Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 0021666

    tag

    Sziasztok!

    Szeretném a szobámat felszerelni RGB LED szalaggal, elsősorban nem a megvilágítás ereje lenne mérvadó, inkább "dísznek" szeretném. Ahogy néztem 3528 és 5050 szalagok a népszerűek, erre a megvilágításra elég lenne a 3528, vagy ruházzak be a drágább, erősebb megoldásra? Célom az lenne a megvilágítással, hogy pl. egy szekrény hátuljára ragasztanám és úgy világítaná meg körbe a falat, ugyanez íroasztal/tv állványhoz. Ehhez melyik típusú lenne a legjobb választás? Milyen adaptert kell vennem egy 5 méteres szalaghoz? Nem nagyon értek ezekhez, ezért fordulok hozzátok! :)
    Előre is köszi!!

    [ Szerkesztve ]

    Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

  • 0021666

    tag

    válasz macilaci78 #9532 üzenetére

    Elővettem minden Paint tudásomat és csináltam egy tervrajz féleséget szemből nézve. A szintkülönbségeket kalkulálva 5 méter körül jön ki, mert az íróasztal jobb oldali peremére szeretnék rakni még szalagot, ami 60cm, egyúttal innen is indítanám el. A bal oldali magas szekrényen a bal felső sarkától már nem tudnék levezetni szalagot, ott fogyna el körülbelül, de lehet hogy 5+1 métert vennék, így bőven jutna mindenhova. 5050 30led/m jónak tűnik (v_viktor és Nudlee tanácsára), a 60led/m gondolom már neonreklámot csinálna a szobából :) Szerintetek ez a megvalósítás így rendben van, vagy változtassak valamin? Ha esetleg nehezen érthető a dolog, szóljatok és próbálom pontosítani! Ebayen néztem forrasztás nélküli kis csatlakozókat, amivel össze lehet kötni 2 szalagot [link], terveim szerint a bútorok között elvágnám és egy ilyennel csatolnám össze őket, hogy felújításnál/rendezésnél ne kelljen az egész szalagot leszedni a bútorokról. Ezek a kis csatlakozók megbízhatóak? 6 métert még elbír 1db vezérlőegység?
    Előre is köszönöm! :)

    Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

  • 0021666

    tag

    Sziasztok!

    6m 5050-es RGB 30led/m szalaghoz ahogy matekoztam úgy néz ki elég lenne egy 12V 60 wattos táp. Hol tudnám ezt beszerezni vállalható minőségben? Jó lenne, ha nem égetné le a házat :D Belföld/külföld egyaránt érdekel(ebay, ali, gearbest, etc).

    Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

  • 0021666

    tag

    válasz Dluinet #10141 üzenetére

    Olyasmit szeretnék venni, aminek egyik fele a konnektorba, a másik pedig a LED szalag távirányító adapterébe megy a tápon már meglévő csatlakozókkal. Nem nagyon értek a forrasztáshoz, kábeleket is max 5v-ig kókányoltam, így ezt inkább nem próbálnám meg :D

    [ Szerkesztve ]

    Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

  • 0021666

    tag

    Sziasztok!

    Tervezek venni első körben 5m, 30led/m 5050 RGB led szalagot díszvilágításnak. Szerintetek elég lenne bútorok mögé rakva a fénye, ha csak díszvilágításnak használnám? Egyenletesen meg tudja világítani a falat a 30led/m? Illetve ahogy néztem 36 wattot eszik 5 méteren, de később lehet még lenne mellé pár méter, így egy 60 wattos tápot szeretnék venni hozzá. Tudnátok nekem linkelni olyan tápot, amibe nem kell külön bekötni a kábeleket, hanem olyan mint pl. egy laptoptöltő, és nem is sül el 2 nap használat után? Nem menne napi 4-5 óránál többet.
    Előre is köszi! :)

    [ Szerkesztve ]

    Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

  • 0021666

    tag

    válasz Kiskokó #10488 üzenetére

    Semmit nem tudok az elektronikáról. Jó, túlzás hogy semmit, de a legnagyobb feszültség amivel "dolgoztam" az 5V volt (haha, voltvolt), és nem szeretnék 230-al játszadozni, mert tényleg nem tudok a működéséről semmit. Bővítésnél nem egy külön szálat szeretnék, hanem folytatódna a meglévő, egy fal lenne megvilágítva. Ezért lenne nekem a legegyszerűbb a plug'n'play megoldás. Bár van egy régi 500 wattos, teljesen működő FSP számítógép tápom amit semmire nem használok, és minden tudásom szerint az is ad 12 voltot, azzal esetleg megoldható? Cimkéjén ez van, sajnos nekem ez kínai :D

    szerk: Vagy van olyan 12 voltos táp, amibe nem nekem kell belevezetni a 230-at külön szálakon, hanem van hozzá egy tápkábel?

    [ Szerkesztve ]

    Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

  • 0021666

    tag

    válasz kuyarashi #10633 üzenetére

    V-TAC boltból szeretnék venni egy 12v 60w tápot, most vettem csak észre hogy szegedi a cég, így személyesen is meg tudnám venni. Szillérin 9 alatt van a bolt, de street view alapján azon a környéken csak egy Top-Electronic boltot láttam. Ez lenne az esetleg, vagy valahol máshol van? Aki már vett tőlük személyesen, tudna segíteni abban hogy merre találom a Szillérin?

    Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

  • 0021666

    tag

    Sziasztok! Konyhafelújításhoz szeretnék LED szalagot a fenti szekrénysor aljára, hogy a mosogatót, tűzhelyet etc.etc megvilágítsa. Villanykapcsolón lejön 230 Volt, így a fel-le kapcsolás része meg van oldva. Kb. 3 méter szalag kellene, meleg fehér színben, nem kell, hogy RGB legyen. Konyhába milyen tápot ajánlanátok? Alu sínbe szeretném rakni, de nem tudom az hogy működik. Abba bele kell ragasztani, vagy máshogy lehet bele rögzíteni? Kanyarokba érdemes elvágni és egy 90 fokos csatlakozóval folytatni? Esetleg tudnátok pár linket küldeni sínről, szalagról? Maga a sín el lenne takarva, mert a bútornak körbe van egy pereme, a tápot pedig az egyik fenti szekrényben helyezném el. RGB szalagokhoz úgyahogy értek, pár helyen van felszerelve, viszont csak fehérrel még sosem volt dolgom, sínbe sem építettem még.

    Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

  • 0021666

    tag

    válasz macilaci78 #11534 üzenetére

    Köszi az eddigi segítséget!

    5050 60led/m vízálló led lesz terveim szerint, L profilon. A szekrényes megoldást elvetettük, majd a szekrénysor tetejére megy a táp és onnan visszük le a 12 voltot, így biztonságosabb is és nem foglal el egy polcot a szekrényben (meg persze esztétikusabb is). Lefelé fog lógni a sínről a szalag, a ragasztója elég erős? Félek, hogy egy idő után hő miatt is elengedi. Bírni fogja hosszabb távon is, vagy van valami jobb rögzítési megoldás rá?

    Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

  • 0021666

    tag

    Sziasztok!
    Lakásfelújítás előtt állunk, az étkezőbe és a nappaliba lenne körbe a plafon alatt egy perem, amire LED szalagot szeretnénk rakni. Kerületre kb. mindkettő 18 méter +-1m, két külön körön lenne az egész, így elég csak az egyikre a "megoldás", a másikra is megcsináljuk ugyanazt :D
    3528 60led/m WW szalagot szeretnénk, vízállóság nem szempont, gőz/víz nem fogja érni. Felvetült az ötlet hogy dimmelhető legyen, azonban ehhez a részéhez nem értek. Megoldható valahogy, hogy egy tekerőgombról az egész szalag fényerejét módosítsuk? (Külön-külön a nappaliét és étkezőjét) Ha igen, akkor mit kellene hozzá venni? Kell spéci trafó hozzá, vagy a 12 voltra kell rákötni valamilyen vezérlőt? Nem gond, ha egy körön megy kb. 18m szalag?

    Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

  • 0021666

    tag

    Sziasztok!
    Kicsit esetlen vagyok a témában egyelőre, építettem már be LED szalagot de csak egyszerű, kapcsolóval vezérelt megoldásút..
    Éppen építés alatt áll az IKEA konyhabútorom, ami a bejárati ajtótól belépve jobbra és balra helyezkedik el, a kettőt az ajtó szélességét követő "út" választja el. Szeretnék konyhapult világítást csinálni a felső szekrény aljába, emiatt külön díszléc is lett feltéve.
    Egy olyan vezérlő megoldást keresnék, ami kettő (vagy több) fizikailag nem összekapcsolt LED szalagot működtetne fizikai kapcsolóval ami egyszerre kapcsolná fel a két szalagot. Emellett lenne egy díszvilágításom is a falon (egy légcsavar van felszerelve a falra -tudom, tudom, szakmai ártalom- és a hátuljára szeretnék LED csíkot tenni, hogy megvilágítsa a falat). Van vésve kábelcsatorna a légcsavar mögött, tehát a vezetéket el tudom vinni, de a kapcsoló jó lenne ha egy másik lokációba, falra felragasztós módszerrel működne. Sajnos nem gondolkoztam teljesen előre ezekkel kapcsolatban, a csempét nem szeretném szétdúrni csak két kapcsoló beszerelése miatt, tudom hogy létezik ilyen megoldás csak segítséget szeretnék kérni, hogy ti milyen márkát és honnan vennétek?

    Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

  • 0021666

    tag

    Sziasztok,

    kicsit kezdek elveszni a témában, légyszi segítsetek nekem.
    Első spot lámpás élményem lenne.. Elkészült a konyhabútorom és a pult felett a felső szekrény tetején van egy kilógó 22 centis peremem amire pult világítást szeretnék csinálni.
    A felső szekrény alján már van LED szalag ami a szekrény vonaláig világítja a pultot. Együtt szeretném őket kapcsolni, egy SONOFF kapcsolja a trafó 230v oldalát és a 12v van végigvezetve a szalagnak.
    Olyan Spot lámpa foglalatokat keresnék, ami 12 Voltos rendszerről megy, nem szeretném a 230-at is bevezetni a körbe, így együtt tudnám kapcsolni az egészet.
    És itt jön a lényeg:
    Elvesztem abban hogy melyik foglalat 230v és melyik 12v, melyikbe milyen SPOT izzó kell..
    Az sem tiszta, hogy a 12v foglalatot külön kell-e megvenni a "lámpabúrához", mert kb. egy webshopon sem találok életképes leírást hogy most azt adják-e vagy mizu..
    Ha egy pár linket küldenétek ahonnan tudnék venni króm spot lámpabúrát(lámpakeretet, vagy akárhogy is hívják), 12v foglalatot és 12v LED égőket az óriási segítség lenne, mert 1 óra keresgélés után úgy érzem elhasaltam..

    Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

Új hozzászólás Aktív témák