Aktív témák

  • mixwaves955

    csendes tag

    Sziasztok! :)
    Kicsit hosszú lett a diagnózis, de sajnos a probléma is túlmutat minden IT tudásomon... :F

    Kérlek, ha tudtok segítsetek nekem! :O
    Nem terveztem most egy konfigcserét, de ha hibás hardver van a gépben akkor jó volna legalább azt megtalálni.

    Konfig:

    • Asrock 770 Extreme 3 alaplap
    • M-tech 600W táp
    • Kingmax 4 GB DDR3 1600 MHz memória
    • AMD Athlon II X4 645 3.1 GHz processzor
    • Sapphire HD 6670 1GB GDDR5 videókártya
    • Samsung HD103SJ 1TB HDD
    • Kingston SV300S37A 120 GB SSD
    • 1 CPU fan, 2 system fan, 1 GPU fan, megfelelő irányban állnak, jól hűtött a gép, bár gyorsan melegszik (de szerintem ez oké)
    • 2011-ben lett vásárolva

    Probléma: :W

    • A programok egymás után lefagynak vagy minden egyszerre teljesen.
    • Szinte mindig valamiféle interakció következtében jelentkezik a hiba (pl.: kattintás, az egér valami fölé mozgatása), de van, hogy csak úgy szép lassan használhatatlanná válik.
    • Az előfordulás nem köthető programhoz, gyakori a bootolás közbeni lefagyás.
    • Az előfordulás nem köthető időhöz, néha egy hétig nem fagy le a gép, de vannak napok, amikor 10 percen belül 5x is. Előfordul, hogy már reggel, de néha csak este.
    • Az előfordulás nem köthető processzorhasználathoz: böngészés, játék, WinRAR, Word és üresjárás közben is fagyott már le.
    • Továbbá észrevehető és zavaró akadozást, lassúságot lehet tapasztalni.
    • A monitor is már többször előfordult, hogy kikapcsolt 1-2 mp-re csak úgy, de ez lehet annak a hibája is.
    • Kékhalál, hibaüzenet még soha nem volt.

    Elszórtan észrevehető problémák szeptemberben kezdődtek. A hónap közepe és vége táján már biztosan többször is jelentkezett a probléma. Kritikussá októbertől kezdve vált. Azóta megbízhatatlanul, kiszámíthatatlanul működik a gép.
    Próbálkoztam víruskereséssel (ESET Smart Security), de nem talált károkozót / vírust.
    Az Ashampoo HDD Control 2 szerint a HDD-m 97%-os, az SSD-m 99%-os. A felület tesztelésével kiderült, hogy nem tartalmaz egyik sem hibás szektort.
    Október közepe táján újratelepítettem a Windows 7-et (azt, amelyiket már évek óta használom), de a hiba továbbra is előfordult.
    Először a RAM-ra gyanakodtam, ezért lefutattam a Memtest86+-t. A memóriateszt hiba nélkül átvizsgálta a modult.
    Ezután CPU teszteléshez a CPUprime-ot használtam. Az AMD honlapján feltüntetett maximum hőmérséklet közelében leállítottam a tesztet, amit egyébként igen gyorsan, 1, másfél perc alatt elért.
    Utána Furmark-al Burn-in tesztet futtatam le a GPU-n. Amint rákattintottam a Start test-re egyből lefagyott, még a grafika előjövetele előtt.
    Hetente tisztítom a gépet porszívóval, de a CPU fan-t nem szedtem még le eddig, ami alatt sajnos temérdek porcica gyülemlett fel. Ennek eltávolítása után a CPUprime és a Furmark sem fagyott le.
    Egy hét múlva azonban újra jelentkeztek a lefagyások.

    Most ott tartok, hogy nem tudok (vagy legalábbis nehezemre esik) nagy erőforrást igénylő programmal dolgozni, mert vagy szörnyen lassan működik vagy a munkamenet közben fagyok le. Gondolok itt a játékra, csomagolásra, telepítésre, After Effects-re.

    Amit én a legsúlyosabb hibának tartok az az volt, amikor újraindítás után ugye megjelent az Asrock felirat és ennyi, akkor fagyott le. Még a POST csippanása előtt. :F
    Ezekből én arra a következtetésre jutottam, hogy az alaplappal lehet valami gubanc, elvégre az mindenhol közrejátszik.

    Néhány tipikus eset:

    • Böngészés közben a YouTube videó betöltése abbamarad, beletekerés után a kép eltűnik. Oldal frissítésekor befagy a lap, majd a többi megnyitott oldal is. Aztán lefagy az egész böngésző (Chrome). A tálca még működik, ezért a feladatkezelő segítségéhez folyamodom. Az nem jön be. Végül a tálca is lefagy. Már csak az egér mozog, de minden interakció megszűnt.
    • Játszom, mikoris úgy döntök ALT-TAB-al a tálcára helyezem a programot. Ekkor a feketeségbe belefagytam.
    • Telepítek és közben csomagolok is. Sokáig tart mindkettő ezért úgy döntök, hogy inkább csak a telepítést csinálom egyszerre. Közben beszélgetek TeamSpeak-en keresztül. A telepítés felénél hirtelen teljesen lefagy minden, az egér megáll, a hang elnémul. Újraindítás után megint megpróbálkoztam a telepítéssel, de ezúttal 10%-ig jutottam. Újraindítom ismét, ekkor POST csippenés után fekete kép és semmi. Újraindítás. Most a Windows logó fagy be. Újraindítás. Mostmár megjelenik az egér is, de az is csak egy helyben áll és semmi, mögötte feketeség. Újraindítás. Bejön az üdvözöljük felirat, majd ott ragad. Ennél tovább már nem jutottam ezért szét szedtem a gépet, ismét kiporszívóztam, megint átpakoltam a RAM-ot. Kihuzogattam mindent, megnyomkodtam a bekapcsoló gombot, majd visszakötöttem a dolgokat. Azóta megy a gép, lefagyás nélkül, de lassúságot továbbra is tapasztalok.

Aktív témák