Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrcrnl

    tag

    Üdv mindenkinek!

    Az egyik munkahelyemen céges adatok mélytörlésével foglalkozom. A célra 2 speciális szoftvert használok a megrendelő igénye (és pénztárcája) szerint. Esetenként több száz gépet (HDD-t) kell egyszerre törölnöm. Jelenleg DBAN-nal kell dolgoznom. Többnyire CD-ről futtatom, de nem mindig van optikai meghajtó, ilyenkor pendrive-ról futtatom. De sokszor előfordul, hogy nem csak 20-30 HDD-t kell törölnöm, hanem több százat. Ezért lenne jó, ha egy szerveren futna a DBAN, és akkor PXE boot-tal egy 24-es switch-en keresztül tudnék dolgozni. Találtam több angol nyelvű leírást (pl: [link]), de mivel sem az angol tudásom, sem a linux ismeretem nem elég a megvalósításhoz, még nem éreztem elég önbizalmat a nekikezdéshez. Szóval ehhez szeretnék segítséget, főleg szájbarágósan kérni. A DBAN-nak friss verzióját (2.2.6) kell használnom, mert így 46-52 perc alatt végez egy 40 gigás vincsivel, de a régebb verziók (1.0.7) 14-15 óráig törölnek egy ugyan ekkor merevlemezen. Lehetőség szerint valamilyen Ubuntu verzión szeretném futtatni a DBAN-t, mert azt már valamennyire tudom használni, a telepítése nem szokott gondot okozni. A problémám ott kezdődik, hogy nem tudok forráskódból fordítani, telepíteni, és a szoftveres boot szervert konfigurálni. Ez mellett már csak apróság, hogy azt szeretném, a DBAN automatikusan "autonuke" üzemmódban induljon, ne kérjen semmilyen felhasználói beavatkozást.

    Ha valaki már csinált ilyet, vagy el tudja magyarázni a hogyant, oktasson ki egy kicsit.
    Köszönöm előre is.

    Kornél

  • mrcrnl

    tag

    Üdv mindenkinek!

    Kellene SOS egy szájbarágós segítség.
    Adott egy HP DC7800 USDT típusú mini PC. Feltelepítettem rá az XBMCbuntu-t. Minden szépen működne, de ott, ahová kerül(ne) a gép, nincs vezetékes internet. Van nekem egy Ralink RT5370 chipset-es USB wifi-m, ahhoz van gyári driver CD-m, rajta Linux driver, de nem tudom telepíteni. Mert van egy csomó fájl, de nem tudom, hogy melyikkel mit kell kezdeni. Ideiglenesen rá tudom kötni vezetékes netre, ha valaki tudna abban segíteni, hogy milyen parancsokat kell begépelnem terminálban, akkor azt nagyon megköszönném. A vezetékes net megy a gépen, cromium-mal lehet szörfözni. A CD-n van tar.gz, de ha rákattintok, megkérdezi, hogy mit csináljak vele. Ez az XBMCbuntu nagyon ki van herélve, nincsenek benne alkalmazások, ezért gondoltam terminálból parancsolgatni.
    Valaki segítsen légyszííí!
    Még egy kérdés. Ha telepítésnél nem volt net, később rádugom, nem kapcsolódik automatikusan. Ehhez van valami terminál parancs? Kellene IP címet kérni a DHCP szervertől, ha jól gondolom.
    Köszi előre is.

    Kornél

  • mrcrnl

    tag

    válasz body007 #12196 üzenetére

    A belinkelt oldalt már néztem, próbáltam értelmezni.
    Most akkor terminálba ezt kell beírnom:
    sudo su
    make
    make install
    modprobe rt5370sta
    exit

    ???
    A CD-n van egy makedrv nevű fájl, gondolom ezzel is lehet kezdeni valamit, mert ez a tartalma:
    #!/bin/sh

    tar -zxvf stack.tar.gz
    tar -zxvf drv.tar.gz
    cd ieee80211
    make clean
    make
    cd ../rtl8187
    make clean
    make
    cd ..

    De ha van olyan parancs, ami hatására letöltődik a netről és telepítődik, az is jó volna. Én windows-os vagyok a munkám miatt, de sokszor használok netezésre Mint-et. A .deb fájlokat tudom telepíteni, de többet nem. Ez az XBMCbuntu meg annyira ki van herélve, hogy csak egy fájlkezelő, egy böngésző, egy hálózat beállító, és a terminál van. De amit bekonfigurálok XBMCbuntu alatt, az már megy XBMC alatt, tehát így tudok titkosított hálózatra is csatlakozni.
    Köszi az eddigi és a további segítséget.

    [ Szerkesztve ]

  • mrcrnl

    tag

    válasz body007 #12199 üzenetére

    Elolvastam a programfordításról szóló cikket. Szerintem nekem ez marhára nem lesz így egyszerű, mert nagyon kiherélt a rendszer. Archívumkezelőt tettem fel, a megadott parancsot végrehajtattam, kicsomagoltam mindent az asztalra, és több helyen is megpróbáltam futtatni az alul olvasható parancsokat. Több-kevesebb siker volt, teljes nincs. Valószínűleg azért, mert sok az Error 1 és Error 2 hibaüzenet.
    Én itt elvesztem.
    A gépre telepítettem Teamviewer-t. Esetleg valaki ki tudná nekem bogarászni azon keresztül, hogy mit csináltam rosszul, vagy mi hiányzik még?
    Köszi.

Új hozzászólás Aktív témák