Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacielvtárs

    nagyúr

    válasz #94529552 #57938 üzenetére

    +1 és sok sok plusz egy, mert ezt én is így gondolom.
    amennyire telített már a piac a multimédia kezelő eszközökkel, annak ellenére csoda hogy ennyi minden tudnak már ezek a tévék... :K

    "Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz #94529552 #57938 üzenetére

    Persze, de azért az megmosolyogtató (de egyben szomorú is), hogy ezek a mai smart (vagy inkább smart-ként eladott) TV-k - legyen akár többszázezres, vagy milliós tétel - ilyen egyszerű és egyértelmű dolgokban nem tudják felvenni a versenyt egy 20-30 ezres médialejátszóval, vagy akár egy tök fapados Android telefonnal.

    Elvárná az ember, hogy vigye ezeket a dolgokat, főleg azt látva, hogy most már miket beleépítenek a smart részükbe.

    Mondok egy gyakorlati példát:

    Hogy néz az ki már, hogy nagy nehezen összkuporgatjuk azt a 150-200 ezret egy mai középkategóriás 42-47-50 inches tévére, és nagy nehezen beadom a feleségemnek, hogy ez nekünk mennyire jó, meg mennyi mindent tud, meg minden.

    Aztán szeretnénk megnézni a PC-n megosztott mappákból egy SRT feliratos MKV-t, szeretném értelmes méretben és színben látni a feliratot, és esetleg szeretnénk benne hangsávot váltani (ahogy ezt szoktuk az elmúlt években).

    De ehhez vissza kell hoznom a másik szobából a 2 éves médialejátszót, plusz a távirányítót, és azokon intézni a dolgot, miközben ott figyel a csilli-villi okos csoda a szekrényen. Aztán persze - szép kép ide, vagy oda - meg is kapom (teljes joggal), hogy minek vettük meg ezt a kacatot, mikor még azt sem tudja, mint az a kis régi dobozka (vagy a telefon, vagy a tábla), és közben tele van számunkra (és szerintem még sokak számára) teljesen felesleges cuccokkal.

    Aztán az a megoldás, hogy vegyünk pluszban még egy médialejátszót, plusz pénzért, plusz távirányítóval, plusz folyamatokkal. Miközben csak egy kicsit meg kellene erőltetniük magukat a TV gyártóknak, és megoldani ezeket az egyszerű, de sokak számára létfontosságú dolgokat.

    Persze mi fogyasztók úgysem tudunk mit csinálni ezzel az egésszel, de érted a problémámat, ugye?

    Szerk.: Betettem én is OFF-ba, mert ez már tényleg sok ide. :B

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Új hozzászólás Aktív témák