Keresés

Aktív témák

  • Quintipor

    csendes tag

    válasz S W A T #3376 üzenetére

    "De miután 4-5-ször egymás után felugrott újra, hogy mit akarok ezzel a vírussal csinálni (Win32/PolyCrypt)"
    Légyszíves, máskor figyelmessen olvasd el a hozzászólásokat.

    A további 12 kártevőt a NOD nem látta.

    És persze rendesen be volt állítva.

  • h_143570

    addikt

    válasz S W A T #3376 üzenetére

    Jo kerdes, mivel eleg sok tesztben elokelo helyen szerepel, illetve kicsi hazankban az egyik leggyakrabban hasznalt megoldas ezert hamarabb kijonnek a hianyossagai, mint a tobbinek.
    A masik, hogy eleg sokan csak virus vedelmet hasznalnak spyware vedelem es tuzfal nelkul.
    A 3dik, hogy minden nem megtalalt dologot virusnak mondanak be, pontos nev nelkul. Ezek alapjan nem mindig lehet eldonteni, hogy most ez olyan volta mit meg kellet volna fognia vagy sem az adott termeknek.
    4ed sorban meg volt utana x kartevo az is ferevezto, mivel a mai aranyosagok mar nem csak 1 helyre telpulnek be hanem tobbfele, mert rendszerint tobb komponensbol allnak. De az irto progi minden egyes betelepulesi hely eseten eggyel noveli a talalt kartevo szamlalojat, annak ellenere, hogy valojaban csak 1 kartevorol van szo.

    Had adjak egy peldat mult heten szivtam be a kicsiket, sajnos voltam olyan hulye hogy leokeztam a Defense+ on.
    A kerdes aranyossag a Vundo volt. Az avira es nod is felismerte, de nem minden betelepulesi helyen, igy allandoan visszajott. Mivel a kicsike nem virus volt hanem inkabb a spyware kategoria, igy nem lehetet elvarni a virus irtoktol, hogy megtalaljak es levadasszak teljesen. Visszont az a2 semmit sem latott belole, pedig neki lett volna a feladata. A spyware doctor a super anti spyware sot meg a spybot is megtalalta az osszes betelepulesi helyet es kepes volt leirtani is veglegesen.

    Osszegezve a virus irtok keptelenek voltak beaazonositani az osszes valtozatat a kerdese spywarenek, mig a spyware irto nem latott belole semmit. Igy ezertezt nem lehetett az viruss irtokra fogni, mert elvegre nem spyware irtasra terveztek oket. A vegeredemeny 13 leirtott "kartevo" lett, ami persze 1 kartevo volt csak 13 helyre betelepulve.

Aktív témák