Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tartlev

    csendes tag

    Sziasztok,

    gyorsan átolvasva a plazma, LED topikokat azt gondolom, hogy egy 620-ast kéne vennem.
    Weben 235e körül láttam, de mivel arra nincs 5 év, gyorsan körbeírtam a nagy boltoknak, hogy náluk mennyi és hogy lehet-e rá plusz gari (pl. Auchanban lehet).
    Még csak az Auchan írt vissza, hogy okt. 5-i akciós újságban pont lesz 299-ért, na ez így kicsit drága.

    Aztán azon gondolkodtam, hogy a 660s 5 év garival megintcsak elgondolkodtató, mert "csak" 40e-rel drágább, de akkor pár plusz funkció, plusz 3 év gari már megérheti a töbletet.... de kérdéses ugye, hogy a webes árakhoz képest (280e) mennyivel drágábban kapnám meg és ugye az 5 év nem mindenhol elérhető.

    A kérdésem, hogy van-e valakinek olyan ismerőse, aki ilyen boltokban dolgozik és várható-e esetleg akció ezekre a tévékre. Szerintetek hol lehet a legolcsóbb az 5 éves akcióban, van erre tapasztalat? MInden boltot nem hívnék végig :)

  • tartlev

    csendes tag

    Sziasztok,

    szokásos 620 van nekem is 2 napja :)

    MInden frankó, de lenne pár dolog, amiben kellene segítség (elolvastam a doksikat, de nem segítettek):

    - Elvileg a TV2 és RTL KLUB is fogható lenne digitális szabadon, de valamiért mégis csak az m1, m2 és két Duna jön be így, az RTL és TV2 csak analógon, ez miért lehet?

    - Színes gombok mire jók? Nem valamiféle gyorsmenük? Ha igen, hogy lehet őket programozni? De jó lenne pl. ha piros gomb = kép játékmódba, hang külső hangszóróra, stb.

    - HDD-ről filmeket nézve nem lehet nagyításokat használni, csak teljes kép vagy eredeti kép opciók vannak, ez másnál is így van? A 21:9-es filmeknél zavaró.

    - Olyat nem lehet beállítani, hogy amikor valamelyik bemenetről egyszercsak jelet kap, akkor automatikusan oda váltson, pl. bedugok egy pendrive-ot, elindítom az XBOX-ot? Valami hasonló menüpontot láttam már, de most az istennek nem tudom újra megtalálni...

    Érdekesség, megoldottam, és biztos van magyarázat, de nekem új volt: ha 2 irányú scart-tal van összekötve a TV és a házimozi, akkor a tv adás hangját ki tudom rakni erősítőre, de az XBOX és HDD hangját nem. Optikai kábellel összekötve csont nélkül megy, ahogy kell.

  • tartlev

    csendes tag

    Sziasztok,

    nem nagyon érkezett erre válasz, de azért próbálkoznék, hogy a 3D képmódok menüt hogy lehet előhozni? (horizontális felezés, vertikális, felezés, kockázás, stb. amiből van kb. 6 féle mód)

    Néha előjön, ha bekapcsolom a 3D-t, de nem mindig és a TV automatikusan nem ismeri fel, hogy milyen a film, én viszont így nem tudom beállítani, mert a 3D gombra csak ki-be kapcsolja a korábban beállított módot, de nem lehet választani. Az Settings opciók között is csak mélység és egyebek állíthatóak, ez nem.

    Ezek sima mkv-k külső vinyóról a beépített lejátszóval (LM620).

    Másik kérdésem, hogy a képet külső vinyóról lejátszva nem lehet valahogy nagyítani? (hogy a 21:9-es filmen nem legye alul-felül csík)

  • tartlev

    csendes tag

    Sziasztok,

    LM620S tévén a router saját médiaszerveréről vagy USB-ről nézett képen alsó-felső csík van (25:9-es mozi), míg a Plex szerverről nézett ugyanazon film szét van húzva, nincs alul-felül csík. A első esetben forrásként (Source) van azonosítva a médiaszerver, második esetben Mediahivatkozás menüből érem el (de amúgy source-ként is el tudom).

    Tudtok segíteni, hogy bármit a tévén be lehet-e állítani, hogy minden forrás kitöltse a képernyőt?

    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák