Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TibChee

    tag

    Üdv!

    G9-es foglalatba szeretnék minél nagyobb fényerejű LED-es izzókat venni. Sokáig "69x 5050 SMD High Power LED" izzóim voltak, ha jól emlékszem 9W-osak voltak ~1200LM-es fényerővel. Ebay-ről rendelt kínai csodák, szóval a számok nem a legmegbízhatóbbak. A fényerejével majdnem elégedett voltam.

    Majd később "36x SMD 5730 LED"-es izzók váltották fel, elméletileg 12W-os teljesítménnyel és 1800LM-es fényerővel. A lumenek számában másfélszer annyi volt, ellenben fényerőben nem. Nagyjából hasonló volt, mint az elődje, így számomra csalódás volt.

    A csere oka egyébként csak annyi volt az 5050-esek másik helyre kerültek, a helyükre meg jöttek az újak, gondolván, hogy majd még jobban világítanak és elérem a kívánt fényerőt, hát nem.

    Az új 5730-asok viszont elég hamar kipurcantak. Mindegyik Ebay-es kínai cucc volt, olyan 1200Ft körüli áron.

    Jelenleg rengeteg féle LED-es izzót látok és "kissé" össze vagyok zavarodva.

    * 180x 2835 SMD, 30W, 3600LM
    * 144x 2835 SMD, 19W, 2880LM
    (ugyanaz az az eladó a kettőnél, még ha reálisak is az értékek - amit kétlek - a 30W-os akkor sem éri meg)

    * 144x 2835 SMD, 21W, 1100-1250LM
    * 56x 5730 SMD, 12W, 750-1000LM
    (szintén ugyanaz az eladó a kettőnél, a fényerő a számok alapján hasonló, de utóbbi jó 40%-kal kevesebbet fogyaszt, ami azért nem mind1)

    * 56x 5730 SMD, 12W, 1350LM
    (ez tűnik a legreálisabbnak)

    Abból kiindulva, hogy az 5050-esek (első LED-es izzóim egyébként) fényerejével már majdnem meg voltam elégedve, viszont a számok alapján erősebbnek tűnő 5730-as gyakorlatilag semmivel nem volt jobb, így a felsoroltak közül talán az utolsó tűnik a legjobbnak.

    Egyébként egy nagyjából 10m^2-es területet kellene bevilágítani 3db izzóval. Az eddig probált (és fentebb leírt) verziókkal sem voltam maradéktalanul elégedett, de az eredeti 40W-os Philips halogén izzókat lazán kenterbe verték.
    Nekem a pure white szín nagyon bejött.

    Kérdés, hogy milyen izzót ajánlotok? A cél a minél nagyobb fényerő lenne, de az eredeti 40W-os halogéneknél azért kisebb fogyasztás, de ha érdemes, akkor akár 30W-ig is elmegyek.
    A fenti darabok olyan 1500Ft körüli áron lennének, de egy márkás darabért többet is kiadok.

    Előre is köszi! :R

  • TibChee

    tag

    Böngészgetten egy kicsit ebay-en és elég érdekes dolgokat találtam...

    Vettem innen egy 144db 2835-ös LED-ekkel szerelt égőt még régebben, a leírás szerint 21W-os és 1100-1250LM fényerejő. Bér kissé túlzónak érzem ezt a fényerő értéket, de ~1 hónap használat után meg vagyok vele elégedve, elegendő a fényereje.

    Ellenben itt ugyanenyi, ugyanilyen LED-del szerelt változat 19W-os és 2880LM-es.

    Az előbbihez képest (ahol szintén túlzóak az értékek, de ennek ellenére is elégedett vagyok) is masszívan kamunak tűnnek a számok (kevesebb fogyasztás mellett is bő 2x akkora fényerő).

    Amúgy milyen márkás LED égőt tudnátok ajánlani, ami az első linken lévő fényerejét hozza?
    G9-es és E27-es foglalatba kellene.

  • TibChee

    tag

    válasz Bohus #7380 üzenetére

    40W-os halogének voltak eredetileg, azt hiszem valami 600LM körüliek. Ehhez képest az első linken szereplő - amit vettem - 144 LED-es sokkal jobban világít.

    Amit te vettél az vagy gyenge minőség, vagy ugyanolyan jó mint a második link
    Ezt hogy érted? A gyenge minőség miben nyílvánulhat meg?

  • TibChee

    tag

    válasz TA68 #7387 üzenetére

    Ez egészen jól néz, valami hasonló nekem is kellene a konyhapult fölé.

    Nézegettem a linken lévő termékeket, ez a 3 jöhetne szóba:
    1
    2
    3

    Ha jól látom, akkor az első és a második linken lévő mind kialakításban, mind fényerőben hasonlóak, viszont a másodikon van kapcsoló is. Ergo ahhoz nem kell semmit szerelni, csak be kell dugni a konnektorba és már működik is?

    Ehhez képest a 3. linken lévő miben különbözik? A kb. kétszer akkora fogyasztság és fényerő miatt arra következtetek, hogy ebben két fénycső jellegű lámpatest lehet, valamint nincs rajta kapcsoló, azaz egy pici villanyszerelés kell, hogy használni lehessen.

    Jól gondolom?

  • TibChee

    tag

    válasz runner 125 #7404 üzenetére

    Szép! :R
    De nálam a szerelés nem igazán játszik, úgyhogy inkább az armatúrás megoldásoknál maradnék.

  • TibChee

    tag

    válasz TA68 #7400 üzenetére

    Értem, köszi szépen!

    Akkor szerintem az újabb típust választom, az adatok alapján bőven több, mint elegendő a fényereje és nem utolsó sorban jól s néz ki.

    Akkor egy ilyen kapcsoló meg egy egyszerű hálózati kábel kell csupán és mindenféle villanyszerelői tudás nélkül megoldható a dolog, igaz?

  • TibChee

    tag

    Üdv!

    Milyen G9-es foglalatú LEDes izzót ajánlanátok?
    Én az alábbiakkal próbálkoztam eddig:

    Időrendben jobbról balra. Az eredeti halogén izző fényével nagyon nem voltam megelégedve, ráadásul baromi sokat fogyasztott, ezért vettem egy ILYET. Az összes közül ez volt a legdrágább, de a fénye még talán gyengébb is volt, mint a halogénnek. Ellenben a helyi boltban 2300-at kértek érte. :Y

    A mellette lévő másik kettő (egy 5050-es és balra mellette egy 5730-as LEDekkel szerelt). Ebay-ről rendelt, kínai cuccok, asszem valami 1200LM körüli fényerőt és 10W körüli fogyasztási írtak rájuk. Sajna egyik sem bírta sokáig, de a fényük már jobb volt, mint az eredeti halogéné.
    Végül a baloldalit vettem, azon 2835-ös LEDek vannak, elméletileg 2880LM-es fényerővel (ami a LEDek milyenségét és mennyiségét tekintve stimmel is) és 19W-os fogyasztással (ez már baromira nem stimmel...). Bő fél éve üzemel, eddig hiba nélkül, és a fényereje is megfelelő.
    Ezek a kínaiak amúgy olyan 1600Ft körüli áron voltak, ha jól emlékszem.

    Nem rég szert tettem egy ILYEN égőre. Azt kell mondjam, hogy baromi elégedett vagyok vele. Igaz, a dobozán kicsit más adatok szerepelnek, mint itt, de annyi baj legyen. Ezek alapján a gyártó G9-es LEDes izzói is számításba jöhetnek, Mi a véleményetek?

    TL;DR
    Itt van EZ az égő (a képen a legbaloldalabbi). Az Ebay-es adatok alapján 144db 2835-ös LED van rajta, összesen 2880LM-es fényerővel, és 19W-os fogyasztással (ez a két adat nem igazán jön össze, tudom).

    Illetve van EZ: 320LM, 4W.

    A számok alapján (még ha erősen túlzóak is a kínai esetében) nem érdemes lecserélni a kínait. Vagy igen?
    Mi a véleményetek? Mit tudnátok ajánlani?

    Köszi előre is, aki végig olvassa és válaszol is. :R

Új hozzászólás Aktív témák