Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz peterattila #80734 üzenetére

    Azért ez nem ennyire fekete-fehér ;-)
    Ha egy PC-ben két SATA eszköz között dolgozol, vezérlőtől függően lehet maga a vezérlő is ludas, hogy aközött a két csatornája között lassú.
    Két SATA SSD sem egyforma: nekem amelyik feladatot (párhuzamos ide-oda) az ezer éves 60 GB-os Samsung SSD-m gond nélkül megoldotta, annak az utána beépített 240GB-os Intel a felétől is úgy meghalt, hogy még böngészni sem nagyon tudtam, amíg be nem fejezte a dolgát...
    Alapvetően egy normális SATA SSD-vel egy SATA vinyó nem tud olyat tenni, amitől leül ;-)
    De pl. az Intel olyan volt, hogy ha akár csak másoltam rá a gépben lévő vinyóról valami nagyobb fájlokat, már erősen megakadt az élet, pedig az csak kb. 150-180MB/s írás volt - az SSD ennek elvileg minimum a dupláját kellett volna hogy tudja a papírforma szerint.
    Ha az ugyanoda dugott Samsung-ra másoltam, az meg észre sem vette.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz peterattila #80734 üzenetére

    Sata és nvme között van különbség bőven, főleg, ha az ssd alap.

    Lehet ezt még finomítani, például Sata és Sata SSD-k között is óriási különbség lehet, mégpedig épp az általad leírt jelenség világít erre szépen rá! Ha egy belépő szintű SSD-t használsz, akkor az hamar belassul, ha viszont egy 860 EVO-t használsz, azon egyrészt van DRAM cache, ami ennél a modellnél gyakorlatilag kiküszöböli a belassulást, mondjuk a Samsung ebben különösen jó, a többi technológiai dologról most ne beszéljünk.

    Egyébként fentieket tapasztalta Vasti74 fórumtársunk is, mint írja is.

    új Samsung 980 1TB SSD 22,5eft, gyártói garancia, amazon.de vásárlás

Új hozzászólás Aktív témák