Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keef_Lee

    senior tag

    válasz CPT.Pirk #63604 üzenetére

    Nekem lubuntu megy évek óta 1G Ram és 1G procin (laptop) viszonylag problémamentesen, de az utóbbi frissítések óta eléggé belassult és a videók is röcögnek rajta. A kodi meg ki is lép hibaüzenettel lejátszás helyett.

    [ Szerkesztve ]

  • drup

    junior tag

    válasz CPT.Pirk #63604 üzenetére

    Koszonom mindenkinek, aki segitoleg szolt hozza, egy hetes szenvedes soran, legalabb harminc telepites alatt erdekes tapasztalatokra tettem szert, remelem, masnak is hasznos lesz:

    Eloszor a hibas, vagy nem mukodo esetek:

    Szep hibauzenetben kozli, hogy a videokartya hiba miatt leallt:
    slacko 6.30

    A telepites elejen, legfeljebb a felenel leall, hogy hdd hiba vagy tul meleg kornyezet - nyilvan egyik se, kar, hogy nincs egy normalis hibakezeles, minden disztribucio ugyan azt a semmitmondo sablonszoveget hasznalja:
    xubuntu 14.04
    xubuntu 18.04
    Lubuntu 16.04
    Linux mint xfce 17

    Telepites nem lehetseges, mert olyan syslinux-ot hasznal, ami bug-os egy eve, igy hivatalosan nem adtak ki:
    fedora xfce live 20181029
    MX-17.1
    Lubuntu 18.04

    Teljesen kilove a Fedora es MX, mert nem talaltam korabbi verziokat, (illetve MX eseteben kulonbozo weboldalakrol van letoltheto korabbi verzio, de azok mar buheraltak lehetnek)

    A sikeresen telepitett verziok, es a felallasi idejuk:
    (4 sec bios azt jelenti, hogy a kepernyon 4 mp-nel villan fel a bios uzenet a setup-olasi lehetoseggel)
    mindenhol ugyan az a teszt jelszo volt beallitva es kotelezoen meg kellett adni, igy a kb 2 sec-es begepelesi ido mindenhol ugyan annyi lehetett.

    Ubuntu 18.04 (eredetileg ez volt rajta)
    4s bios
    1p 41s jelszokeres
    3p 11s munkara kesz

    ubuntu mate 16.04
    4s bios
    1p 23s jelszokeres
    2p 35s udvozlokepernyo
    2p 51s munkara kesz

    Kubuntu 14.04
    4s bios
    33s jelszokeres
    1p36s munkara kesz

    Linux mint mate 17
    4s bios
    1p2s jelszot ker
    1p32s udvozlo kepernyo
    1p34s munkara kesz

    Jelenleg ugy tunik, hogy a legutolso lett a nyertes, ugyhogy a kovetkezo kerdeseim arrol szolnak majd, hogy milyen tuzfalat es diagnosztikai programokat erdemes hasznalni es hogan, mert egyet se talaltam az indulo programok kozott.

    Osszehasonlitaskent beirom a win7 30 napos telepito indulasi adatait (ami persze csaloka, mert minimalis telepites tortenik rola, es a "munkara kesz" a linuxok eseteben valoban teljes felallast jelent, mint a win eseteben a hatterben meg jo ideig dolgozik a merevlemezen, es az is koztudott, hogy amint csak az office telepitesre kerul, lenyegesen hosszabb ido lesz a felallasa, de viszonyitasi alapnak, vagy meresi ontnak jo lehet:

    win7
    4s bios
    33s jelszot ker
    53s munkara kesz

    Remelem, mindenfele telepitot kiprobaltam, amit ajanlottatok (a MX valahogy az utamba kerult, mar nem emlekszem, hogyan es miert, eddig nem is hallottam rola).

Új hozzászólás Aktív témák