Új hozzászólás Aktív témák

  • csixy

    addikt

    válasz ubyegon2 #64801 üzenetére

    Nem sajnos a chakra bootját nem tudtam így megcsinálni, egyenlőre pusztán csak ezért tettem félre azt a projectet.

    Sikerült megcsinálni a winx és a dualbootos mint bootját is. :DD

    Frawly: Köszi , nekem az alanti módszer lett sikeres, hosszas próbálkozások után, mert sajnos meg kellett volna hagyni neki üresen az EFI partíció helyét, de a végére rájöttem! A védett partíciót csak gparteddel sikerült kigyalulni , aztán az üres 100mega helyet már be tudta kapálni a diskpart. Közben volt egy olyan észtvesztő beugratás, hogy egy elválasztó 1 megás helyecskéből csinált a diskpart EFI partíciót, na mire arra rájöttem kishíján földhöz vágtam a pálinkás kanalat. Szóval így csináltam:

    Method 2. Create lost/deleted EFI partition by using CMD

    Boot PC with Windows 10/8/7 installation media > press SHIFT + F10 on the first screen to bring up Command Prompt.
    Type the following commands and click Enter each time:

    diskpart
    list disk
    select disk # Note: Select the disk where you deleted the EFI System partition.
    list partition
    create partition efi
    format quick fs=fat32
    list partition
    list volume Note: Note the volume letter where the Windows OS is installed.

    exit

    bcdboot X:\windows Note: Replace "X" with the volume letter of the Windows OS partition.

    BCDBoot copies the boot files from the Windows partition to the EFI System partition and creates the BCD store in the same partition.

    Now you can remove the Windows installation media and restart the computer.

    Igy sikerült helyretenni a winnyózt , aztán chrottal megyógyítottam a linux efi-bootját és kis megőrülés után rájöttem, hogy nem az optibayba tett 30 gigás SSD-m rossz, hanem az fstabban javítanom kell az EFI partíció UUID-jét és lett boldogság :C

    [ Szerkesztve ]

    Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Új hozzászólás Aktív témák