Aktív témák

  • BlackSeven

    aktív tag

    Hali!

    Két kérdésem lenne az illetékesekhez.
    Először blattida-hoz, mert Ő a Comodo nagy ismerője. :K
    Fent van egy gépen a CIS de az AV része (csak az) nem lett telepítve anno, mert helyette a NOD32 van felrakva virus védelemnek. Hamarosan lejár a licensze és úgy szeretném, pontosabban a tulaj, hogy a komplett CIS legyen Neki fent majd utána. Kérdésem: - ehhez szedjem le a mostani "hiányosan" telepítettet és úgy tegyem újra, kompletten, tiszta telepítéssel a CIS-t, vagy hagyhatom így is és a telepítő elindításakor csak az AV részét telepítsem fel/hozzá a CIS mappába? Melyik a jobb szerinted?
    Köszi.

    Másik kérdésem az Emsisoft Anti-Malware-rel kapcsolatos.
    Szoktam ajánlani és fel is rakosgatni a free verziót a gépekre mert jó kiegészítő védelemnek tartom a meglévő bármelyik AV mellé. Most fel akartam volna tenni ismerősnek, de amint látom már nincs belőle a hagyományos értelemben vett Free verzió. Azt olvasom az oldalukon, hogy fel kell tenni a 30 naposat és az majd 30 nap után "lebutul" (néhány szolgáltatása inaktív lesz) és úgy használható tovább korlátlan ideig. Így lesz belőle mint freeware. :) De ha én felteszem a 30 naposat a KIS mellé egy gépre akkor (az első 30 nap alatt) ha hetente elindítódik az Emsisoft-tal egy keresés, akkor nem fognak összeakadni a KIS-el? Mert hát az Emsisoft is már inkább antivirus mint spyware. Szerintem. És az első 30 napban műxik a rezidens védelme ennek is. :DDD
    Köszi erre is a választ.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák