Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz zoltanz #59532 üzenetére

    Mint múltkor írtam, kezdj el egy használt üzleti szubnotira gyűjteni. A 2-3. genesek nem drágák, de még kellően jó a teljesítményük, főleg ha SSD-t teszel bele, meg egy kis plusz RAM-ot. Linuxos kompatibilitásuk is kiemelkedően jó. Már csak azért is próbálj rá félretenni, mert ezek a netbookok nem valami tartósak, nem strapabírók, hiába vigyázol rá, gyorsan tönkremennek (papírvékony, könnyű biliműanyagból eszkábált kártyavár az összes, törik, csuklik, nyeklik, hűtése nem megfelelő, zsanér kopik, stb.), nehezen javíthatók, alkatrész nagyon drága hozzájuk, nem éri meg javítani. Nem csak a gond velük, hogy túl gyengék. Tudom, írtad, hogy nem engedheted meg, de előbb-utóbb nem úszod meg, hogy válts valami értelmesebb gépre. Azt értem, hogy megpróbálod ezzel kihúzni, amíg csak lehet, de azt is csak egy pontig lehet játszani. Ráadásul a notivásárlás, főleg használtan, olyan, hogy jó időben előre kell nézelődni, lehet úgy fogsz ki valami jó vételt, kiárusítást, készletkisöprést, akár online boltban, stb., és nem kell gyorsan kapkodva összevenni valami szart, amikor a netbook épp beadja váratlanul a kulcsot. Én volt, hogy azért vettem csak ilyen használt üzleti lapost, mert épp volt valahol jó áron, tartalék gépnek, pedig nem is volt rá szükségem, de mindig próbálok ilyet tartani, ha a fő gépem tönkremenne, akkor is azonnal lehessen nyúlni egy másikért. Már jól is jött, mert az egyik gép tönkrement, igaz az én hibámból.

Új hozzászólás Aktív témák