Keresés

Aktív témák

  • ezso

    tag

    válasz Krisz_82 #44893 üzenetére

    Krisz,
    Ez most komoly? Megveszel többszázezer forintos cuccot és havi 2900Ft.-on akarsz spórolni? :C
    Mellesleg a Digi TV a legrosszabb választás, mert agyontömörítik a csatornákat és egy transponderen a normális 5-6 helyett 12-13 csatornát sugároznak le.
    Ennek az a következménye, hogy főleg gyors mozgásoknál és homogén háttereknél nagyon látszik a tömörítés miatti kockásodás. Minél nagyobb a képernyő annál jobban.
    Én személy szerint Digi TV-t max. 82cm-ig ajánlanám.
    Mivel nekem is van tányéros digim (csak én fizetek érte) volt alkalmam összehasonlítani 51-től 127cm-ig LCD-n plazmán és CRT-n.

    [ Módosította: dabadab ]

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz hcs57 #44914 üzenetére

    A kockásodás nem a képernyő méretétől lesz zavaró, nekem a 82cm-es FullHD képernyőmön ugyanúgy zavaró, mint neked.. inkább a látószög nagyságától, vagyis milyen közelről nézed..

    Én kb 2,5m-ről nézem általában 82-es, 94-es és 107-es LCD-kről. (ezzel foglalkozom, azért váltogatom őket, tesztelés, kipróbálás céljából). Nálam a 107-es Full-HD-n sokkal zavaróbb, mint a 82-esen. Egy másik szobában lévő 100Hz-es CRT-n alig látszik, szóval tapasztalatom szerint a felbontás, de legfőképpen a képernyő mérete meghatározó.

    A másodikat pedig talán privátban kellene...

    Igazad van :W

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz hcs57 #44924 üzenetére

    Értem mostmár mit akartál mondani, csak én a látószög alatt mást értettem.

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz KVamikaze #45993 üzenetére

    Sziasztok!
    Wharmadfele lcd37f1080p érdemes ezzel foglalkozni

    Szia!
    A pontos neve Wharfedale.
    Nyugodtan foglalkozhatsz vele.
    Álatalában LG displayel van szerelve (ez a szervízmenüben ellenőrízhető) és árához, kategóriához képest jó, megbízható tv.
    Ha nincs szükséged Mpeg4tunerre és az itteni többséggel ellentétben elfogadod azt, hogy vannak jó LCD tévék a "SamsungLgSonykon" túl is, akkor jó választás.

    A belsejét a Vestel Electronik csinálja, akárcsak a Sharp, Sanyo, Orion, Hitachi, Toshiba etc. tévék jó részét.

    Ha bővebb infót akarsz róla gúglizz rá a Hitachi L42vp01-re. A méretét és a távirányítóját kivéve az utolsó csavarig megegyeznek.

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz olahjana #46228 üzenetére

    A telefunken már akkor is műszaki cikkeket gyártott, mikor a Samsung még nem is létezett.
    Persze ma már a Telefunken is csak egy név, aminek a belsejét a Vestel elektronic gyártja.
    A kérdezőnek pedig válaszolnék, hogy igen, többségében Samsung és LG panel található ezekben a no-name készülékekben.
    Semmivel nem rosszabbak, mint a Samsungok, csak a márkanevet nem fizeted meg.(persze itt kategórián belül gondolkodj, ne egy LED-es Namnyunggal hasonlísd össze)
    Ilyen fantázianevek a Techwood, Alba, Telefunken, Waltham, Höher, Grandin, Tucson. Proline, Prosonoc, etc. Van még, csak hirtelen ennyi jutott eszembe.
    Ezeket Samsung kijelzővel, Mpeg4 tunerrel, Magyar menüvel, PC és USB bemenettel, az expressz.hu -n 70-75ezer körül megkapod. A szervíz menüben ellenőrizhető a kijelző típusa.

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz pomk #46313 üzenetére

    GRANDIN LV32W10 kamionról leesve, 1 év garival 85.000,-ért?
    Honnan veszed ezt a baromságot? Hivatalosan forgalmazott típus és 10ezerrel olcsóbb, 75körül van egy év garival. Valóban jó részükben Samsung display van.

    Érdekes, hogy adatlapján HD Ready van, matricákon meg dobozán pedig Full HD.
    A tv HD-Ready, 1366x768, 1080I. Sem a dobozán sem a készüléken nincs FULL-HD feltüntetve.

    Kontrasztarány, mono, az USB-t se találom rajta... :S :W
    Kontrasztarány, statikus 2500:1, ugyanannyi mint a Samsung átlag CCFL-eseknek. A dinamikus kontrsztot meg hagyjuk. Az a ki tud nagyobbat mondai/hazudni-ról szól.

    Milyen mono??? A2 és Nicam sztereót is tud!!
    USB pedig a bal oldalán, az Mpeg4 tuner kártyaolvasoja alatt van.

    Már megbocsáss, de a tudatlanság és a vakság NEM a tv hibája! :F

    [ Szerkesztve ]

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz pomk #46322 üzenetére

    Ok, én meg azért írtam le a tényeket, hogy még akaratlanul se vezess félre senkit.
    (mellesleg a kereskedőt kiírhatod, hogy mindenki jól kerülje el az ilyen lehúzós, felretájékoztató helyeket)
    Nekem csak annyi volt a problémám az írásoddal, hogy tényként továbbítodtad ide az árus általi hazugságokat.

    Sajnos a mai gazdasági helyzetben, sok ember nem engedheti meg magának, hogy drágább tévét vegyen, márpedig árkategóriájában (és ha nem akarsz egy márkás feliratért +pénzt fizetni), 70-75ezer Ft.-ért egy új 82cm-es, Magyar menüs, Mpeg4 tuneres, USB-s, PC csatlakozós, Samsung display-es LCD tv szerintem nem rossz vétel.

    Ui: a szobafogságodat elengedem, menj inkább havat lapátolni..... :))

    Üdv: ezso

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

Aktív témák