Keresés

Aktív témák

  • rizottó

    csendes tag

    válasz LaMotta #136 üzenetére

    Én is ezt nézegetem ( Videoton L32W20-AV).
    A HDMI-n kívül külön PC csatlakozója is van. És ha TV funkcióban nézed van PAT és PAT funkciója is.
    De még körbejárom a témát.
    Talán más is tud valamit róla és reméljük megosztja itt velünk! :)

  • rizottó

    csendes tag

    válasz LaMotta #136 üzenetére

    PAP,PAT és POP funkció, csak az előbb elbénáztam, bocs.:(

  • rizottó

    csendes tag

    válasz Cifu #190 üzenetére

    Köszi az észrevételt, engem is ez tart vissza még a vásárlástól. Viszont az ára jónak számít. Érdekes, hogy csak a 82 cm-es kontrasztaránya 1000:1 a többié ennél gyengébb ( a 106 cm-es aránya 800:1 a 94 cm-es pedig csak 600:1).Fura,hogy erre nem fordítanak nagyobb figyelmet.

  • rizottó

    csendes tag

    válasz Cifu #206 üzenetére

    Az okés, hogy mások az egyes képátlójú modellek technikai paraméterei, a megjegyzésem csak arra vonatkozott, hogy ''gyengék'' ezek a kontrasztarányok.
    A Saturn-ban, meg a Média marktban nézegettem a Videotont, de nem nagyon látok különbséget a pl. 3000:1 kontrasztarányú LCD tévéktől. Persze lehet, hogy csak az én szememmel van a gond!:( De már látok 8000:1, meg 10000:1 kontrasztarányt is, bár gondolom, az valami másféle kontrasztarány).

  • rizottó

    csendes tag

    válasz Cifu #209 üzenetére

    Köszönöm, nagyon hasznos volt!
    De az általad ott leírtak szerint az 1000:1 kontrasztarány nem is rossz!!

  • rizottó

    csendes tag

    válasz Cifu #212 üzenetére

    Az edigital-tól az alábbi választ kaptam:

    Egyeztetve a gyártóval weboldalunkon a termékeknek a dinamikus kontraszt adatai lettek feltüntetve, míg a gyártói oldalon a statikusak. Ezen két adat között 3 a váltószám, így a megadott paraméterek helyesek. A Videoton TV-re 24 hónap garanciát vállal a gyártó.

    Így nézve mi a véleményed a két tuneres PAP, PAT, monitorként is haználható Videoton TVkől?
    32,,37, 42 collosakra gondolok.
    Bár a 32 és a 37 között jerlentős az árugrás, nem biztos, hogy ez a méretkülönbség megér 55 e Ft-ot, ráadásul a 37 collosnak csak 600:1 a kontrasztaránya a ( 42 collosnak pedig 800:1 a kontrasztaránya).

  • rizottó

    csendes tag

    válasz bences #384 üzenetére

    Szerintem nincs, sehol nem láttam feltüntetve ilyent:

    Lg 32lc41 Lcd Tv
    ----------------------------
    HD Ready LCD televízió Méret: 32" (82 cm) képátló Képarány: 16:9 Felbontás: 1366 x 768 pixeles Fényerő: 450 cd/m2 Dinamikus konrtaszt arány: 5000:1 Látószög: 178 fokos Színek 16.7 millió szín Válaszidő: 5ms XD Engine ACMS+ DCTi/DCF Teletext 1000 oldalas
    ________________________________________________
    Lg 32LC41 LCD

    82cm LCD televízió, HD Ready, 1366x768pixel, 5000:1 kontraszt, 1 tuner, 5 ms, HDMI, PC, S-IPS LCD panel HD Ready LCD televízió Méret: 32 colos (82 cm) képátló Képarány: 16:9 Felbontás: 1366 x 768 pixeles Fényerő: 450 cd/m2 Dinamikus konrtaszt arány
    _________________________________________________
    LG 32LC41

    Képernyõ:
    HD Ready LCD televízió
    Méret: 32” (82 cm) képátló
    Képarány: 16:9
    Felbontás: 1366 x 768 pixeles
    Fényerõ: 450 cd/m2
    Dinamikus konrtaszt arány: 5000:1
    Látószög: 178 fokos
    Válaszidõ: 5ms
    XD Engine
    S-IPS LCD panel
    3D fésûszûrõ

    Tuner:
    Teletext 1000 programhellyel
    1 tuner

    Hangrendszer:
    NICAM/ A2
    AVL - automatikus hangerõszabályzás
    Surround MAX
    Hangszóró: 10W+10W

    Csatlakozók:
    2 db HDMI bemenet
    2 db scart csatlakozó
    PC bemenet
    Kompozit bemenet
    S-Video bemenet
    Komponens bemenet

    Egyéb:
    Gyerekzár
    Elalvásidõzítõ
    Méret állvánnyal (Szé x Ma x Mé mm): 806,5 x 606,5 x 249
    Méret állvány nélkül (Szé x Ma x Mé mm): 806,5 x 584,5 x 79
    Súly (állvánnyal): 13,9 kg
    -----------------------------------------------------

  • rizottó

    csendes tag

    válasz Cifu #387 üzenetére

    Köszi! De az általad jelzett LG készülékek nem két tuneresek és így a PAP-ot és PAT-ot sem tudják. Tudsz esetleg olyant is ajánlani?
    Egyébként, az eladótól való érdeklődésre kapott válaszok gyakran félrevezetőek.
    Olvastad, hogy mit írt az edigital a dinamikus kontrasztarányra:

    "Egyeztetve a gyártóval weboldalunkon a termékeknek a dinamikus kontraszt adatai lettek feltüntetve, míg a gyártói oldalon a statikusak. Ezen két adat között 3 a váltószám, így a megadott paraméterek helyesek. A Videoton TV-re 24 hónap garanciát vállal a gyártó."
    Ez alapból nem lehet igaz, mert a Vidi LCD-k statikus kontrasztaránya 600, 700, 800 és 1000 és az edigital egy kivételével mindre 3000:1 dinamikus kontrasztarányt ad meg ( ráadásul "saját kárára", mert a Videoton alábbi válasza szerint ennél jobbak az adatok)

    Itt van a Videoton válasza:

    "Valóban az utóbbi időben kezd elterjedni, hogy az LCD televízióknál nem a valós (statikus) kontrasztarányt adják meg, hanem a dinamikusat. Mi is rövidesen pótolni fogjuk ezen hiányosságunkat a honlapunkon.
    A készülékeink dinamikus kontrasztaránya, típustól függően 3500:1 -től 6000:1 -ig terjed."

    A két válasz köszönő viszonyban nincs egymással, és az edigital a Videotonnal történt konzultációra hivatkozik!!!!!!!!!

    Honnan tudom meg, hogy tudjae a készülék az 1:1 pixel mappingot? Fentiek alapján az eladó esetleg rámondja, hogy persze. És pontosan mit takar ez?
    Mennyiben különbözik az 1.3 szabványú HDMI csatlakozás a Videoton HDMI- csatlakozótól?

    És létezik-e olyan megoldás, ami a HDMI csatlakozást megosztja? Mint a konnektorba dugható elosztók. Tehát 2 vagy 3 eszközt csatlakoztathatok vele az adott készülékhez hiszen úgysem együtt használom őket, tehát jelzavar nem lehet. Így az egy HDMI csatlakozós készülékekből sem kellene kihúzni az egyik eszköz csatlakozóját, ha egy másikkal akarom használni.

  • rizottó

    csendes tag

    válasz Cifu #394 üzenetére

    Videotom nagyon rágódik a válaszon! :-)
    És mi a véleményed a Sungoo LCD tévékről?
    Az áruk nagyon jónak tűnik, én a képminőségben sem látok kivetni valót és az 5 év full garancia nagyon azt mutatja, hogy magabiztosak a minőségben!

Aktív témák