Aktív témák

  • zed01

    őstag

    Gondolkodtam hogy melyik on access vírusirtót kellene használni linuxon, keresgélek, keresgélek a neten, órákat töltöttem a kereséssel, de nem találtam olyat az iszonyatos rendszerigényű F-Secure kivételével ami működne is a legújabb kernellel. De mondom csak kellene valós idejű védelem az Ubimra. Úgyhogy a Synapticból eltávolítottam a szóban forgó kernelt és feltelepítettem a Sophos antivírust az eggyel ezelőtti kernelre. Tökéletesen működik az on -access és az on demand része egyaránt! Mondjuk az idegesítő hogy ezzel az egy kernellel kell megérnem, a kernelt nem frissíthetem, de le van sz@rva, ha a Windows usereknek jó a több éves kernel, akkor nekem is jó a pár hónapos Linux kernel. Egyébként is nem vettem észre különbséget az új és a régebbi kernel használata között. Remélem minél előbb frissíteni fogják a Sophos antivirust is egy olyan verzióra ami már támogatja a új kerneleket.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

Aktív témák