, de nem általános jellegű kialakítással, hanem processzenként, illetőleg Fehér és Fekete listák kialakítására is itt van lehetőség.

    Internet kapcsolatot igénylő alkalmazásokat az Applications részen lehet megtekinteni és a hozzájuk rendelt szabályokat módosítani, adott esetben letiltani, engedélyezni a kommunikációjukat. A program jobb felső részén lehet az előre definiált Allow - Filter - Block szabályrendszert alapértelmezetté tenni.
    A Block beállítás megakadályoz minden internetes forgalmat! (még listában szereplő ismert programokét is)

    A Process monitor résznél 3 előre definiált figyelési lehetőség közül lehet választani (OFF, Medium, High). A programokhoz alapértelmezetten rendelt szabályok módosítására nincs lehetőség, viszont programonként ezt elég részletesen megtehetjük manuálisan. A lentebbi képen olvasható, hogy a Medium és High beállítás között "mindössze" annyi a különbség, hogy míg Medium esetén a listában szereplő alkalmazásokat figyeli, addig a High beállításnál minden a rendszerben lévő processzt figyeli.

    A Firewall Log részen láthatóak a blokkolt kimenő és bejövő kísérletek. Itt nincs semmi infó, hogy (az OFF-on kívül) a Low - Medium - High milyen szintű logolást eredményez

    A Port Tracking részen láthatóak a jelenleg is aktív internetet vagy külső hálózatot használó programok és a csatlakozás alapvető adatai. Itt figyelhetőek meg furcsaságok, pl. az explorer.exe mi a frászkarikát mászkál netre :DDD

    A program fő beállításainál nem sok "látnivaló" van

    illetőleg a másik fülön lévők már azért érdekesebbek. Itt azért hasznos infókra is lelhetünk, ha alaposan szétnézünk. pl. a rendszer anomália detektálása közben készült statisztikában látható a processzek processzor terhelési adatai.
    A tanulási időszak után indul be a rendszer anomáliák figyelése a kialakult használati statisztika alapján.

    Na amit majd el is felejtettem, hogy a program felső-közép részén lehet profilt választani Home - Office - Remote profilok közül, melyek a Main Menu részen az internet és helyi hálózat alapértelmezett biztonsági szintjeire vannak hatással. Én maradtam az alapértelmezett Home profilnál

    Közben ráakadtam egy jó kis bemutatóra a privatefirewall-lal kapcsolatban, amit itt lehet elérni: [link]

    Remélem nem volt túl hosszú az iromány, mivel csak kis ismertetőnek szántam a programmal való első találkozásom aktualitásából, hátha segítség lesz a későbbiek során másoknak is.

    Amit még el tudok mondani első tapasztalataimból. A Weboldalak érzésre gyorsabban töltődnek, mint előtte OSS-el, tehát itt kisebb az erőforrásigény, de ebbe bizonyára belejátszik, hogy OSS esetében aktív volt a tartalom blokkolás, itt pedig ilyen funkció nincs

    Az érdekes volt, hogy semminemű kérdezgetés nélkül pikk-pakk működött, pedig sorban indítgattam el a gyakrabban használt programokat, tehát felhasználói interaktivitást egyelőre nem igényelt, persze mint fentebb olvasható egyelőre figyelési fázisban van gondolom ezért nem találkoztam a fentebbi product tour oldalain látható kérdezősködő ablakokkal.

    Viszont ami nem tetsző volt számomra, hogy két alkalommal mintegy 1-1 perc időtartamra befagyasztotta a gépet. Egér, billentyű nem reagált és a háttérben hallgatott online rádió a cache ürülése után elhallgatott. A kb. 1 perc elteltével ismét kezelhetővé vált a rendszer és első alkalommal a jobb alsó sarokban megjelent egy értesítő ablak, ahol svchost netes kapcsolatához kérdezett. Egy visszaszámláló számolt vissza 30 másodpercről az Allow gombocska mellett. Nem vártam meg, hogy lejárjon és kézzel engedélyeztem. Az Applications részen meg is jelent svchost mellett a filter helyett az Allow, amit azért kézzel visszaraktam szűrésre

    Második alkalommal a steam kliens letöltötte a frissítését a háttérben és villogtatta a tálcán az ikonját. Mikor odakattintottam, akkor ismét jött az egy perces rendszerakadás, de ezt követően nem dobott fel ablakot.

    Lehet a nem teljes win10 kompatibilitás okozza

    ui. most ismét előkerült az 1 perces rendszerakadás. Beraktam linkman progiba a könyvjelzők közé a product tour linket és mikor OK-t nyomtam a bejegyzés hozzáadása ablakon jött az akadás :F

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák