Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -cobra-

    aktív tag

    válasz Nudlee #11081 üzenetére

    Ha pusztán a számokat nézzük akkor igen.
    Viszont érdemes elolvasni az alábbi tesztet, szolgál pár érdekes tanulsággal.

    A fénycső csak akkor tudja hasznosítani a teljes fényerejét, ha megfelelő tükrös lámpatestben van, egyébként a LED tudja hozni a fénycső hasznos fényerejét (OSRAM szerint a 150-es LED cső kiváltja az 58W-os fénycsövet).

    Közben megvettem az OSRAM LED csöveket (150cm), nagyon könnyű és mobil, van hozzá több fali konzol így oda pattintom ahova akarom, esetleg fel is lehet akasztani valahova.

    2100 lument tud 21.5W-os fogyasztással, a belsejében egy ~135cm hosszú led szalag dolgozik ez így ~1500lm/méter-t jelent.

    Ha van érdeklődés rá, akkor tudok csinálni összehasonlító képet fénycső vs LED csőről.

    Vissza a konyhapultos témára: Próbaképpen feltettem a pult aljára a fenti csövet, brutál fénye van. Belegondolva szerintem nappal kell ennyi fény a pultnak, viszont az 5050/60 fele ennyit tud, lehet hogy mégis a 3014-es szalagnál fogok kikötni (18W és 2000lm/m). Nem akarok abba hibába esni hogy alul méretezem és utána cserélhetek szalagot és tápot is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák