Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz Lauda #16327 üzenetére

    tény hogy biztos jobb meg nem hullanak úgy mint a kínai cuccok viszont ha megnézem akinek nincs pénze annak jó lehet ez is. nálam még csak 1 V-tac pusztult el az is a 12wattos széria ami állítólag gáz is volt
    sebaj majd most tesztelem ezt az előszobában és a WC-ben ahol sűrűn van kapcsolgatva
    (fürdőben még régebbi 15watt 1520lumen 3000K V-tac van és kutya baja)

    38forint/kW áramdíjal számolva 13300órát kell égetni a Philips 7,5 wattos LED-et hogy egálban legyen a 9 wattos LED-el ami 760 forinttal olcsóbb ugye
    mellé az 5év gari meg kb. örök élet és akit nem zavar hogy villog annak jó lehet
    én pl nem látom a LED villogást nem is zavar

    én is fogok venni Philipset oda ahol sokat ég a lámpa de pl WC-be tök felesleges 1500forintos izzó mikor ilyen 430forintos is bőven jó
    ha tönkre megy itt van az üllői úton a Mixvill és kicseréltetem 5éven belül bármikor
    vettem kettőt ha kiégne akkor van addig is tartalék míg ki tudom cseréltetni és még így is csak 860 forintnál járok :R

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • farkas-j

    őstag

    válasz Lauda #16327 üzenetére

    Ezt a fényteljesítményt és fogyasztást meg is mérted? Lehet, hogy ez is olyan hiteles adat, mint a neves autógyártók autóinak fogyasztás adatlapja. Anno volt az Indexen (talán pont a Totalcar rovatban) egy autó fényszóróizzó teszt. (Most nincs időm megkeresni, de nézz utána ha érdekel.) Az akkor még létező Tungsram laborjában vizsgálták be a fényszóróizzókat. Volt köztük mindenféle neves gyártó mindenféle típusa. Kiderült, hogy a gyártók által ráírt adatok - különösen a +20 +30 stb. verziók - szinte egyike sem hozta az adatlapon szereplő fényteljesítmény értékeket. Most miért higgyem el nekik a ráírt értéknek? 1-2 Watt ide vagy oda nem érdekli a vevőket, mert csak azt látják, hogy jóval kevesebbet fogyasztanak mint a hagyományos izzók. Ráadásul ezt hatóságilag nem vizsgálják (egyenlőre), így "bemondásra" megy.

    Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

Új hozzászólás Aktív témák