Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Dave™ #50912 üzenetére

    Azért, mert Debian elsősorban nem "gaming" oprendszer. Ha Debiant raksz fel valahová, akkor általában olyan szempontok döntenek mellette, mint hogy 'ne kelljen hozzányúlni, csak működjön'. Debian esetében azt is be merem vállalni, hogy felügyelet nélkül menjenek a frissítések a háttérben, mert nem fog összedőlni. Nincs új kernel, xorg, semmi egyéb fontos csomag ami esetleg bedönthetné a rendszert.

    Olvasgatva a phoronixot, a mesa 12 és 13 között iszonyat sok fontos újdonság volt. Az Ubit hívhatjuk "gaming" disztrónak, a Steam is csak arra van hivatalosan kiadva, oda meg számomra elvárt a friss mesa, xorg, stb... A Steames játékoknál is gyakran ott van a követelmények között, hogy "friss mesa" kell neki.

    Nem mondom feleslegesnek egyik szemléletet sem, csak nem látom túl sok előnyét az Ubuntus megoldásnak. Ha valami nincs / régi akkor innen-onnan rakjál fel PPA-t ami aztán vagy jó lesz neked, vagy nem. :)

    spammer: akkor maradjunk a half-rolling dolgoknál. Az előnyök szerintem ott a legjobbak.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák